Komunikaty PR

DSV – Global Transport and Logistics z certyfikatem GMP dla magazynu w Urzucie

2023-10-18  |  15:30
Kontakt
Szymon Rać
Okaeri Consulting

Łowicka 54/6
02-531 Warszawa
szymon.rac|okpr.pl| |szymon.rac|okpr.pl
514998402
okpr.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.04 MB )

DSV – Global Transport and Logistics wzmacnia swoją pozycję w segmencie logistyki magazynowej dla sektora farmaceutycznego. Kolejna lokalizacja operatora logistycznego otrzymała nadawany przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny certyfikat GMP. Magazyn w Urzucie został wyposażony w najnowocześniejsze technologie i  spełnienia wymogi związane ze świadczeniem specjalistycznych usług w najwyższym standardzie.

Profesjonalizm w obszarze logistyki farmaceutycznej

DSV od ponad 25 lat jest partnerem dla podmiotów z branży farmaceutycznej. Operator specjalizuje się w realizacji usług z zakresu logistyki magazynowej, hurtowni farmaceutycznej, wytwórni i dystrybutora produktów farmaceutycznych w ramach obsługi rynku polskiego, europejskiego, jak również eksportu na rynki globalne.

- Naszym priorytetem jest bycie partnerem w rozwoju biznesowym naszych klientów. Dlatego z pełną uwagą śledzimy europejski i globalny rynek healthcare  po to, by nasze kompetencje, infrastruktura i oferta wyprzedzały rodzące się trendy.  - mówi Olga Miedziak, QA and Process Alignment Director w DSV – W naszej strategii rozwoju sektor farmaceutyczny zajmuje ważne miejsce, a ten specjalistyczny magazyn w Urzucie i uzyskany właśnie certyfikat GMP to  kolejny krok w jej realizacji. – dodaje.

Magazyn w Urzucie - inwestycja w nowoczesną infrastrukturę

Uruchomiony na przełomie kwietnia i maja 2022 roku obiekt został zaprojektowany, przez zespół specjalistów DSV ds. farmacji zgodnie z potrzebami i kryteriami klienta. Na powierzchni 4,3 tys. mkw. realizowane są działania z zakresu: hurtowni farmaceutycznej na licencji klienta; wytwórni w zakresie przepakowywania, magazynowania produktów, pakowania i konfekcjonowania; magazynu importera – na podstawie zezwolenia firmy DSV.

Połączenie tych funkcji w ramach jednego obiektu wymagało od operatora wielu innowacji w projektowaniu przyszłych procesów tak, aby zagwarantować maksymalną niezawodność operacji. Od podstaw stworzono m.in. nową koncepcję zautomatyzowanych stanowisk pracy. Potwierdzeniem zastosowania najlepszych możliwych rozwiązań w magazynie DSV w Urzucie, są liczne certyfikaty. Wśród nich należy wyróżnić ISO 9001, ISO 13485 i ISO 22000, a przede wszystkim certyfikat GMP, udzielony przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

Magazyn został wyposażony w zaawansowane rozwiązania cyfrowe, które znacznie usprawniają pracę. W tej konkretnej lokalizacji będziemy, na rzecz naszego klienta, jednego z największych amerykańskich podmiotów na rynku produktów okulistycznych i higienicznych, realizować działania z zakresu hurtowni, wytwórni oraz magazynu. - mówi Tomasz Kuziemski, Dyrektor Regionu w DSV – Dzięki decyzji naszego partnera o ulokowaniu jednego z globalnych centrów dystrybucji właśnie w Polsce, w Urzucie będziemy świadczyli także niestandardowe usługi w ramach logistyki magazynowej, takich jak. pakowanie, kompletacja pakietów, zestawów i innych połączeń produktów, czy konfekcjonowanie. Z Urzutu produkty będą trafiały na półki polskich i europejskich aptek, jak i na rynki pozaeuropejskie, w ramach operacji eksportowych.

Obiekty magazynowe DSV dla sektora farmaceutycznego w Polsce

Powierzchnia magazynów DSV w Polsce dedykowana klientom z branży farmaceutycznej wynosi obecnie 50 tys. mkw., zarówno hurtowni, jak i wytwórni farmaceutycznych. Wykonywane są w nich operacje wymagające realizacji działań w kontrolowanej temperaturze  (2-8 st. C, 15-25 st. C, - 25 st. C), czy kontrolowanej wilgotności powietrza. Podobnie jak lokalizacja w Urzucie, również lokalizacje DSV w Gdańsku i Kampinosie posiadają certyfikat GMP oraz ISO 9001, ISO 13485, ISO 22000, specjalne strefy przystosowane do składowania towarów niebezpiecznych, środków kontrolowanych, jak i środków silnie działających. Obiekty operatora logistycznego zlokalizowane w Polsce stanowią ważny element krajowej, europejskiej i globalnej architektury bezpieczeństwa łańcucha dostaw produktów farmaceutycznych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Okaeri Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Farmacja Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i Biuro prasowe
2024-12-28 | 15:00

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

    Ergonomiczne wirówki podłogowe i podblatowe o dużej pojemności i kompaktowej konstrukcji.   OHAUS Corporation, wiodący dostawca urządzeń
Farmacja Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie
2024-10-28 | 11:40

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Medisept, lider produkcji medycznych środków dezynfekcyjnych w Polsce, rozpoczął 25 października br. kolejny etap ambitnych inwestycji na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej na
Farmacja Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
2024-10-03 | 13:00

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.

Za nami jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed. Poznaliśmy laureatów 10. edycji obozu naukowego ADAMED SmartUP! W poniedziałek 30 września 2024 roku w Auli Gmachu Fizyki Politechniki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Konsument

Handel

Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.

Polityka

Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.