Axpo i Heidelberg Materials Polska przedłużają współpracę w obszarze zakupów ene
Axpo Polska podpisało kolejny kontrakt na sprzedaż energii elektrycznej z Heidelberg Materials Polska, liderem produkcji cementu w Polsce i jednym z największych producentów betonu towarowego i kruszyw w kraju. Przedmiotem umowy jest zakup energii elektrycznej dla wszystkich zakładów produkcyjnych koncernu Heidelberg Materials w Polsce, w tym dla jednego z obiektów Górażdże – największej cementowni w Europie.
Axpo Polska, część szwajcarskiej grupy energetycznej Axpo, już od 2019 roku współpracuje z Heidelberg Materials Polska, należącym do międzynarodowego koncernu Heidelberg Materials. Dotychczasowa współpraca i partnerskie relacje zaowocowały przedłużeniem kontraktu o kolejne lata. Umowa dotyczy zakupu energii elektrycznej dla wszystkich zakładów produkcyjnych koncernu Heidelberg Materials w Polsce.
– Przedłużenie wieloletniej współpracy z tak ważnym klientem jak Heidelberg Materials Polska jest potwierdzeniem zaufania oraz efektywności proponowanych przez nas rozwiązań biznesowych. Działamy elastycznie i jesteśmy gotowi dopasować ofertę zarówno do wyzwań rynkowych, jak i potrzeb wynikających ze strategii zakupowych przyjętych przez klientów. Służymy także ekspertyzą energetyczną w momencie zmian legislacyjnych. Cieszę się, że nasi klienci to doceniają – mówi Paweł Wierzbicki, dyrektor zespołu Origination i członek zarządu Axpo Polska.
Umowy na zakup energii elektrycznej od Axpo Polska obejmują trzy spółki: Górażdże Cement, Górażdże Kruszywa oraz Górażdże Beton. Łącznie firmy te posiadają w Polsce ponad 60 zakładów produkcyjnych i są znaczącym konsumentem energii elektrycznej w Polsce.
– Axpo Polska jest dla nas ważnym partnerem biznesowym. W dotychczasowej relacji mogliśmy liczyć na profesjonalizm spółki oraz elastyczność w przygotowaniu oferty dostosowanej do naszych potrzeb. Jesteśmy przekonani, że kolejne lata współpracy będą tak samo satysfakcjonujące jak do tej pory – mówi Jacek Żabski, Dyrektor ds. Logistyki i Zakupów w Heidelberg Materials Polska.
Axpo Polska, należące do Grupy Axpo, działa na polskim rynku od ponad 20 lat, gdzie stało się jednym z największych niezależnych odbiorców zielonej energii. Klienci Axpo Polska mogą korzystać z dopasowanych do swoich potrzeb ofert na odkup i dostawy energii oraz gazu w oparciu o strukturyzowane i długoterminowe umowy, bilansowanie handlowe, obrót prawami majątkowymi czy gwarancjami pochodzenia. Spółka świadczy usługi także dla ponad 30 000 firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, realizuje duże projekty fotowoltaiczne i rozwija magazyny energii.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.