Alians OZE zawarł umowę na 2 dwie farmy fotowoltaiczne każda o mocy 30-35 MWp
Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Alians OZE i AnywhereTo to dwie firmy wspierające polski sektor energii elektrycznej w transformacji energetycznej. Dzisiaj partnerzy biznesowi podpisali umowę na rozpoczęcie kolejnego wspólnego projektu, jakim są dwie wielkoskalowe farmy PV na Mazowszu.
Alians OZE współpracuje z AnywhereTo blisko 2 lata w zakresie sprzedaży instalacji PV na potrzeby własne klientów B2C i B2B. W ostatnich miesiącach partnerzy rozszerzyli zakres wspólnych działań o współpracę koncepcyjną przy projektach niezależnych farm PV. Oba podmioty edukują również rynek jak dbać o środowisko naturalne oraz realnie czerpać korzyści jakie daje inwestycja w fotowoltaikę. Do tej pory zrealizowane zostały dwa projekty po 1 MWp, dzisiaj z kolei kooperatywa skupia się na obecnie największych projektach farm w województwie mazowieckim. – Już na samym początku naszej relacji biznesowej dostrzegaliśmy profesjonalizm i kompleksowość podejścia Alians OZE. Dlatego też dzisiaj z zaufaniem weszliśmy w nową kooperatywę ze świadomością, że przyczyni się ona do rozwoju całego obszaru związanego z energią elektryczną w Polsce – tłumaczy Marcin Zubrycki, Prezes Zarządu AnywhereTo.
Projekt rozpoczął się z początkiem 2021 roku. W ostatnich miesiącach Eksperci analizowali dokładne położenie działek, weryfikowali najbardziej optymalny model biznesowy a także realizowali zadania due diligence. Obecnie przedsięwzięcie jest w fazie wnioskowania o szereg pozwoleń, w tym najważniejszy proces uzyskania pozytywnej decyzji środowiskowej przez RDOŚ. Według założeń, proces uzyskania ostatecznego pozwolenia na budowę ma zostać zamknięty do końca 2022 roku.
– Wierzymy, że dzisiejsze starania rządu w kwestii zmian parytetu produkcji energii elektrycznej, będą wspierały działania takie jak nasze – to pozwala nam patrzeć z wielkim optymizmem na tak duże inwestycje w OZE – mówi Jakub Jadziewicz, Członek Zarządu Alians OZE.
Projekt zakłada, iż farmy wybudowane mają być w oparciu o panele bifacjal i mocy powyżej 450 kW. Jakub Jadziewicz mówi - Do tej pory nasze działania opierały się głównie na wdrażaniu mikroinstalacji bądź większych założeń na użytek przedsiębiorstw. Przez ostatnie 3 lata udało nam się wypracować znaczący udział w całym rynku instalacji PV. Obecnie widzimy ogromny potencjał w segmencie niezależnych elektrowni słonecznych. Zdobyte doświadczenie pozwala nam na zrobienie kolejnego, milowego kroku dla rozwoju firmy. Projekt na 35 MWp stawia nas w czołówce inwestorów w Polsce. Bez wątpienia jest to ambitne założenie, ale zdecydowanie realne i adekwatne do naszych możliwości.
Alians OZE to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm fotowoltaicznych w Polsce. Tylko w 2020 roku firma przyłączyła ponad 1,5 tys. instalacji do sieci. Partnerstwo z AnywhereTo w tak poważnym jak na polskie warunki projekcie, umożliwia wejście do czołówki firm zajmujących się deweloperką wielkoskalowych projektów farm PV.
– Dla AnywhereTo jest to zdecydowanie największe wyzwanie logistyczne z jakim do tej pory się mierzyliśmy. Jednak dzięki naszym zasobom i dużemu doświadczeniu oraz zapleczu operacyjno-technicznemu naszego partnera jesteśmy przekonani o sukcesie przedsięwzięcia – podsumowuje Marcin Zubrycki.
Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.