Ekovoltis dostarczy zieloną energię elektryczną Grupie Agora i Grupie Eurozet
Firma Ekovoltis, będąca częścią grupy kapitałowej Michała Sołowowa, do której należą m.in. Cersanit, Synthos, Barlinek oraz firmy działające w obszarze zielonej energii, takie jak Corab, Orlen Synthos Green Energy czy Hydrogen Tech, z dumą ogłasza podpisanie dwuletniego kontraktu na dostawę zielonej energii elektrycznej dla Grupy Agora oraz należącej do niej Grupy Eurozet. Energia ta pochodzi z odnawialnych źródeł.
Dzięki współpracy z Ekovoltis Grupa Agora, jedna z największych grup medialnych w Polsce, właściciel takich marek, jak m.in. Radio ZET, Radio TOK FM, „Gazeta Wyborcza”, Gazeta.pl i Wydawnictwo Agora, przybliży się do realizacji swoich ambitnych celów w zakresie ekologii i zrównoważonego rozwoju.
„Nasza oferta łączy wyjątkowo konkurencyjną cenę z najwyższymi standardami ekologicznymi, co zapewnia realną przewagę nad tradycyjnymi źródłami energii, takimi jak węgiel” – powiedział prezes Ekovoltis, Piotr Ostaszewski. „Cieszymy się, że Grupa Agora dostrzegła zarówno nasze zaangażowanie w transformację energetyczną, jak i korzyści ekonomiczne, które nasze rozwiązania przynoszą. Wybór Ekovoltis jako dostawcy energii elektrycznej przez tak prestiżową firmę dowodzi, że można jednocześnie dbać o środowisko i znacząco obniżyć koszty operacyjne. Jesteśmy dumni, że nasza oferta stanowi opłacalny wybór, który wspiera odpowiedzialne działania biznesowe oraz długoterminowe oszczędności.”
Grupa Agora to jedna z największych w Polsce grup medialnych, działająca na rynku od 1989 r.; od 1999 r. jest notowana na giełdzie w Warszawie. Jej najważniejszymi przedsięwzięciami są: Helios S.A. – operator największej sieci kin w kraju pod względem liczby obiektów oraz właściciel firmy produkcji i dystrybucji filmowej NEXT FILM; działalność radiowa pod szyldem Grupa Eurozet obejmująca 9 rozgłośni z TOP20 najczęściej słuchanych stacji w Polsce; AMS – lider polskiego rynku reklamy zewnętrznej, a także cenione media informacyjne – „Gazeta Wyborcza”, najpopularniejsza opiniotwórcza gazeta w Polsce i lider cyfrowej transformacji polskiej prasy oraz Gazeta.pl, będąca w czołówce polskich portali. Spółka zajmuje się również wydawaniem i dystrybucją książek, wydawnictw muzycznych oraz filmowych, a także działa na rynku gastronomicznym.
Ekovoltis to ekspert w dziedzinie obrotu zieloną energią. Misją spółki jest łączenie wytwórców energii pochodzącej z OZE z firmami poszukującymi proekologicznych i jednocześnie ekonomicznych rozwiązań energetycznych. Dzięki głębokiej ekspertyzie, indywidualnemu podejściu do każdego Klienta, zaawansowanej technologii wspieranej AI, Ekovoltis pomaga Klientom obniżyć koszty energii nawet o kilkadziesiąt procent, wspiera dekarbonizację sektora energetycznego i tworzy czyste i bezpieczne środowisko życia dla przyszłych pokoleń.
Firma Ekovoltis jest cześcią jednej z największych grup kapitałowych w Europie MS Galleon GmbH której właścicielem jest Michał Sołowow.
Jako członek Polskiego Stowarzyszenia ESG oraz laureat licznych nagród, w tym prestiżowej nagrody EKO INNOWATOR, Ekovoltis angażuje się w promowanie idei odpowiedzialności środowiskowej i społecznej. Firma aktywnie wspiera rozwój lokalnych społeczności oraz edukację w zakresie zrównoważonej energii, przyczyniając się do budowania bardziej ekologicznej przyszłości dla kolejnych pokoleń.
www.ekovoltis.pl
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.