Elektryczne eSprintery dołączają do floty PGF
Szybciej, nowocześniej, efektywniej! Polska Grupa Farmaceutyczna dzięki współpracy z Mercedes-Benz Vans poszerza swoją flotę o elektryczne eSprintery, które będą dostarczać leki w całym kraju.
25 października br. nastąpiło uroczyste przekazanie Polskiej Grupie Farmaceutycznej kolejnej partii samochodów elektrycznych Mercedes eSprinter. Było to możliwe dzięki współpracy z dealerem Mercedes-Benz, Sobiesław Zasada Automotive oraz realizującą wynajem długoterminowy firmą Carefleet S.A. To krok przybliżający PGF do modernizacji swojej floty, w której docelowo znajdzie się 36 e-pojazdów ze stajni Mercedes-Benz. Jest to doskonały przykład, jak elektromobilność wspomaga zrównoważony transport i dostarczanie leków w odpowiednich warunkach.
Dla PGF, lidera branży farmaceutycznej w Polsce, współpraca z Mercedes-Benz Polska to dowód zobowiązania do zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko. Elektryczne pojazdy nie tylko pozwalają na lokalnie bezemisyjne dostawy leków, ale także zapewniają komfort kierowcom i są gotowe do pracy nawet w trudnych warunkach.
Elektryczne pojazdy eSprintery, które zostały dostarczone przez dealera Mercedes-Benz, Sobiesław Zasada Automotive, wyposażone są w zabudowy izotermiczne, agregaty i specjalistyczne lodówki, spełniające rygorystyczne warunki przechowywania i przewożenia leków ratujących życie. Nie pominięto też montażu dodatkowych, ale niezwykle istotnych w codziennym użytkowaniu elementów, takich jak np. programator, czyli urządzenia umożliwiającego programowanie czasu startu i pracy agregatu. Dzięki temu rozwiązaniu można wcześniej rozpocząć chłodzenie lub grzanie ładowni tak, aby pojazd był gotowy do dystrybucji na zaplanowaną godzinę. Co ważne, urządzenie jest pod zasilaniem 230V i nie zużywa prądu z akumulatora.
- eSprinter z zabudową izotermiczną firmy Annmon posiada system klimatyzacji i wentylacji, który utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz pojazdu. Jest także wyposażony w niezawodne systemy bezpieczeństwa, co zapewnia niezbędne bezpieczeństwo kierowcy i transportowanego towaru. Dzięki tym atutom, auto odpowiada wszelkim potrzebom branży farmaceutycznej. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej współpracy – wyjaśnia Maciej Rżysko, Wiceprezes Zarządu Sobiesław Zasada Automotive.
Współpracę, na warunkach wynajmu długoterminowego, realizuje firma Carefleet S.A. - Jesteśmy przekonani, że podpisana umowa flotowa przyniesie wymierne korzyści zarówno dla Klienta, ale także przyczyni się całemu społeczeństwu. Dziękujemy za zaufanie, a w odpowiedzi obiecujemy dołożyć wszelkich starań, by nasze działania zawsze charakteryzowały się innowacyjnością, jakością, elastycznością i kompleksowością. Wierzymy, że dzięki temu wspólnie i na najwyższym poziomie będziemy pomagali realizować dostawy leków ratujących życie na terenie całej Polski – mówi Daniel Trzaskowski, Prezes Zarządu Carefleet S.A.
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.