Komunikaty PR

Krzysztof Domarecki w składzie nowej Rady Uniwersytetu Wrocławskiego na lata 202

2021-01-07  |  13:10
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.19 MB )

Senat Uniwersytetu Wrocławskiego wybrał nową Radę Uczelni. W skład Rady Uniwersytetu powołał Krzysztofa Domareckiego, prezesa zarządu Grupy Selena (globalnego producenta chemii budowlanej) oraz absolwenta Uniwersytetu Wrocławskiego. Czteroletnia kadencja Rady rozpoczęła się 1 stycznia 2021 roku.

Rada Uniwersytetu Wrocławskiego, obok rektora i senatu, jest najważniejszym organem uczelni. Do jej zadań należy między innymi opiniowanie strategii uczelni oraz sprawozdania z jej realizacji, a także monitorowanie gospodarki finansowej uczelni. W skład Rady wchodzi osiem osób powoływanych przez Senat, a uzupełnia go Przewodniczący Samorządu Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.

 - Bardzo cieszę się, że wraz z szacownym gremium nowej Rady Uniwersytetu Wrocławskiego będziemy wspólnie pracować nad wzmacnianiem potencjału uczelni, realizując cele założone w „Strategii rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego na lata 2021-2030”. Wykonaniu tego zadania sprzyja różnorodność członków powoływanych do Rady Uczelni z odmiennych środowisk, w tym z obszaru kultury, samorządu i szeroko rozumianego biznesu – powiedział Krzysztof Domarecki, prezes Grupy Selena.

Budowa kapitału społecznego – to budowa mostów i relacji międzyśrodowiskowych. Krzysztof Domarecki, kierując działalnością biznesową w skali międzynarodowej, w sposób naturalny od lat bierze udział we współpracy wszystkich tych podmiotów w kraju i za granicą. Wartości składające się na fundament Uniwersytetu Wrocławskiego koncentrują się wokół najwyższej jakości, skuteczności i różnorodności, otwartości i gotowości na wyzwania oraz synergii. Taki pakiet tworzy poważne wyzwania zarówno dla uczelni jak i każdego z jej pracowników.

- Zmiany technologiczne, jakie dzieją się w XXI wieku, dotyczą każdego aspektu życia, a nadążanie za nimi jest warunkiem skuteczności nie tylko w perspektywie międzynarodowej, ale także w perspektywie tworzenia wartości dla własnego społeczeństwa. Zarówno nauki humanistyczne jak i przyrodnicze stają przed zupełnie nowymi wyzwaniami wynikającymi właśnie z postępu technologicznego i towarzyszących mu zmian społecznych. Jako przedsiębiorca uczestniczę w tych przemianach na bieżąco i wierzę, że to doświadczenie pomoże mi w pracach Rady Uniwersytetu Wrocławskiego – mówi Krzysztof Domarecki, prezes Grupy Selena.

Kadencja Rady w nowym składzie rozpoczęła się 1 stycznia 2021 roku. Jest to druga Rada Uniwersytetu Wrocławskiego i zarazem pierwsza, która swoją funkcję będzie piastować przez pełną, czteroletnią kadencję. Oprócz Krzysztofa Domareckiego w jej skład, jako członkowie spoza wspólnoty akademickiej, weszli Wojciech Hann, dr Rafał Dutkiewicz i Krzysztof Przybylski. Reprezentantami środowiska akademickiego będą dr hab. inż. Beata Miazga, prof. UWr (Instytut Archeologii), prof. Bogusław Pawłowski (Katedra Biologii Człowieka), dr hab. Piotr Sorokowski, prof. UWr (Instytut Psychologii), prof. Jolanta Zakrzewska-Czerwińska (Zakład Mikrobiologii Molekularnej). W skład Rady wejdzie również Patryk Korolko, jako przewodniczący Samorządu Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.

Krzysztof  Domarecki od lat jest związany z Uniwersytetem Wrocławskim. Jest absolwentem Wydziału Prawa oraz Instytutu Filozofii. W latach 1983-1991 pracował w Zakładzie Prawa Państwowego, gdzie zajmował się sądownictwem i ustrojem prezydenckim. Prezes Grupy Selena ma również doświadczenie w pracy w organach uczelnianych. Wraz z końcem 2020 roku dobiegła końca jego kadencja w Radzie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, w której zasiadał od marca 2019 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni” Biuro prasowe
2024-04-25 | 15:30

Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni”

Ministerstwo Finansów po raz kolejny edukuje młodzież na temat finansów i podatków. Tegoroczna edycja programu „Finansoaktywni: Podatki płacimy, korzyści
Edukacja Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?
2024-04-24 | 13:47

Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?

W procesie kształcenia dziecka, rola rodzica jest kluczowa, nawet kiedy staje się ono coraz bardziej niezależne. Ważne jest zapewnienie wsparcia przy wyborze szkoły oraz prowadzenie go w taki
Edukacja Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?
2024-04-16 | 17:00

Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

Wielkimi krokami zbliżają się matura oraz sesja, podczas której uczniowie i studenci mierzą się ze zdaniem egzaminów m.in. z języka obcego. Panikujesz, że nie zdasz?

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Konsument

Niska wiedza ekonomiczna Polaków może wpłynąć na większe zainteresowanie usługami doradców finansowych. Wciąż rzadko korzystamy z ich pomocy

Ponad 70 proc. Polaków ma niską lub przeciętną wiedzę finansową – wynika z badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2024”. To przekłada się na niewielkie uczestnictwo w rynku kapitałowym i niską skłonność do inwestowania i oszczędzania. Dlatego eksperci upatrują istotnej roli doradców finansowych w zmianie tej tendencji. Większość gospodarstw domowych nie korzysta jednak z tego typu usług. Branża od lat samoreguluje kwestię kompetencji i certyfikatów dla doradców, ale liczy na utworzenie publicznego rejestru, w którym klienci mieliby dostęp do takich informacji, w ten sposób zyskując większe zaufanie do przedstawicieli tego zawodu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.