Szkoła SONUS organizuje bezpłatne warsztaty muzyczne dla przedszkoli w Radomiu
Projekt „Przedszkolne nutki” organizowany przez szkołę Sonus skierowany jest do przedszkoli z Radomia i pobliskich miejscowości. W ramach akcji dzieci w wieku 5-6 lat wezmą udział w bezpłatnych warsztatach muzycznych organizowanych w zgłoszonych placówkach. Zajęcia prowadzone przez pracowników szkoły Sonus to nie tylko okazja do poznania nowych instrumentów i doskonalenia swoich predyspozycji muzycznych (słuchu, poczucia rytmu). To także radość ze wspólnego muzykowania, a także możliwość wzięcia udziału w konkursie stypendialnym. Akcję wspierają Krakowska Fundacja Edukacji Muzycznej oraz Fundacja Rozwoju Oświaty.
Jak dołączyć do projektu „Przedszkolne nutki”?
Żeby zgłosić przedszkole do udziału w akcji, wystarczy wypełnić i wysłać formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej projektu: https://sonus.edu.pl/akcje/przedszkolne-nutki/. W formularzu należy podać podstawowe dane, tj. nazwę przedszkola, imię i nazwisko osoby zgłaszającej, adres mailowy i telefon. Następnie należy zaczekać na kontakt ze strony szkoły Sonus w celu ustalenia szczegółów oraz terminu realizacji warsztatów. Szkoła Sonus zaprasza również organizacje (firmy, instytucje kultury, media), które wyrażają chęć objęcia patronatu nad projektem.
Stypendium w szkole Sonus
Projekt „Przedszkolne nutki” powstał w celu wspierania muzycznych talentów oraz promowania edukacji muzycznej w regionie. Oprócz bezpłatnych warsztatów akcja umożliwia przystąpienie dziecka do konkursu o stypendium. Laureat konkursu będzie mógł korzystać z bezpłatnej nauki w szkole podstawowej Sonus przez cały okres edukacji (tj. 8 lat lub do momentu zakończenia nauki w placówce). Stypendium zostanie przyznane na podstawie predyspozycji muzycznych oraz rekomendacji pedagogów. Dziecko może zostać zgłoszone przez wychowawcę przedszkolnego za zgodą rodziców.
Warunki przystąpienia do konkursu stypendialnego w szkole Sonus:
- o przyznanie stypendium mogą ubiegać się dzieci, które ukończyły 5. lub 6. rok życia oraz są gotowe do podjęcia nauki w szkole podstawowej w roku szkolnym 2025/2026;
- uczestnik konkursu musi spełniać wymagania określone w Regulaminie Rekrutacji do Szkoły Sonus (dostępny na stronie internetowej placówki);
- zgłoszenie powinno zawierać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział dziecka w konkursie oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych;
- do wniosku należy dołączyć nagranie piosenki zaśpiewanej przez dziecko (piosenka powinna być wykonana w języku polskim oraz odpowiednio dobrana do wieku dziecka).
Szkoła przyjmuje wnioski drogą elektroniczną w terminie do 15 lutego 2025 roku, natomiast informacja o przyznaniu stypendium zostanie przekazana rodzicom do 15 marca. Decyzję o przyznaniu stypendium podejmuje dyrektor szkoły przy wsparciu komisji stypendialnej.
SONUS w Radomiu - co to za szkoła?
Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia Sonus w Radomiu to szkoła artystyczna realizująca kształcenie ogólne na poziomie szkoły podstawowej (placówka ma uprawnienia szkoły publicznej). Siedziba szkoły znajduje się pod adresem ul. Tartaczna 16/18, 26-612 Radom. Placówka zapewnia kształcenie zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oprócz obowiązkowych zajęć z przedmiotów ogólnokształcących i artystycznych Sonus oferuje zajęcia dodatkowe z pływania, sztuk walki oraz tańca. Szkoła wdrożyła również autorski program nauczania, który bazuje na założeniach planu daltońskiego. W placówce nie stosuje się oceniania cyfrowego ani dzwonków szkolnych.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć
W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Regionalne – Wielkopolskie
Brakuje decyzji KOWR o przyszłości dzierżawionej ziemi rolnej. To zagrożenie dla polskiego rolnictwa i zatrudnionych w nim pracowników

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów gruntów zdawanych do Zasobów Skarbu Państwa może oznaczać likwidację strategicznej infrastruktury. Demontaż obiektów rolniczych i grupowe zwolnienia stanowią zaś zagrożenie dla polskiego rolnictwa. Pracownicy Top Farms, którzy protestowali przed siedzibą KOWR w Poznaniu, alarmują, że dalsza zwłoka w podejmowaniu decyzji administracyjnych doprowadzi do zwiększenia zależności od zagranicznych dostawców.
Problemy społeczne
Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.