Komunikaty PR

Niewielu studentów poznaje Bloomberga

2020-05-25  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.05 MB )

Bankowość i finanse to branża, w której chce pracować wielu studentów uczelni biznesowych. Jedną z umiejętności oczekiwanych od kandydatów do pracy w bankach, domach maklerskich czy funduszach inwestycyjnych jest zbieranie i analiza danych. Dostęp do danych ułatwia agencja informacyjna Bloomberg. W Polsce tylko trzy uczelnie uczą swoich studentów, jak korzystać z jej terminali.

Jednym z elementów pracy każdego analityka, inwestora, ekonomisty czy dyrektora finansowego jest analiza danych finansowych udostępnianych przez globalne agencje informacyjne. Dwie z nich są uznawane za najbardziej wiarygodne – amerykański Bloomberg oraz brytyjski Reuters. Agencje udostępniają dane finansowe za pomocą tzw. terminali, czyli komputerów wyposażonych w ich autorskie oprogramowanie do analizy informacji finansowych w czasie rzeczywistym. Obecnie Bloomberg jest najczęściej stosowanym na świecie cyfrowym źródłem informacji biznesowej.

– Obsługa terminala Bloomberga jest jedną z umiejętności, której pracodawcy oczekują od kandydatów do pracy w globalnym świecie finansów. Tymczasem w Polsce nabywają ją studenci zaledwie kilku uczelni – mówi dr Błażej Podgórski z Akademii Leona Koźmińskiego, która jako jedyna w kraju ma warunki sprzętowe, aby przeprowadzić pełen kurs z obsługi Bloomberga.

– Mamy wielostanowiskowe Laboratorium Bloomberga, które składa się z 16 terminali. Zaledwie 1 proc. uczeni biznesowych na świecie stać na to – dodaje Podgórski. Równocześnie, jak mówi, wiele uczelni zakupuje po jednym komputerze, aby mieć chociaż dostęp do danych. W Polsce jest ich mniej niż pięć.

W Polsce studentów wyposażonych w wiedzę techniczną z obsługi terminala największej globalnej agencji informacyjnej jest zatem wciąż niewielu. Jednym z powodów są wysokie koszty zakupu stanowisk pracy dla przyszłych analityków finansowych. – Zakup oraz utrzymanie jednego terminala to dla szkoły wydatek rzędu 2,5 tys. dolarów miesięcznie. My sfinansowaliśmy to przedsięwzięcie z funduszy unijnych. Skorzystało z niego już 500 naszych studentów – mówi Podgórski, który jest kierownikiem Laboratorium Bloomberga w Koźmińskim.

W Akademii Leona Koźmińskiego Laboratorium Finansowe Bloomberga jest wykorzystywane do prowadzenia zajęć
na kierunkach z zakresu finansów i rachunkowości. Ich program jest zaliczany do najlepszych na świecie. W globalnym rankingu „Financial Times", który analizuje programy studiów magisterskich i kariery ich absolwentów, znajduje się
na 17. miejscu na świecie.

Laboratorium Bloomberga w Akademii Leona Koźmińskiego zostało sfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój” na lata 2014-2020 w ramach projektu Akademia 4.0 – Zintegrowany System Podnoszenia Jakości w Akademii Leona Koźmińskiego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Edukacja Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli
2025-06-12 | 03:00

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Sztuczna inteligencja stała się elementem codziennego życia i nie omija edukacji. Dlatego ważny jest rozwój wiedzy i kompetencji nauczycieli i nauczycielek w tym
Edukacja Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
2025-05-21 | 09:00

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów

The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) zaprezentował zaktualizowany sylabus Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA (ang. CGMA Professional Qualification syllabus), który

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania

Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.