Ekstremalne wyjazdy integracyjne. Sprawdź wiosenne trendy
Prawie połowa Polaków planuje spędzić swój urlop w Polsce, a co czwarty konsument przyznaje, że nie zamierza jechać na wakacyjny urlop – wynika z danych ARC Rynek i Opinia. To sygnał dla firm, które chcą zorganizować integrację. Z uwagi na długotrwały stres, jaki towarzyszy nam od początku pandemii, wiele firm planuje dla swoich pracowników odskocznię. Zamiast szkoleń biorą pod uwagę m.in. integracyjne wyjazdy OFF ROAD. Skąd popularność ekstremalnych rozrywek?
Po nagłym przerwaniu podróży służbowych na początku 2020 roku, coraz więcej firm po raz kolejny planuje dla pracowników wyjazdy integracyjne. Rynek oczekuje, że wydatki na tego typu aktywności wrócą do wysokości „sprzed pandemii” do 2024 roku[1]. Gwałtownie rosną koszty, jakie firmy ponoszą na podróże pracowników, szczególnie wśród przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 250 osób.
Integracyjne wyjazdy w nowej rzeczywistości
Lato to doskonały czas na organizację wyjazdów integracyjnych dla pracowników. Ogromną rolę odgrywa lokalizacja danej imprezy. Coraz więcej firm wybiera przytulne pensjonaty w górach, wśród pięknych okoliczności przyrody.
– Obserwujemy zwiększone zainteresowanie organizacją imprez integracyjnych w górach – mówi Joanna Hoc-Kopiej, ekspert Dworu Korona Karkonoszy. – Porównując analogicznie poprzedni kwartał letni i obecny, widzimy zdecydowany wzrost zainteresowania integracją w górach. Firmy przeznaczają także więcej środków na eventy. Istotne są okoliczności przyrody, wysokiej jakości hotel, a także lokalna, zdrowa żywność. Wydarzenia często są tematyczne. Firmy składają zapytania o możliwość zorganizowania warsztatów kulinarnych, wspólnych wspinaczek czy rajdów.
Jakich atrakcji oczekują pracownicy podczas wyjazdów? Zdecydowana większość pragnie, aby impreza była dokładnie rozplanowana, a wyprawa zawierała dodatkowe aktywności. Firmy eventowe przyznają, że zwiększa się popyt na integracyjne wyjazdy OFF ROAD, czyli samochodowe rajdy po górzystych terenach.
Integracyjne wyjazdy OFF ROAD
Sporty ekstremalne podnoszą adrenalinę i zapewniają wspomnienia na długie lata. Pandemia zwiększyła zainteresowanie Polaków tego typu rozrywkami – aż 58 proc. osób uznała je za atrakcyjne[2]. Stagnacja, a także brak możliwości skorzystania z lokalnych atrakcji sprawiły, że coraz więcej konsumentów chce spróbować czegoś nowego.
– Od wyjazdu integracyjnego pracownicy oczekują czegoś więcej niż dotychczas. Spotkania przy ognisku czy wspólne rozmowy to dla nich za mało. Obecnie modne są obozy survivalowe, choć trudno mówić o nauce przetrwania, gdy spędza się noce w hotelu. Wiele firm wybiera integracyjne wyjazdy OFF ROAD. Przedsiębiorstwa chętnie korzystają z nowych atrakcji dostępnych na polskim rynku. Jazda autem po zalesionych terenach jest ekscytująca, a ponadto uczy współpracy między pracownikami – zauważa ekspert z Agencji Eventowej Commplace. Karkonosze to świetne miejsce do planowania integracyjnych wyjazdów OFF ROAD. Górzyste tereny są wprost idealne do tego typu wypraw.
OFF ROAD pod okiem instruktora
Pracodawca ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo swojemu pracownikowi podczas wyjazdów. OFF ROAD zawsze odbywa się pod okiem doświadczonego instruktora. Uczestnik prowadzi pojazd, a obok ma wsparcie profesjonalisty. Rajdy często zakończone są wspólnym biesiadowaniem. Wiele firm decyduje się także na wynajęcie fotografa lub kamerzysty, który uwieczni przygody pracowników. W ten sposób wyjazd integracyjny OFF ROAD zostanie zapamiętany na lata.
[1] Global Business Travel Association
[2] Zwyczaje urlopowe Polaków 2021

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.