Szkoła SONUS organizuje bezpłatne warsztaty muzyczne dla przedszkoli w Radomiu
Projekt „Przedszkolne nutki” organizowany przez szkołę Sonus skierowany jest do przedszkoli z Radomia i pobliskich miejscowości. W ramach akcji dzieci w wieku 5-6 lat wezmą udział w bezpłatnych warsztatach muzycznych organizowanych w zgłoszonych placówkach. Zajęcia prowadzone przez pracowników szkoły Sonus to nie tylko okazja do poznania nowych instrumentów i doskonalenia swoich predyspozycji muzycznych (słuchu, poczucia rytmu). To także radość ze wspólnego muzykowania, a także możliwość wzięcia udziału w konkursie stypendialnym. Akcję wspierają Krakowska Fundacja Edukacji Muzycznej oraz Fundacja Rozwoju Oświaty.
Jak dołączyć do projektu „Przedszkolne nutki”?
Żeby zgłosić przedszkole do udziału w akcji, wystarczy wypełnić i wysłać formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej projektu: https://sonus.edu.pl/akcje/przedszkolne-nutki/. W formularzu należy podać podstawowe dane, tj. nazwę przedszkola, imię i nazwisko osoby zgłaszającej, adres mailowy i telefon. Następnie należy zaczekać na kontakt ze strony szkoły Sonus w celu ustalenia szczegółów oraz terminu realizacji warsztatów. Szkoła Sonus zaprasza również organizacje (firmy, instytucje kultury, media), które wyrażają chęć objęcia patronatu nad projektem.
Stypendium w szkole Sonus
Projekt „Przedszkolne nutki” powstał w celu wspierania muzycznych talentów oraz promowania edukacji muzycznej w regionie. Oprócz bezpłatnych warsztatów akcja umożliwia przystąpienie dziecka do konkursu o stypendium. Laureat konkursu będzie mógł korzystać z bezpłatnej nauki w szkole podstawowej Sonus przez cały okres edukacji (tj. 8 lat lub do momentu zakończenia nauki w placówce). Stypendium zostanie przyznane na podstawie predyspozycji muzycznych oraz rekomendacji pedagogów. Dziecko może zostać zgłoszone przez wychowawcę przedszkolnego za zgodą rodziców.
Warunki przystąpienia do konkursu stypendialnego w szkole Sonus:
- o przyznanie stypendium mogą ubiegać się dzieci, które ukończyły 5. lub 6. rok życia oraz są gotowe do podjęcia nauki w szkole podstawowej w roku szkolnym 2025/2026;
- uczestnik konkursu musi spełniać wymagania określone w Regulaminie Rekrutacji do Szkoły Sonus (dostępny na stronie internetowej placówki);
- zgłoszenie powinno zawierać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział dziecka w konkursie oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych;
- do wniosku należy dołączyć nagranie piosenki zaśpiewanej przez dziecko (piosenka powinna być wykonana w języku polskim oraz odpowiednio dobrana do wieku dziecka).
Szkoła przyjmuje wnioski drogą elektroniczną w terminie do 15 lutego 2025 roku, natomiast informacja o przyznaniu stypendium zostanie przekazana rodzicom do 15 marca. Decyzję o przyznaniu stypendium podejmuje dyrektor szkoły przy wsparciu komisji stypendialnej.
SONUS w Radomiu - co to za szkoła?
Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia Sonus w Radomiu to szkoła artystyczna realizująca kształcenie ogólne na poziomie szkoły podstawowej (placówka ma uprawnienia szkoły publicznej). Siedziba szkoły znajduje się pod adresem ul. Tartaczna 16/18, 26-612 Radom. Placówka zapewnia kształcenie zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oprócz obowiązkowych zajęć z przedmiotów ogólnokształcących i artystycznych Sonus oferuje zajęcia dodatkowe z pływania, sztuk walki oraz tańca. Szkoła wdrożyła również autorski program nauczania, który bazuje na założeniach planu daltońskiego. W placówce nie stosuje się oceniania cyfrowego ani dzwonków szkolnych.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.