Komunikaty PR

Alians OZE zawarł umowę na 2 dwie farmy fotowoltaiczne każda o mocy 30-35 MWp

2021-03-24  |  15:30
Biuro prasowe
Kontakt
Maciek Sokołowski
Attention Marketing

Al. Jerozolimskie 92
00-807 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/

Alians OZE i AnywhereTo to dwie firmy wspierające polski sektor energii elektrycznej w transformacji energetycznej. Dzisiaj partnerzy biznesowi podpisali umowę na rozpoczęcie kolejnego wspólnego projektu, jakim są dwie wielkoskalowe farmy PV na Mazowszu.

 

Alians OZE współpracuje z AnywhereTo blisko 2 lata w zakresie sprzedaży instalacji PV na potrzeby własne klientów B2C i B2B. W ostatnich miesiącach partnerzy rozszerzyli zakres wspólnych działań o współpracę koncepcyjną przy projektach niezależnych farm PV. Oba podmioty edukują również rynek jak dbać o środowisko naturalne oraz realnie czerpać korzyści jakie daje inwestycja w fotowoltaikę. Do tej pory zrealizowane zostały dwa projekty po 1 MWp, dzisiaj z kolei kooperatywa skupia się na obecnie największych projektach farm w województwie mazowieckim. – Już na samym początku naszej relacji biznesowej dostrzegaliśmy profesjonalizm i kompleksowość podejścia Alians OZE. Dlatego też dzisiaj z zaufaniem weszliśmy w nową kooperatywę ze świadomością, że przyczyni się ona do rozwoju całego obszaru związanego z energią elektryczną w Polscetłumaczy Marcin Zubrycki, Prezes Zarządu AnywhereTo.

 

Projekt rozpoczął się z początkiem 2021 roku. W ostatnich miesiącach Eksperci analizowali dokładne położenie działek, weryfikowali najbardziej optymalny model biznesowy a także realizowali zadania due diligence. Obecnie przedsięwzięcie jest w fazie wnioskowania o szereg pozwoleń, w tym najważniejszy proces uzyskania pozytywnej decyzji środowiskowej przez RDOŚ. Według założeń, proces uzyskania ostatecznego pozwolenia na budowę ma zostać zamknięty do końca 2022 roku.

Wierzymy, że dzisiejsze starania rządu w kwestii zmian parytetu produkcji energii elektrycznej, będą wspierały działania takie jak nasze – to pozwala nam patrzeć z wielkim optymizmem na tak duże inwestycje w OZEmówi Jakub Jadziewicz, Członek Zarządu Alians OZE.

 

Projekt zakłada, iż farmy wybudowane mają być w oparciu o panele bifacjal i mocy powyżej 450 kW. Jakub Jadziewicz mówi - Do tej pory nasze działania opierały się głównie na wdrażaniu mikroinstalacji bądź większych założeń na użytek przedsiębiorstw. Przez ostatnie 3 lata udało nam się wypracować znaczący udział w całym rynku instalacji PV. Obecnie widzimy ogromny potencjał w segmencie niezależnych elektrowni słonecznych. Zdobyte doświadczenie pozwala nam na zrobienie kolejnego, milowego kroku dla rozwoju firmy. Projekt na 35 MWp stawia nas w czołówce inwestorów w Polsce. Bez wątpienia jest to ambitne założenie, ale zdecydowanie realne i adekwatne do naszych możliwości.

 

Alians OZE to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm fotowoltaicznych w Polsce. Tylko w 2020 roku firma przyłączyła ponad 1,5 tys. instalacji do sieci. Partnerstwo z AnywhereTo w tak poważnym jak na polskie warunki projekcie, umożliwia wejście do czołówki firm zajmujących się deweloperką wielkoskalowych projektów farm PV.

 

Dla AnywhereTo jest to zdecydowanie największe wyzwanie logistyczne z jakim do tej pory się mierzyliśmy. Jednak dzięki naszym zasobom i dużemu doświadczeniu oraz zapleczu operacyjno-technicznemu naszego partnera jesteśmy przekonani o sukcesie przedsięwzięciapodsumowuje Marcin Zubrycki.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Hitachi Energy i SP Energy Networks zwiększą przepływ energii odnawialnej Biuro prasowe
2024-05-09 | 18:00

Hitachi Energy i SP Energy Networks zwiększą przepływ energii odnawialnej

Firma Hitachi Energy zdobyła zamówienie od SP Energy Networks na zaprojektowanie i dostarczenie pierwszego w swoim rodzaju rozwiązania w zakresie jakości energii, aby
Energetyka Czas przyspieszenia transformacji sieci
2024-05-09 | 14:00

Czas przyspieszenia transformacji sieci

Krajowa gospodarka w drodze do innowacyjności i postępu nie obejdzie się bez nowoczesnej energetyki. O największych wyzwaniach czekających dystrybutorów energii elektrycznej i
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2024-05-08 | 15:09

GoldenPeaks Capital z najwyższą oceną jakości zrównoważonego rozwoju od Moody’s

Agencja ratingowa Moody’s przyznała najwyższą ocenę jakości zrównoważonego rozwoju (SQS1) zielonym obligacjom GoldenPeaks Capital Holding – jednego z najszybciej rozwijających się niezależnych producentów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Francuskie firmy z potężnym wkładem w polską gospodarkę. Reinwestują tu połowę wypracowywanych zysków i zatrudniają prawie 230 tys. osób

Polska jest dziś dla Francji kluczowym partnerem gospodarczym w Europie Środkowo-Wschodniej. Na naszym rynku francuskie firmy ulokowały blisko połowę wszystkich swoich inwestycji w regionie CEE – obecnie działa ich tu 1,2 tys., tworzą łącznie 227 tys. bezpośrednich miejsc pracy i co najmniej drugie tyle pośrednich, u swoich dostawców i partnerów. Skumulowana wartość bezpośrednich inwestycji francuskich firm w Polsce wyniosła dotąd 108 mld zł. Szybko jednak rośnie, ponieważ przedsiębiorstwa znad Sekwany reinwestują 50 proc. wypracowanych przez siebie zysków, głównie w automatyzację i innowacje środowiskowe – wynika z nowego raportu, opublikowanego przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą we współpracy z Instytutem Debaty Eksperckiej i Analiz Quant Tank.

Transport

Europejski Bank Inwestycyjny stawia na projekty niskoemisyjnej energetyki i bezpieczeństwa. Finansowanie dla Polski to 5 mld euro rocznie

Ponad 85 mld  euro w ciągu ostatnich 20 lat zainwestował w Polsce Europejski Bank Inwestycyjny. Środki te przeznaczono przede wszystkim na budowę infrastruktury: dróg czy kolei. Obecnie najwyższy priorytet mają energetyka oraz bezpieczeństwo. Kolejnym etapem powinna być cyfryzacja oraz inwestycje w nowoczesne technologie i podniesienie innowacyjności. Cel to zwiększenie liczby patentów i licencji powstających w Polsce, a w konsekwencji – wzrost konkurencyjności naszego kraju.

Transport

Przed polskimi firmami transportowymi piętrzą się problemy. Obok konkurencji z Ukrainy są nim także liczni pośrednicy działający na unijnym rynku

Jednym z najpoważniejszych problemów firm transportowych jest dziś udział ogromnej liczby pośredników na unijnym rynku. – W sprytny sposób podkupują zlecenia, przetrzymując je do ostatniej chwili, kiedy mogą je dobrze, za niską cenę sprzedać. W efekcie przewoźnik wykonuje fracht o wartości niepokrywającej kosztów takiego transportu – mówi Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. Jak ocenia, polska branża transportowa jest w tej chwili w kryzysie, wywołanym przez cały szereg nakładających się na siebie czynników, w tym także m.in. spowolnienie w europejskiej gospodarce i wyzwania związane z redukcją emisji. Zakłócenia powodowane ostatnimi protestami i blokowaniem polsko-ukraińskiej granicy tylko te problemy potęgują.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.