Dzień Ziemi - zaangażowanie linii Emirates w ochronę środowiska
Dzisiaj na całym świecie obchodzone jest 50-lecie Dnia Ziemi – coroczne święto, które jednoczy całą planetę, aby wspólnie działać na rzecz ochrony środowiska. Podejmowanie wspólnych przedsięwzięć i globalnej odpowiedzialności za Ziemię ma na celu ochronę naszej planety nie tylko dziś, ale każdego dnia.
Emirates, największe międzynarodowe linie lotnicze na świecie, są świadome swojej odpowiedzialności za środowisko naturalne – operują jedną z najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych flot samolotów, a także aktywnie pracują nad sposobami zmniejszenia zużycia zasobów, inwestując jednocześnie w ochronę dzikiej przyrody i naturalnych ekosystemów.
W ramach obchodów Dnia Ziemi linie Emirates przedstawiają swoje zaangażowanie w ochronę planety poprzez realizację wielu inicjatyw zrównoważonego biznesu.
Redukcja emisji spalin
- Emirates obsługuje jedną z najmłodszych flot samolotów szerokokadłubowych na świecie – jej średni wiek to 6,5 roku.
- Linie lotnicze dysponują kompleksowym programem oszczędzania paliwa, w ramach którego aktywnie ograniczane jest niepotrzebne spalanie paliwa i emisja spalin. Program opiera się na współpracy z dostawcami usług nawigacji lotniczych w celu stworzenia najbardziej efektywnego planu trasy dla każdego lotu.
- Linie Emirates wykorzystują innowacyjną technikę czyszczenia silników samolotowych pianą, co biorąc pod uwagę całą flotę, pomaga przewoźnikowi zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o ok. 200 ton rocznie.
- Emirates wykorzystują również technikę czyszczenia samolotów na sucho, oszczędzając w ten sposób 11 milionów litrów wody rocznie.
- Linie lotnicze zainwestowały również w systemy wykorzystujące energię słoneczną w dwóch głównych obiektach należących do Emirates w ZEA: w Centrum Konserwacji Silników Emirates Engine Maintenance Centre oraz w siedzibie działu Emirates Flight Catering. Szacuje się, że dzięki tym systemom ilość emitowanego przez linie dwutlenku węgla będzie mniejsza nawet o 3,8 mln kg rocznie.
Odpowiedzialna konsumpcja
- Każdy z 50 000 do 60 000 elementów wykorzystywanych podczas lotu Emirates pochodzi z przemyślanego i sprawdzonego źródła – od posiłków, poprzez kosmetyki i sprzęt bezpieczeństwa, aż po pościel.
- Na pokład linii Emirates zostały wprowadzone papierowe słomki, plastikowe mieszadełka do drinków zastąpiono drewnianymi, a zamiast plastikowych torebek do pakowania produktów zakupionych podczas lotu używane są papierowe zamienniki. Szacuje się, że dzięki tym inicjatywom uda się zmniejszyć liczbę jednorazowych produktów plastikowych na wysypiskach śmieci o 81,7 mln.
- W 2017 r. linie Emirates wprowadziły ekologiczne koce w klasie ekonomicznej, z których każdy jest wykonany z 28 plastikowych butelek pochodzących z recyklingu. Dzięki tej inicjatywie na wysypiska śmieci nie trafi 88 mln plastikowych butelek.
Ochrona dzikiej przyrody
- Linie Emirates aktywnie wspierają ochronę szczególnie delikatnych siedlisk zwierząt od 1999 roku, kiedy w Dubaju powstał ośrodek Al Maha Desert Resort and Spa z rezerwatem ochrony fauny i flory pustynnej. Stał się on fundamentem utworzonego w 2003 r. rezerwatu Dubai Desert Conservation Reserve (DCCR).
- Emirates One & Only Wolgan Valley to jeden z pierwszych australijskich luksusowych ośrodków ochrony przyrody zbudowany w celu zminimalizowania zużycia energii i wody.
- Linie Emirates są zaangażowane w zwalczanie nielegalnego handlu gatunkami dzikiej fauny i flory. Prowadzą politykę „zero tolerancji” dla przewożenia zakazanych gatunków, trofeów myśliwskich czy innych przedmiotów związanych z nielegalną działalnością dotyczącą przyrody.
Szczęśliwego Dnia Ziemi 2020! Więcej na temat inicjatyw środowiskowych podejmowanych przez linie Emirates znajduje się na stronie emirates.com.
Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Klątwa jednorazowego plastiku
Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.