BIC wspiera finansowo SOS Wioski Dziecięce
Podczas akcji promocyjnej, która potrwa do końca sierpnia br., kupując produkty do kolorowania z linii BIC KIDS, pomagasz wspierać akcję na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.
BIC Polska zadeklarował przekazanie co najmniej 88 tysięcy złotych na cele statutowe tej organizacji, która pomaga obecnie 1566 dzieciom w Polsce.
Zasady akcji, asortyment oraz lista placówek handlowych znajdują się w regulaminie na stronie bickids.com/pl.
Przygotowania do powrotu do szkoły i zakupy niezbędnych przyborów szkolnych to zawsze ekscytujący moment dla całej rodziny. W tym roku będzie to szczególnie ważne wydarzenie dla dzieci, które przez długi czas musiały pozostać w domu z powodu COVID-19. - powiedział Aykut Arac, dyrektor generalny BIC Polska Sp. z o.o.
Długopis czy ołówek to tak popularne przedmioty, że wielu z nas, na co dzień, nie zwraca na nie większej uwagi, a przecież mają one duże znaczenie w procesie uczenia się i rozwijania kreatywności. W naszej akcji, każdy sprzedawany produkt realnie przyczynia się do poprawy warunków nauki dzieci, które mają trudniejszy start. Jesteśmy dumni, że współpracujemy ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce. Dzięki szerokiej aktywności Stowarzyszenia w Polsce i wspólnemu celowi, jakim jest wspieranie rozwoju dzieci poprzez edukację, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce jest dla nas idealnym partnerem. – dodała Marzena Bala-Przybylska, dyrektor marketingu BIC Polska Sp. z o.o.
Aleksandra Wolak-Wojtczuk ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce dodaje - Cieszymy się z naszej współpracy z BIC. Każde dziecko ma prawo dorastać w kochającym i bezpiecznym środowisku. Jednak wciąż wiele z nich żyje w bardzo trudnych warunkach i nie otrzymuje tego, czego potrzebują najbardziej: kochającej rodziny, bezpiecznego domu, właściwej opieki medycznej i możliwości codziennego chodzenia do szkoły. SOS Wioski Dziecięce i BIC współpracują, aby przerwać to błędne koło. Wspieramy rodziny w ich opiekuńczej i wychowawczej roli, zapewniamy dzieciom właściwą opiekę i dostęp do edukacji. W ten sposób wspólnie budujemy dla nich dobrą przyszłość.
Akcja na rzecz SOS Children’s Villages jest realizowana jednocześnie w sześciu krajach: Grecji, Włoszech, Holandii, Polsce, Rumunii i Hiszpanii. Na każdym rynku darowizny zostaną wykorzystane na lokalne cele, wybrane przez zespół BIC, we współpracy z lokalnym oddziałem organizacji.
Współpraca z SOS Children’s Villages jest realizowana w ramach zobowiązania BIC do poprawy warunków nauki 250 milionom dzieci na całym świecie do 2025 r., złożonego w 2017 roku w ramach programu „Writing the Future Together”.
___
O BIC
BIC jest światowym liderem na rynku produktów szkolno-biurowych, zapalniczek i maszynek do golenia. Od ponad 75 lat realizuje ideę dostarczania wysokiej jakości niedrogich produktów konsumentom na całym świecie. Obecnie produkty BIC są sprzedawane w ponad 160 krajach na całym świecie. Firma posiada w portfolio kultowe marki, takie jak: BIC Kids®, Conté®, BIC Flex™, Made For YOU™, BIC Soleil®, Tipp-Ex®, i inne. W 2019 r. sprzedaż netto BIC wyniosła 1 949,4 mln euro. Firma jest notowana na giełdzie „Euronext Paris”. Słynie z zaangażowania w zrównoważony rozwój i edukację. Więcej informacji na www.bickids.com, www.bicworld.com, LinkedIn, Instagramie, Twitterze i YouTube.
Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW
Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.