Axpo i Heidelberg Materials Polska przedłużają współpracę w obszarze zakupów ene
Axpo Polska podpisało kolejny kontrakt na sprzedaż energii elektrycznej z Heidelberg Materials Polska, liderem produkcji cementu w Polsce i jednym z największych producentów betonu towarowego i kruszyw w kraju. Przedmiotem umowy jest zakup energii elektrycznej dla wszystkich zakładów produkcyjnych koncernu Heidelberg Materials w Polsce, w tym dla jednego z obiektów Górażdże – największej cementowni w Europie.
Axpo Polska, część szwajcarskiej grupy energetycznej Axpo, już od 2019 roku współpracuje z Heidelberg Materials Polska, należącym do międzynarodowego koncernu Heidelberg Materials. Dotychczasowa współpraca i partnerskie relacje zaowocowały przedłużeniem kontraktu o kolejne lata. Umowa dotyczy zakupu energii elektrycznej dla wszystkich zakładów produkcyjnych koncernu Heidelberg Materials w Polsce.
– Przedłużenie wieloletniej współpracy z tak ważnym klientem jak Heidelberg Materials Polska jest potwierdzeniem zaufania oraz efektywności proponowanych przez nas rozwiązań biznesowych. Działamy elastycznie i jesteśmy gotowi dopasować ofertę zarówno do wyzwań rynkowych, jak i potrzeb wynikających ze strategii zakupowych przyjętych przez klientów. Służymy także ekspertyzą energetyczną w momencie zmian legislacyjnych. Cieszę się, że nasi klienci to doceniają – mówi Paweł Wierzbicki, dyrektor zespołu Origination i członek zarządu Axpo Polska.
Umowy na zakup energii elektrycznej od Axpo Polska obejmują trzy spółki: Górażdże Cement, Górażdże Kruszywa oraz Górażdże Beton. Łącznie firmy te posiadają w Polsce ponad 60 zakładów produkcyjnych i są znaczącym konsumentem energii elektrycznej w Polsce.
– Axpo Polska jest dla nas ważnym partnerem biznesowym. W dotychczasowej relacji mogliśmy liczyć na profesjonalizm spółki oraz elastyczność w przygotowaniu oferty dostosowanej do naszych potrzeb. Jesteśmy przekonani, że kolejne lata współpracy będą tak samo satysfakcjonujące jak do tej pory – mówi Jacek Żabski, Dyrektor ds. Logistyki i Zakupów w Heidelberg Materials Polska.
Axpo Polska, należące do Grupy Axpo, działa na polskim rynku od ponad 20 lat, gdzie stało się jednym z największych niezależnych odbiorców zielonej energii. Klienci Axpo Polska mogą korzystać z dopasowanych do swoich potrzeb ofert na odkup i dostawy energii oraz gazu w oparciu o strukturyzowane i długoterminowe umowy, bilansowanie handlowe, obrót prawami majątkowymi czy gwarancjami pochodzenia. Spółka świadczy usługi także dla ponad 30 000 firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, realizuje duże projekty fotowoltaiczne i rozwija magazyny energii.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.