Alians OZE zawarł umowę na 2 dwie farmy fotowoltaiczne każda o mocy 30-35 MWp
Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Alians OZE i AnywhereTo to dwie firmy wspierające polski sektor energii elektrycznej w transformacji energetycznej. Dzisiaj partnerzy biznesowi podpisali umowę na rozpoczęcie kolejnego wspólnego projektu, jakim są dwie wielkoskalowe farmy PV na Mazowszu.
Alians OZE współpracuje z AnywhereTo blisko 2 lata w zakresie sprzedaży instalacji PV na potrzeby własne klientów B2C i B2B. W ostatnich miesiącach partnerzy rozszerzyli zakres wspólnych działań o współpracę koncepcyjną przy projektach niezależnych farm PV. Oba podmioty edukują również rynek jak dbać o środowisko naturalne oraz realnie czerpać korzyści jakie daje inwestycja w fotowoltaikę. Do tej pory zrealizowane zostały dwa projekty po 1 MWp, dzisiaj z kolei kooperatywa skupia się na obecnie największych projektach farm w województwie mazowieckim. – Już na samym początku naszej relacji biznesowej dostrzegaliśmy profesjonalizm i kompleksowość podejścia Alians OZE. Dlatego też dzisiaj z zaufaniem weszliśmy w nową kooperatywę ze świadomością, że przyczyni się ona do rozwoju całego obszaru związanego z energią elektryczną w Polsce – tłumaczy Marcin Zubrycki, Prezes Zarządu AnywhereTo.
Projekt rozpoczął się z początkiem 2021 roku. W ostatnich miesiącach Eksperci analizowali dokładne położenie działek, weryfikowali najbardziej optymalny model biznesowy a także realizowali zadania due diligence. Obecnie przedsięwzięcie jest w fazie wnioskowania o szereg pozwoleń, w tym najważniejszy proces uzyskania pozytywnej decyzji środowiskowej przez RDOŚ. Według założeń, proces uzyskania ostatecznego pozwolenia na budowę ma zostać zamknięty do końca 2022 roku.
– Wierzymy, że dzisiejsze starania rządu w kwestii zmian parytetu produkcji energii elektrycznej, będą wspierały działania takie jak nasze – to pozwala nam patrzeć z wielkim optymizmem na tak duże inwestycje w OZE – mówi Jakub Jadziewicz, Członek Zarządu Alians OZE.
Projekt zakłada, iż farmy wybudowane mają być w oparciu o panele bifacjal i mocy powyżej 450 kW. Jakub Jadziewicz mówi - Do tej pory nasze działania opierały się głównie na wdrażaniu mikroinstalacji bądź większych założeń na użytek przedsiębiorstw. Przez ostatnie 3 lata udało nam się wypracować znaczący udział w całym rynku instalacji PV. Obecnie widzimy ogromny potencjał w segmencie niezależnych elektrowni słonecznych. Zdobyte doświadczenie pozwala nam na zrobienie kolejnego, milowego kroku dla rozwoju firmy. Projekt na 35 MWp stawia nas w czołówce inwestorów w Polsce. Bez wątpienia jest to ambitne założenie, ale zdecydowanie realne i adekwatne do naszych możliwości.
Alians OZE to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm fotowoltaicznych w Polsce. Tylko w 2020 roku firma przyłączyła ponad 1,5 tys. instalacji do sieci. Partnerstwo z AnywhereTo w tak poważnym jak na polskie warunki projekcie, umożliwia wejście do czołówki firm zajmujących się deweloperką wielkoskalowych projektów farm PV.
– Dla AnywhereTo jest to zdecydowanie największe wyzwanie logistyczne z jakim do tej pory się mierzyliśmy. Jednak dzięki naszym zasobom i dużemu doświadczeniu oraz zapleczu operacyjno-technicznemu naszego partnera jesteśmy przekonani o sukcesie przedsięwzięcia – podsumowuje Marcin Zubrycki.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.