Komunikaty PR

Dzień Ziemi już 22.04, w tym roku pod hasłem "Planeta kontra tworzywa sztuczne"

2024-04-17  |  01:00

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi - święto ustanowione w 1970 roku, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i uświadamianie problemów ochrony środowiska. W tym roku obchody skupiają się na haśle "Planeta kontra tworzywa sztuczne", podkreślając wagę walki z wszechobecnym plastikiem i zjawiskiem fast fashion.

Historia Dnia Ziemi

Pierwszy Dzień Ziemi zorganizowano w 1970 roku z inicjatywy Gaylorda Nelsona, senatora USA. Wówczas w Stanach Zjednoczonych na ulice wyszło 20 milionów ludzi, manifestując swoje zaangażowanie w ochronę środowiska. Już 20 lat później święto zostało oficjalnie ustanowione przez ONZ i zyskało globalny charakter. Obecnie Dzień Ziemi jest obchodzony w 193 krajach, jednocząc ludzi wokół wspólnego celu - ochrony naszej planety.

W Polsce Dzień Ziemi obchodzimy od 1990 roku. W 2023 roku święto odbyło się pod hasłem "Zainwestujmy w naszą planetę". Na całym świecie w okolicy 22 kwietnia organizowane są różnorodne wydarzenia, a w naszym kraju również możemy wziąć udział w licznych akcjach i inicjatywach.

Cel Dnia Ziemi

Głównym celem Dnia Ziemi jest promowanie postaw proekologicznych i inspirowanie do działań na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia organizowane są różnorodne wydarzenia, takie jak: sprzątanie świata, koncerty, wystawy, konferencje. To doskonała okazja do:

  • Uświadomienia sobie problemów ochrony środowiska
  • Podniesienia świadomości społecznej na temat zagrożeń dla naszej planety
  • Zainspirowania do działań na rzecz ochrony środowiska
  • Wymiany informacji i doświadczeń w zakresie ochrony środowiska
  • Wspólnego świętowania piękna i różnorodności Ziemi

Dzień Ziemi 2024

W 2024 roku Dzień Ziemi obchodzimy pod hasłem "Planeta kontra tworzywa sztuczne". Tegoroczne obchody skupiają się na trzech głównych wyzwaniach: ograniczeniu fast fashion, zebraniu poparcia dla Paktu Plastikowego ONZ oraz promocji Sprzątania Ziemi.

Jak obchodzić Dzień Ziemi?

Każdy z nas może przyczynić się do ochrony naszej planety. Istnieje wiele sposobów na to, by uczcić Dzień Ziemi i włączyć się w działania proekologiczne:

  • Ogranicz zakupy
  • Używaj ubrań i innych przedmiotów jak najdłużej
  • Oddawaj niepotrzebne rzeczy innym, a gdy nie nadają się do użycia - przekazuj je do recyklingu
  • Segreguj odpady
  • Oszczędzaj wodę i energię
  • Wybieraj komunikację miejską lub rower
  • Sadź drzewa, siej łąki kwietne
  • Wspieraj organizacje ekologiczne
  • Ucz się o ochronie środowiska i edukuj innych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o odpowiedzialnym korzystaniu z mody, gospodarce opartej na obiegu zamkniętym oraz o tym, w jaki sposób możesz przyczynić się do jej budowy, zachęcamy do pobrania darmowego e-booka.

Niech Twoje potrzeby kształtują politykę marek modowych, a nie odwrotnie!Zapraszamy do pobrania naszego nowego, darmowego ebooka - glosariusza “ABC obiegu wtórnego w modzie”.

EBOOK DO POBRANIA

https://www.wtorpol.com.pl/aktualnosci/specjalny-e-book-abc-obiegu-wtornego-w-modzie/

Budowa gospodarki opartej na obiegu zamkniętym jest możliwa tylko pod warunkiem współdziałania konsumentów, prawodawców oraz biznesu. Przemysł mody, to branża skierowana głównie do indywidualnego konsumenta, czyli do każdego z nas. Dlatego to właśnie nasze jednostkowe wybory mają na nią ogromny wpływ.  

Pamiętajmy, że każdy z nas może przyczynić się do ochrony naszej planety. Działając wspólnie, możemy wiele zdziałać!

Więcej informacji: www.ecotextil.pl i earthday.org

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Ochrona środowiska Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej
2025-01-21 | 06:00

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Zgodnie z danymi Bloomberg NEF, Amazon jest 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej, Globalny lider e-commerce i jedna
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.