Ekovoltis dostarczy zieloną energię elektryczną Grupie Agora i Grupie Eurozet
Firma Ekovoltis, będąca częścią grupy kapitałowej Michała Sołowowa, do której należą m.in. Cersanit, Synthos, Barlinek oraz firmy działające w obszarze zielonej energii, takie jak Corab, Orlen Synthos Green Energy czy Hydrogen Tech, z dumą ogłasza podpisanie dwuletniego kontraktu na dostawę zielonej energii elektrycznej dla Grupy Agora oraz należącej do niej Grupy Eurozet. Energia ta pochodzi z odnawialnych źródeł.
Dzięki współpracy z Ekovoltis Grupa Agora, jedna z największych grup medialnych w Polsce, właściciel takich marek, jak m.in. Radio ZET, Radio TOK FM, „Gazeta Wyborcza”, Gazeta.pl i Wydawnictwo Agora, przybliży się do realizacji swoich ambitnych celów w zakresie ekologii i zrównoważonego rozwoju.
„Nasza oferta łączy wyjątkowo konkurencyjną cenę z najwyższymi standardami ekologicznymi, co zapewnia realną przewagę nad tradycyjnymi źródłami energii, takimi jak węgiel” – powiedział prezes Ekovoltis, Piotr Ostaszewski. „Cieszymy się, że Grupa Agora dostrzegła zarówno nasze zaangażowanie w transformację energetyczną, jak i korzyści ekonomiczne, które nasze rozwiązania przynoszą. Wybór Ekovoltis jako dostawcy energii elektrycznej przez tak prestiżową firmę dowodzi, że można jednocześnie dbać o środowisko i znacząco obniżyć koszty operacyjne. Jesteśmy dumni, że nasza oferta stanowi opłacalny wybór, który wspiera odpowiedzialne działania biznesowe oraz długoterminowe oszczędności.”
Grupa Agora to jedna z największych w Polsce grup medialnych, działająca na rynku od 1989 r.; od 1999 r. jest notowana na giełdzie w Warszawie. Jej najważniejszymi przedsięwzięciami są: Helios S.A. – operator największej sieci kin w kraju pod względem liczby obiektów oraz właściciel firmy produkcji i dystrybucji filmowej NEXT FILM; działalność radiowa pod szyldem Grupa Eurozet obejmująca 9 rozgłośni z TOP20 najczęściej słuchanych stacji w Polsce; AMS – lider polskiego rynku reklamy zewnętrznej, a także cenione media informacyjne – „Gazeta Wyborcza”, najpopularniejsza opiniotwórcza gazeta w Polsce i lider cyfrowej transformacji polskiej prasy oraz Gazeta.pl, będąca w czołówce polskich portali. Spółka zajmuje się również wydawaniem i dystrybucją książek, wydawnictw muzycznych oraz filmowych, a także działa na rynku gastronomicznym.
Ekovoltis to ekspert w dziedzinie obrotu zieloną energią. Misją spółki jest łączenie wytwórców energii pochodzącej z OZE z firmami poszukującymi proekologicznych i jednocześnie ekonomicznych rozwiązań energetycznych. Dzięki głębokiej ekspertyzie, indywidualnemu podejściu do każdego Klienta, zaawansowanej technologii wspieranej AI, Ekovoltis pomaga Klientom obniżyć koszty energii nawet o kilkadziesiąt procent, wspiera dekarbonizację sektora energetycznego i tworzy czyste i bezpieczne środowisko życia dla przyszłych pokoleń.
Firma Ekovoltis jest cześcią jednej z największych grup kapitałowych w Europie MS Galleon GmbH której właścicielem jest Michał Sołowow.
Jako członek Polskiego Stowarzyszenia ESG oraz laureat licznych nagród, w tym prestiżowej nagrody EKO INNOWATOR, Ekovoltis angażuje się w promowanie idei odpowiedzialności środowiskowej i społecznej. Firma aktywnie wspiera rozwój lokalnych społeczności oraz edukację w zakresie zrównoważonej energii, przyczyniając się do budowania bardziej ekologicznej przyszłości dla kolejnych pokoleń.
www.ekovoltis.pl

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.