Akademia Leona Koźmińskiego z prestiżową nagrodą AICPA & CIMA Excellence Award
Podczas gali wręczenia nagród AICPA & CIMA 2024 Awards Night, która odbyła się 4 grudnia 2024 r. w Warszawie, Akademia Leona Koźmińskiego otrzymała 2024 Excellence Award w kategorii Best Practice: Academic Partner. Nagrody w tej kategorii przyznawane są za najlepszą współpracę między uczelniami a AICPA & CIMA.
Nagrody Excellence Awards stanowią wyróżnienie dla instytucji oraz indywidualnych osób kształtujących przyszłość profesji finansowo-księgowej oraz wspierających rozwój przyszłych liderów biznesu i finansów w Europie.
Dr Małgorzata Kucharczyk, Starszy Wykładowca, Katedra Rachunkowości i Ładu Korporacyjnego w Akademii Leona Koźmińskiego, powiedziała:
„Nagroda Excellence Award to dla naszej uczelni niezwykłe wyróżnienie, które potwierdza znaczenie naszej współpracy z AICPA & CIMA w rozwijaniu nowoczesnych standardów edukacji. Dzięki integracji kwalifikacji CGMA z programem nauczania nasi studenci zyskują unikalne połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności, które są niezbędne na współczesnym, globalnym rynku pracy. Dla studentów jest to szansa na zdobycie międzynarodowego certyfikatu oraz rozwój szerokiego wachlarza kompetencji zawodowych, które zwiększają ich atrakcyjność na rynku pracy i przygotowują do wyzwań w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym. Wyróżnienie to podkreśla nasze zaangażowanie w budowanie ścieżek rozwoju zawodowego, które odpowiadają na aktualne potrzeby rynku i wspierają naszych studentów w osiąganiu sukcesów na całym świecie.”
Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę, AICPA & CIMA, powiedział:
„Jesteśmy dumni, mogąc docenić wkład uczelni i indywidualnych osób w rozwój profesji finansowo-księgowej w Europie. Z ogromną przyjemnością wręczyliśmy Akademii Leona Koźmińskiego nagrodę Excellence Award w kategorii Best Practice: Academic Partner za wizjonerską integrację Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA z programem nauczania i wyznaczanie nowych standardów w łączeniu akademickiego podejścia z praktycznymi umiejętnościami. Dzięki zaangażowaniu uczelni w promowanie kwalifikacji profesjonalnych i wspieranie współpracy z biznesem, Akademia Leona Koźmińskiego znacząco przyczynia się do rozwoju studentów i zwiększenia ich gotowości do pracy na globalnym rynku.”
AICPA® & CIMA®, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, działają na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 597 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 188 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. merytoryczne przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć
W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Regionalne – Wielkopolskie
Brakuje decyzji KOWR o przyszłości dzierżawionej ziemi rolnej. To zagrożenie dla polskiego rolnictwa i zatrudnionych w nim pracowników

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów gruntów zdawanych do Zasobów Skarbu Państwa może oznaczać likwidację strategicznej infrastruktury. Demontaż obiektów rolniczych i grupowe zwolnienia stanowią zaś zagrożenie dla polskiego rolnictwa. Pracownicy Top Farms, którzy protestowali przed siedzibą KOWR w Poznaniu, alarmują, że dalsza zwłoka w podejmowaniu decyzji administracyjnych doprowadzi do zwiększenia zależności od zagranicznych dostawców.
Problemy społeczne
Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.