Komunikaty PR

Axpo Polska podpisuje umowę na sprzedaż gazu ziemnego z firmą Wienerberger

2021-03-31  |  01:00

Axpo rozszerza swoją działalność w Europie Środkowo-Wschodniej: warszawski oddział podpisał długoterminowy kontrakt z Wienerberger Polska. Firma należy do grupy Wienerberger, będącej największym na świecie producentem cegieł. Zgodnie z umową, Axpo Polska będzie dostarczać gaz ziemny do polskich fabryk firmy.

Axpo Polska będzie długoterminowym sprzedawcą gazu ziemnego dla firmy Wienerberger. Podpisując umowę z Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o., Axpo pozyskała kolejnego kluczowego klienta i umocniła swoją pozycję na polskim rynku gazu. Wienerberger Polska zyska natomiast na możliwości korzystania z bardzo elastycznego produktu: zgodnie z umową, ceny gazu ziemnego indeksowane są na rynkach zagranicznych o dużej płynności, co zapewnia korzystniejsze dla firmy rozwiązania.

Paweł Wierzbicki, Head Origination Axpo Polska, skomentował: „Poza rozwijaniem działalności Axpo związanej z odbiorem energii ze źródeł odnawialnych w Polsce, koncentrujemy się także na zwiększaniu naszego udziału na polskim rynku gazu ziemnego. Umowa podpisana z firmą Wienerberger jest dla nas ważnym kamieniem milowym i umacnia naszą zdolność do zapewniania dużym klientom przemysłowym dostosowanych i elastycznych rozwiązań w ramach długoterminowych umów ”.

Grupa Wienerberger jest wiodącym, międzynarodowym dostawcą materiałów budowlanych oraz inteligentnych rozwiązań infrastrukturalnych. Jako największy na świecie producent cegieł, lider rynku glinianych dachówek w Europie i kostki brukowej w Europie Wschodniej, firma jest jednym z wiodących dostawców materiałów w Europie. 12 z ponad 200 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych jest w Polsce.

Bernard Płochowski, Country Procurement Manager Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o., powiedział: „Zapewnienie stabilnych dostaw gazu ziemnego do naszych zakładów produkcyjnych w Polsce ma dla nas kluczowe znaczenie. W tym zakresie ważna jest umowa z Axpo Polska. Ponadto otwiera możliwość elastycznego kontraktowania gazu, która jest dla nas bardzo istotna. ”

Katri Evdokimova, Energy Buyer, Wienerberger Group, dodała: „W pełni zgadzam się z Bernardem. Gaz jest towarem niestabilnym, dlatego cenimy sobie bezpieczeństwo wynikające z możliwości zabezpieczenia go na wiele lat przed dostawą. Nieustannie poszukujemy sprawdzonych dostawców, liderów w branży, którzy są w stanie zaoferować nam rozwiązania szyte na miarę zgodnie z naszą strategią. Z niecierpliwością czekamy na zarządzanie i ulepszanie naszego portfela gazu w Polsce z pomocą Axpo ”.

Axpo obecne jest na polskim rynku od 20 lat. Klienci w Polsce mogą korzystać z szytych na miarę umów PPA, a także rozwiązań w zakresie dostaw energii i gazu w oparciu o strukturyzowane kontrakty długoterminowe. W ciągu ostatnich 6 lat Axpo Polska rozszerzyło również swoje portfolio klientów o małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) i obecnie świadczy usługi dla 15 000 tego typu firm w kraju.

Axpo na świecie

Axpo jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz sprzedaży energii słonecznej i wiatrowej. 5000 pracowników łączy doświadczenie i wiedzę z pasją do innowacji. Axpo opracowuje dla swoich klientów innowacyjne rozwiązania energetyczne w oparciu o najnowocześniejsze technologie w 40 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów Biuro prasowe
2024-07-12 | 12:00

Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów

Wykorzystywanie bezemisyjnych źródeł energii w całej działalności, obniżenie całkowitego śladu węglowego oraz poziomu emisji dwutlenku węgla, a także wyeliminowanie
Energetyka Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce
2024-07-12 | 11:00

Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce

Polski oddział Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam
Energetyka Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?
2024-07-08 | 10:25

Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?

Od początku lipca zostały wprowadzone podwyżki cen gazu. Oznacza to, że w drugiej połowie 2024 r. rachunki konsumentów wzrosną nawet o 50-60% w porównaniu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.