Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które służą nauczycielom i uczniom podnosiły jakość edukacji. Od niedawna korzysta również z monitora interaktywnego Newline Lyra Pro.
„To, że szkoły mogą też korzystać z nowoczesnych rozwiązań bardzo służy wynikom. Monitor interaktywny Newline ma świetną jakość obrazu, świetną jakość dźwięku. A kompleksowość rozwiązań robi wrażenie. Myślę, że dzięki korzystaniu z takich narzędzi nasi uczniowie będą bardziej aktywni na lekcjach i dzięki temu, z czasem, lepiej opanują wiedzę i umiejętności , a zakończy się to wysokimi wynikami na egzaminach zewnętrznych” - Agnieszka Sasinowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 w Białymstoku.
Dzieci przede wszystkim cieszą się, że mogą podejść do ekranu, wykonać samodzielnie konkretne zadanie i w ten sposób łatwiej utrwalają wiedzę.
„Z perspektywy nauczyciela mogę powiedzieć, że jakość pracy znacząco wzrosła. Chodzi głównie o zaangażowanie uczniów w proces lekcyjny. Można powiedzieć, ze nie są jedynie biernymi odbiorcami przekazywanych przeze mnie treści, ale biorą czynny udział w zajęciach interaktywnie korzystając z ekranu i maja swój bezpośredni wpływ na przebieg lekcji. Jest to bardzo duży postęp w jakości nauczania zarówno z perspektywy nauczyciela jak i ucznia ” - Informuje Ewa Borowska Nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 5 w Białymstoku
Nauczyciele i uczniowie dostrzegają dużą różnicę miedzy tablica multimedialną a interaktywnym monitorem. Tablica musi być połączona z projektorem, który rzuca na nią obraz. Dzieci widzą obraz zaburzony przez cień nauczyciela kiedy pisze on na tablicy. Dodatkowo nauczyciele odczuwali zmęczenie wzroku po wielu godzinach pracy z tablica interaktywną. Ten problem nie istnieje przy monitorze Newline Lyra Pro, który ma funkcje ochrony oczu przed niebieskim światłem. Producent nie poprzestał tu na filtrach oprogramowania, ale zastosował także rozwiązanie sprzętowe. Jest ono zdecydowanie skuteczniejsze i nie ma negatywnego wpływu na wyświetlany obraz.
„Nowe technologie dają zupełnie nowe możliwości. Sam fakt włączania monitora interaktywnego jest o wiele łatwiejszy niż tablicy interaktywnej. Aplikacja MS Whiteboard daje możliwość korzystania z tła w kratkę czy pięciolinię. Narzędzia dostępne w monitorze interaktywnym są bardzo pomocne i podnoszą komfort korzystania z niego.” - informuje Julita Gregorczuk Nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 5 w Białymstoku
Dzieci z klas wczesnoszkolnych są świetnymi obserwatorami. Doceniają możliwości pracy na monitorze w słoneczny dzień, co było trudne z tablicą interaktywną. Połączenie nauki i zabawy jest dla nich ekscytujące.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Z badania Eurobarometru wynika, że nieco ponad połowa Europejczyków (53 proc.) popiera dalsze rozszerzenie UE o nowe kraje. Dania, która 1 lipca obejmuje po Polsce przewodnictwo w Radzie UE, zapowiada, że będzie to jeden z jej priorytetów na najbliższe półrocze, nazywając rozszerzenie „geopolityczną koniecznością” kluczową dla stabilizacji Europy.
Transport
Kończą się konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego. 2,4 mld euro trafi na sektor transportu po 2026 roku

Dobiegają końca konsultacje społeczne Planu Społeczno-Klimatycznego, tzw. KPO2, który ma być podstawą do wypłaty środków z nowego instrumentu finansowego Unii Europejskiej – Społecznego Funduszu Klimatycznego. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zapowiada, że mają one trafić m.in. na walkę z tzw. ubóstwem transportowym, łagodzenie skutków wprowadzenia ETS2 i unowocześnienie kolei, które stanowi ogromne wyzwanie.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.