Komunikaty PR

Boom na baterie do pulsoksymetrów

2020-12-11  |  13:30
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Popyt na baterie w czasie pandemii wzrósł o 70 proc. Potrzebne są do pulsoksymetrów, termometrów bezdotykowych i ciśnieniomierzy. Polskie baterie zasilają domowe urządzenia medyczne, ale także polskie i zagraniczne szpitale.

W tym roku popularność niektórych urządzeń, jak pulsoksymetry czy termometry bezdotykowe wyraźnie wzrosła. Pierwsze używane są przez chorych na Covid-19, u których nie ma konieczności hospitalizacji. Pozwalają kontrolować poziom tlenu we krwi. To kluczowe kryterium przy zachorowaniach na koronawirusa. Niski wskaźnik jest sygnałem, że trzeba jechać do szpitala.

Baterii coraz mniej

Wybierając domowy sprzęt medyczny, który z założenia może być niezbędny, warto zadbać o baterie. Zarówno o jakość jak i odpowiedni zapas. Ostatnio na rynku jest ich ograniczona liczba ze względu na sytuację epidemiologiczną, a co za tym idzie większe niż zwykle zapotrzebowanie zasilania sprzętu.

- Na przykładzie sprzedaży baterii rok do roku w okresie kwiecień – maj oraz baterii słuchowych widać, że sprzedaż wzrosła w tym okresie blisko 70 proc. – mówi Michał Seredziński, wiceprezes Baltrade, polski producent baterii everActive, a także dystrybutor innych marek i urządzeń.

Dotyczy to nie tylko zakupu przez konsumentów, ale przede wszystkim szpitali i innych jednostek leczniczych, które muszą zapewnić wyższy stan magazynowy niż zwykle.

Polskie baterie we włoskich szpitalach

- Od lat dostarczamy nasze baterie everActive dla urządzeń w branży medycznej. Zasilają niewielkie urządzenia używane w szpitalach, jak holtery, pulsoksymetry, ciśnieniomierze, termometry czy aparaty słuchowe. Nasze baterie są gruntownie przetestowane, a te dedykowane do aparatów słuchowych są klasyfikowane jako wyrób medyczny. Zaopatrujemy pomorskie szpitale, a także liczne placówki medyczne w całej Polsce – wyjaśnia Michał Seredziński, producent polskich baterii everActive.

Żeby zobrazować jak duży jest popyt na baterie w tym roku wystarczy fakt dostarczenia polskich baterii everActive dla kilku szpitali w jednym z regionów Włoch. Z Gdańska wyjechało wówczas na południe Europy prawie 500 tys. baterii, które zasiliły urządzenia głównie w walce z Covid-19.

- Zgromadzona maksymalna energia w bateriach z zamówienia to blisko 1000 kWh, co odpowiada kilkumiesięcznemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną przeciętnego gospodarstwa domowego – wylicza Seredziński.

Jakie baterie do urządzeń medycznych?

Warto dodać, że wybór baterii nie jest bez znaczenia. Te, które są podstawowym wyposażeniem wyrobów medycznych, jak everActive Ultrasonic są mocno specjalistyczne. Ze względu na ich medyczne zastosowanie, każda partia jest drobiazgowo sprawdzana, a proces przygotowania produktu, począwszy od projektu musi być całkowicie transparentny. Nie wszystkie znane marki mogą pochwalić się takimi kwalifikacjami.

- Staramy się edukować naszych klientów i dostawców. Baterie uniwersalne tzw. „paluszki”, które zamierzamy stosować w urządzeniach medycznych np. do termometrów, pulsoksymetrów itd., powinny być z wysokiej półki, charakteryzować się długą żywotnością i możliwie wysokim napięciem podczas rozładowywania oraz zapewniać bardzo powtarzalne parametry pracy, jak everActive Pro Alkaline. Te są sprawdzone pod kątem wydajności w Akredytowanym Laboratorium Badawczym CLAIO – wyjaśnia Michał Seredzińśki z Baltrade.

Dodatkowo niestabilne napięcie baterii może prowadzić do błędnych wyników w urządzeniach pomiarowych. Jest to ryzyko bardzo ograniczone, ale jednak nadal istnieje. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną Biuro prasowe
2024-11-26 | 06:00

Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną

Ponad 40 organizacji pozarządowych apeluje do premiera o poprawę koordynacji 12 ministerstw w przygotowaniu Krajowego Planu Energii i Klimatu oraz realizacji transformacji
Energetyka Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
2024-11-21 | 15:30

Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji

20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji. Zgromadziło ono ponad 100
Energetyka Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
2024-11-21 | 01:00

Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila

Trina Storage, wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań w zakresie magazynowania energii, ogłosił dostawę 212 MWh w pełni zintegrowanych systemów magazynowania energii dla

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.