Axpo i Heidelberg Materials Polska przedłużają współpracę w obszarze zakupów ene
Axpo Polska podpisało kolejny kontrakt na sprzedaż energii elektrycznej z Heidelberg Materials Polska, liderem produkcji cementu w Polsce i jednym z największych producentów betonu towarowego i kruszyw w kraju. Przedmiotem umowy jest zakup energii elektrycznej dla wszystkich zakładów produkcyjnych koncernu Heidelberg Materials w Polsce, w tym dla jednego z obiektów Górażdże – największej cementowni w Europie.
Axpo Polska, część szwajcarskiej grupy energetycznej Axpo, już od 2019 roku współpracuje z Heidelberg Materials Polska, należącym do międzynarodowego koncernu Heidelberg Materials. Dotychczasowa współpraca i partnerskie relacje zaowocowały przedłużeniem kontraktu o kolejne lata. Umowa dotyczy zakupu energii elektrycznej dla wszystkich zakładów produkcyjnych koncernu Heidelberg Materials w Polsce.
– Przedłużenie wieloletniej współpracy z tak ważnym klientem jak Heidelberg Materials Polska jest potwierdzeniem zaufania oraz efektywności proponowanych przez nas rozwiązań biznesowych. Działamy elastycznie i jesteśmy gotowi dopasować ofertę zarówno do wyzwań rynkowych, jak i potrzeb wynikających ze strategii zakupowych przyjętych przez klientów. Służymy także ekspertyzą energetyczną w momencie zmian legislacyjnych. Cieszę się, że nasi klienci to doceniają – mówi Paweł Wierzbicki, dyrektor zespołu Origination i członek zarządu Axpo Polska.
Umowy na zakup energii elektrycznej od Axpo Polska obejmują trzy spółki: Górażdże Cement, Górażdże Kruszywa oraz Górażdże Beton. Łącznie firmy te posiadają w Polsce ponad 60 zakładów produkcyjnych i są znaczącym konsumentem energii elektrycznej w Polsce.
– Axpo Polska jest dla nas ważnym partnerem biznesowym. W dotychczasowej relacji mogliśmy liczyć na profesjonalizm spółki oraz elastyczność w przygotowaniu oferty dostosowanej do naszych potrzeb. Jesteśmy przekonani, że kolejne lata współpracy będą tak samo satysfakcjonujące jak do tej pory – mówi Jacek Żabski, Dyrektor ds. Logistyki i Zakupów w Heidelberg Materials Polska.
Axpo Polska, należące do Grupy Axpo, działa na polskim rynku od ponad 20 lat, gdzie stało się jednym z największych niezależnych odbiorców zielonej energii. Klienci Axpo Polska mogą korzystać z dopasowanych do swoich potrzeb ofert na odkup i dostawy energii oraz gazu w oparciu o strukturyzowane i długoterminowe umowy, bilansowanie handlowe, obrót prawami majątkowymi czy gwarancjami pochodzenia. Spółka świadczy usługi także dla ponad 30 000 firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, realizuje duże projekty fotowoltaiczne i rozwija magazyny energii.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.