Dunlop sponsorem tytularnym i wyłącznym dostawcą opon do włoskiej serii CIV
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Dunlop rozszerza partnerstwo z włoskimi mistrzostwami i od 2024 roku obejmie rolę sponsora tytularnego i wyłącznego dostawcy opon do wszystkich klas Campionato Italiano Velocità (CIV). Zawodnicy będą korzystać ze specjalnych opon z renomowanej linii KR racing slick, dopasowanych do potrzeb każdego motocykla w zależności od rozmiaru i mocy. Umowa została podpisana na 3 lata.
Dunlop został również wyłącznym partnerem oponiarskim w klasach SuperSport 300 i SuperSport 600 NG, gdzie będzie wspierać wschodzące talenty w tych wysoce konkurencyjnych wyścigach.
„Jesteśmy dumni, że możemy pogłębić nasze zaangażowanie w Campionato Italiano Velocità, która stworzyła jedną z najbardziej konkurencyjnych i szanowanych krajowych klasyfikacji wyścigowych w Europie,” powiedział Wim Van Achter, menedżer ds. sportu motocyklowego w Dunlop Motorcycle w Europie. „Cieszymy się, że możemy wspierać zawodników na każdym etapie ich kariery w organizacji, od wschodzących talentów po doświadczonych zawodników superbike. Każdy z nich będzie miał dostęp do naszych renomowanych opon wyścigowych z serii KR oraz profesjonalnego wsparcia na torze. Zaangażowanie w to partnerstwo podkreśla naszą nieustanną pasję do sportów motorowych i determinację w dążeniu do innowacji, wykorzystując wyścigi jako platformę do rozwijania technologii dla następnej generacji opon drogowych, torowych i wyścigowych,” dodał W. Van Achter.
Od dwóch sezonów opony Dunlop są używane we flagowej klasie Superbike, a w wielu innych kategoriach, w tym Moto3 i Pre-Moto3, współpraca trwa dłużej, więc wielu zawodników CIV jest już zaznajomionych z wysokim poziomem wsparcia, oferowanym przez dział sportów motorowych Dunlop.
Współpraca z CIV to kolejny ważny kontrakt Dunlopa. Marka jest wyłącznym dostawcą dla klasy Superstock EWC i wyborem kilku wiodących zespołów Superbike w tej serii, a także partnerem najlepszych zawodników motocrossowych zarówno w Mistrzostwa Świata w Motocrossie FIM (MXGP), jak i w amerykańskiej serii motocrossowej i supercrossowej.
W ramach współpracy z CIV zawodnicy będą ścigać się na oponach z gamy KR racing slick, w tym na przednich oponach KR109 i tylnych KR108, które są blisko spokrewnione z modelami, którym zaufały czołowe zespoły uczestniczące w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIM (EWC) i wyścigach CIV Superbike.
„Jesteśmy naprawdę zadowoleni, że możemy ogłosić partnerstwo z Dunlop, jedną z wiodących firm w branży oponiarskiej, w ramach stałej i rozwijającej się więzi. Jakość opon marki Dunlop może jeszcze bardziej podnieść poziom CIV, który zawsze dążył do rozwoju i poprawy,” skomentował Giovanni Copioli, prezes FMI.
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.