Komunikaty PR

Alians OZE zawarł umowę na 2 dwie farmy fotowoltaiczne każda o mocy 30-35 MWp

2021-03-24  |  15:30
Biuro prasowe
Kontakt
Biuro prasowe
Attention Marketing

ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/

Alians OZE i AnywhereTo to dwie firmy wspierające polski sektor energii elektrycznej w transformacji energetycznej. Dzisiaj partnerzy biznesowi podpisali umowę na rozpoczęcie kolejnego wspólnego projektu, jakim są dwie wielkoskalowe farmy PV na Mazowszu.

 

Alians OZE współpracuje z AnywhereTo blisko 2 lata w zakresie sprzedaży instalacji PV na potrzeby własne klientów B2C i B2B. W ostatnich miesiącach partnerzy rozszerzyli zakres wspólnych działań o współpracę koncepcyjną przy projektach niezależnych farm PV. Oba podmioty edukują również rynek jak dbać o środowisko naturalne oraz realnie czerpać korzyści jakie daje inwestycja w fotowoltaikę. Do tej pory zrealizowane zostały dwa projekty po 1 MWp, dzisiaj z kolei kooperatywa skupia się na obecnie największych projektach farm w województwie mazowieckim. – Już na samym początku naszej relacji biznesowej dostrzegaliśmy profesjonalizm i kompleksowość podejścia Alians OZE. Dlatego też dzisiaj z zaufaniem weszliśmy w nową kooperatywę ze świadomością, że przyczyni się ona do rozwoju całego obszaru związanego z energią elektryczną w Polscetłumaczy Marcin Zubrycki, Prezes Zarządu AnywhereTo.

 

Projekt rozpoczął się z początkiem 2021 roku. W ostatnich miesiącach Eksperci analizowali dokładne położenie działek, weryfikowali najbardziej optymalny model biznesowy a także realizowali zadania due diligence. Obecnie przedsięwzięcie jest w fazie wnioskowania o szereg pozwoleń, w tym najważniejszy proces uzyskania pozytywnej decyzji środowiskowej przez RDOŚ. Według założeń, proces uzyskania ostatecznego pozwolenia na budowę ma zostać zamknięty do końca 2022 roku.

Wierzymy, że dzisiejsze starania rządu w kwestii zmian parytetu produkcji energii elektrycznej, będą wspierały działania takie jak nasze – to pozwala nam patrzeć z wielkim optymizmem na tak duże inwestycje w OZEmówi Jakub Jadziewicz, Członek Zarządu Alians OZE.

 

Projekt zakłada, iż farmy wybudowane mają być w oparciu o panele bifacjal i mocy powyżej 450 kW. Jakub Jadziewicz mówi - Do tej pory nasze działania opierały się głównie na wdrażaniu mikroinstalacji bądź większych założeń na użytek przedsiębiorstw. Przez ostatnie 3 lata udało nam się wypracować znaczący udział w całym rynku instalacji PV. Obecnie widzimy ogromny potencjał w segmencie niezależnych elektrowni słonecznych. Zdobyte doświadczenie pozwala nam na zrobienie kolejnego, milowego kroku dla rozwoju firmy. Projekt na 35 MWp stawia nas w czołówce inwestorów w Polsce. Bez wątpienia jest to ambitne założenie, ale zdecydowanie realne i adekwatne do naszych możliwości.

 

Alians OZE to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm fotowoltaicznych w Polsce. Tylko w 2020 roku firma przyłączyła ponad 1,5 tys. instalacji do sieci. Partnerstwo z AnywhereTo w tak poważnym jak na polskie warunki projekcie, umożliwia wejście do czołówki firm zajmujących się deweloperką wielkoskalowych projektów farm PV.

 

Dla AnywhereTo jest to zdecydowanie największe wyzwanie logistyczne z jakim do tej pory się mierzyliśmy. Jednak dzięki naszym zasobom i dużemu doświadczeniu oraz zapleczu operacyjno-technicznemu naszego partnera jesteśmy przekonani o sukcesie przedsięwzięciapodsumowuje Marcin Zubrycki.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Attention Marketing
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów Biuro prasowe
2024-07-12 | 12:00

Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów

Wykorzystywanie bezemisyjnych źródeł energii w całej działalności, obniżenie całkowitego śladu węglowego oraz poziomu emisji dwutlenku węgla, a także wyeliminowanie
Energetyka Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce
2024-07-12 | 11:00

Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce

Polski oddział Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam
Energetyka Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?
2024-07-08 | 10:25

Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?

Od początku lipca zostały wprowadzone podwyżki cen gazu. Oznacza to, że w drugiej połowie 2024 r. rachunki konsumentów wzrosną nawet o 50-60% w porównaniu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.