Komunikaty PR

EFR 2022 – jak kształtuje się przyszłość polskiego rolnictwa

2022-05-17  |  18:35
Biuro prasowe

30 czerwca br. odbędzie się IV Europejskie Forum Rolnicze w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT w Warszawie. Podczas konferencji z udziałem polityków, ekspertów i  praktyków z różnych dziedzin związanych z wsią i rolnictwem z całej Polski i Europy, poruszone zostaną najbardziej aktualne zagadnienia dot. sytuacji w rolnictwie w Unii Europejskiej. Forum będzie także okazją do tego, aby omówić wyzwania przed jakimi stoją rolnicy w związku z aktualną sytuacją geopolityczną.

 

Europejskie Forum Rolnicze od kilku ostatnich lat ma istotny wpływ na kształtowanie krajobrazu polskiej wsi. To platforma wymiany doświadczeń, idei, wiedzy i dobrych praktyk z obszaru rolniczego, organizowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Agro Promotion. EFR to także miejsce spotkań i merytorycznych dyskusji na temat kluczowych wyzwań dla branży rolno-spożywczej, corocznie organizowane w Jasionce k. Rzeszowa. W tym roku, ze względu na aktualną sytuację geopolityczną, IV Europejskie Forum Rolnicze odbędzie się w formie konferencji 30 czerwca br. w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT w Warszawie.

 

Uczestnicy Europejskiego Forum Rolniczego spróbują poszukać odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące przyszłości rolnictwa:

  • Jakie wyzwania stoją przed rolnictwem europejskim w obliczu wojny w Ukrainie?
  • Jak będzie wyglądał handel produktami rolno-spożywczymi w najbliższym czasie?
  • Co dalej z Europejskim Zielonym Ładem?
  • Co z bezpieczeństwem żywności?

Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni przedstawiciele Komisji Europejskiej, ministrowie rolnictwa z Polski i krajów Unii Europejskiej, przedstawiciele rządu, organizacji producenckich oraz wiodących instytucji handlowych krajowych i zagranicznych. Rozwinięciem debat będą tematyczne panele dyskusyjne nt. nowoczesnych rozwiązań w rolnictwie, reformy systemu ubezpieczeń rolniczych czy cyfryzacji obszarów wiejskich.

 

Polscy rolnicy i mieszkańcy wsi stoją dzisiaj przed wieloma poważnymi wyzwaniami. Za nami okres dwuletniej pandemii, na którą nałożyła się rosnąca inflacja i wojna w Ukrainie. Konsekwencją nowej sytuacji geopolitycznej są m.in. sankcje gospodarcze nałożone na surowce z Rosji. Nowa rzeczywistość wymaga wprowadzenia nowych rozwiązań, szybszych decyzji i zmian ustawodawczych – wszystkim tym zagadnieniom przyjrzymy się podczas czerwcowego spotkania. Przyszło nam gospodarować w czasach trudniejszych niż dotąd. Nie tylko polskie, ale i światowe rolnictwo wystawione zostało na ciężką próbę na skutek współczesnych zmian klimatycznych oraz uwarunkowań społeczno-ekonomicznych i politycznych. Z naszymi gości porozmawiamy o tym, jaka przyszłość kształtuje się dla europejskiego rolnictwa w kontekście zachodzących zjawisk – mówi Krzysztof Podhajski, Prezes Zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

 

W trakcie Forum zostanie także wręczona Nagroda im. Józefa Ślisza, przyznawana organizacjom bądź osobom wyróżniającym się zaangażowaniem w propagowanie postaw obywatelskich i demokratycznych, szerzenie wartości chrześcijańskich oraz szeroko pojęty rozwój obszarów wiejskich. Program Forum na stronie: https://www.forum-jasionka.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Eksperci rynku rolnego apelują: Nie cofajmy polskiego rolnictwa do zeszłego stulecia Biuro prasowe
2025-07-24 | 09:00

Eksperci rynku rolnego apelują: Nie cofajmy polskiego rolnictwa do zeszłego stulecia

Zdaniem ekspertów rynku rolnego polskie rolnictwo powinno istotnie zwiększyć efektywność ekonomiczną polskich gospodarstw, by nadążyć za innymi krajami Unii Europejskiej.
Rolnictwo Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE
2025-06-30 | 06:00

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy pestycydy wracają na nasze stoły? Najnowszy raport rzuca światło na poważne niespójności w polityce rolnej i handlowej Unii Europejskiej. Analiza wskazuje, że mimo
Rolnictwo Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty
2025-03-12 | 06:00

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Resort rolnictwa zapowiedział kontynuację dofinansowywania ubezpieczenia zwierząt gospodarskich od chorób zakaźnych, rozpoczętego w 2025 roku. Dopłata ponownie wyniesie 70

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.