Komunikaty PR

3. Piknik Nauki Fahrenheita przyciągnął tłumy na Górę Gradową

2023-03-27  |  15:40
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.11 MB )

3. Piknik Nauki Fahrenheita przyciągnął tłumy na Górę Gradową

W niedzielę, 26 maja, na Górze Gradowej odbył się 3. Piknik Nauki Fahrenheita. Wydarzenie powstało z inicjatywy Uczelni Fahrenheita i po raz trzeci było organizowane razem z Hevelianum. Celem Pikniku była popularyzacja nauki i jej osiągnięć w społeczności lokalnej.

Piknik Nauki Fahrenheita był doskonałą okazją, aby spędzić czas z przyjaciółmi i rodziną na świeżym powietrzu, jednocześnie zagłębiając się w fascynujący świat nauki w przystępny i ekscytujący – powiedziała prof. Adriana Zaleska-Medynska, dyrektorka Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita. Wydarzenie przyciągnęło szeroką publiczność, a wszystkich łączyła ciekawość, którą my chcemy mnożyć, wciągając uczestników w liczne warsztaty, zabawy edukacyjne, pokazy i eksperymenty.

W efekcie współpracy trzech gdańskich uczelni: Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego, Hevelianum oraz licznych partnerów wydarzenia, na uczestników czekało wiele atrakcji umożliwiających wspólne doświadczanie nauki, m.in.: warsztaty, konkursy i spektakularne pokazy naukowe.

Dzięki Piknikowi mieliśmy niepowtarzalną okazję otworzyć drzwi do niezwykłego świata nauki, który często wydaje się niedostępny. Naszym celem było rozbicie tego stereotypu i pokazanie, że nauka to nie tylko sucha teoria, lecz bogaty, pełen życia obszar fascynujących odkryć i zagadek do rozwiązania – mówi Paweł Golak, dyrektor Hevelianum. – Poprzez interesujące wystawy, takie jak „Uczone” i „Kosmiczna baza” oraz szereg atrakcji pokazaliśmy gościom, że nauka może być czymś ekscytującym dla każdego, kto tylko zechce się nią zainteresować.

W niedzielę na gości czekały scena oraz miasteczko ponad 60 namiotów oferujące wiele bezpłatnych atrakcji dopasowanych do różnych grup wiekowych. Na scenie naukowej o godz. 11:00 odbyło się uroczyste otwarcie Pikniku, podczas którego wystąpiła Gdańska Orkiestra Akademicka i nastąpiło otwarcie wystawy „Uczone”. Przez cały dzień miały miejsce fascynujące pokazy, takie jak science show „Ognia!” oraz prezentacje na temat czystości wody czy wpływu tworzyw sztucznych na środowisko. Odbył się także pokaz mody ZERO WASTE, który wzbudził ogromne zainteresowanie publiczności.

W budynku Wozowni Artyleryjskiej, od godz. 14:00 trwała dyskusja pt. „Nauka mówi. Znak równości” – była to okazja do pogłębienia wiedzy i wymiany poglądów na temat roli nauki w społeczeństwie oraz pielęgnowaniu wartości równości i różnorodności. Wzbudziła duże zainteresowanie uczestników, którzy chętnie słuchali prezentowanych argumentów.

Zainteresowaniem cieszyły się także sala Pitagorasa, gdzie można było zrobić bezpłatnie pomiary ciśnienia tętniczego i zbadać parametry krwi z palca oraz strefa eduzabawy, gdzie przez cały czas trwania Pikniku dostępne były atrakcje, takie jak: gry wielkoformatowe, warsztaty ekologiczne, bolid, auta elektryczne i wiele innych.

O wydarzeniu:

Piknik Nauki Fahrenheita powstał z inicjatywy Uczelni Fahrenheita i organizowany jest razem z Hevelianum już po raz trzeci. Piknik jest wydarzeniem plenerowym, ogólnodostępnym i bezpłatnym, a jego celem jest popularyzacja nauki i jej osiągnięć w społeczeństwie lokalnym. Uczelnie Fahrenheita i Hevealianum łączą siły, tworząc program przybliżający naukowe zagadnienia zarówno najmłodszym fascynatom nauki, jak i dorosłym uczestnikom; mnożą ciekawość i dzielą się pasją do poznawania świata, pokazując nieoczywiste oblicze nauki.

Organizatorzy: Uczelnie Fahrenheita (Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska i Uniwersytet Gdański) oraz Hevelianum. 

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Pomorskiego oraz: Akwarium Gdyńskie, Amberexpo, Aramco, Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Gdańska Karta Mieszkańca, Gdańskie Wody, Polskie Elektrownie Jądrowe, Port Czystej Energii, Samorząd Województwa Pomorskiego, Straż Miejska w Gdańsku, Wydział Gospodarki Komunalnej, Volvo Drywa, Zakład Utylizacyjny w Gdańsku

Patroni medialni: gdansk.pl, trojmiasto.pl

Zdjęcia: Dawid Linkowski

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI Biuro prasowe
2024-06-26 | 11:00

Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI

Konieczność lifelong learning, czyli uczenia się przez całe życie, stała się faktem. Biznes – jak się wydaje – uświadomił to sobie najwcześniej, a liderzy to grupa,
Edukacja Jak pokonać bariery językowe w podróży?
2024-06-24 | 17:00

Jak pokonać bariery językowe w podróży?

Zagraniczne podróże to jeden z najczęściej wybieranych przez nas sposobów spędzania upragnionych wakacji. Jak się okazuje, dla niektórych takie eskapady wiążą się ze
Edukacja Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!
2024-06-21 | 14:00

Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!

To happening Centrum Nauczania Domowego prowadzony pod hasłem: “Oldschool jest fajny, ale nie w szkole” będący próbą zwrócenia uwagi na konieczność zmian

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.