Komunikaty PR

Ciepło12 - komfort w domu w czasach niespokojnego klimatu

2021-03-23  |  07:00
Biuro prasowe
Kontakt
Alina Geniusz-Siuchnińska
Inntu

ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl

Aura staje się wiosenna i na zewnątrz robi się coraz cieplej. Wiele osób odruchowo myśli “pora na wyłączenie ogrzewania”, tymczasem są dostępne nowoczesne technologie, które automatycznie wyłączą lub włączą ogrzewanie w zależności od temperatury zewnętrznej. Usługę Ciepło12, wykorzystującą automatykę pogodową, oferuje swoim klientom Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. 

 Ciepło12 to całoroczna usługa spółki EPEC, dzięki której klienci przez 12 miesięcy w roku mają nieprzerwany dostęp do ciepła sieciowego. Włączenie lub wyłączenie ogrzewania zależne jest od temperatury na zewnątrz. Najszczęściej wartością graniczną jest 12 st. C - gdy termometr pokazuję taką wartośc, węzeł cieplny załącza się. Jest to wartość domyślna, która może być dostosowana do preferencji klienta. Cały proces wykorzystuje automatykę pogodową. Umożliwia ona sterowanie temperaturą wody zasilającej instalację centralnego ogrzewania, w taki sposób, aby w budynku było tak samo ciepło bez względu na to, jaka temperatura jest na zewnątrz. 

Komfort cieplny przez cały rok

Wykorzystanie automatyki pogodowej, pozwala na zachowanie komfortu cieplnego budynku oraz zapobiega jego wychładzaniu. Dzięki automatyce pogodowej ilość ciepła w naszych kaloryferach zmniejszy się lub ogrzewanie automatycznie się wyłączy, gdy temperatura zewnętrzna wzrośnie powyżej ustalonego pułapu, na przykład 12 stopni. To samo w drugą stronę - gdy temperatura spadnie, ciepło popłynie w kaloryferach. 

Dzięki temu w mieszkaniu utrzymywana będzie stała temperatura, a zarządcy budynków nie muszą pamiętać o powiadomieniu odpowiednich służb, aby włączyć czy wyłączyć ogrzewanie. 

Korzyści dla mieszkańców? Oczywiste! 

Automatyczna regulacja uruchomienia lub wyłączenia dostaw ciepła zwalnia właściciela bądź administratora z konieczności obserwowania warunków pogodowych i podejmowania decyzji o włączeniu lub wyłączeniu ogrzewania. Mieszkańcy mają poczucie komfortu cieplnego, jest to szczególnie ważne dla osób starszych oraz dla rodzin z małymi dziećmi. 

- Korzystanie z rozwiązań automatyki pogodowej to wygodne rozwiązanie dla zarządców nieruchomości i  spółdzielni, a przede wszystkim - dla mieszkańców  - komentuje Edward Atanasiu, Dyrektor Ds. Zarządzania Infrastrukturą z Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. - Administrator nie musi pamiętać o powiadomieniu naszych służb, by włączyły lub włączyły ogrzewanie. Usługa Ciepło12 jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów, którzy nie chcą zastanawiać się, co zrobić przy wahaniach temperatury. W lutym jest nawet kilkanaście stopni powyżej zera, a w lipcu marzniemy przy 10 st. C - takie skrajności meteorologiczne coraz częściej u nas występują.

Dodatkowo, budynek jest chroniony przed wilgocią, a utrzymanie odpowiedniej temperatury w lokalu zapobiega rozwojowi grzybów oraz ogranicza niekorzystne zjawiska, takie jak pęknięcia, rysy, korozja, zawilgocenia.      

Taniej niż leczenie przeziębienia

A ile to kosztuje? Wbrew pozorom niewiele. Z analiz wynika, że całoroczne korzystanie z ciepła może zwiększyć rachunki maksymalnie o 2-3% w skali roku. Warto wziąć pod uwagę, że takim przypadku odpadają dodatkowe koszty wygenerowane przez dogrzewanie mieszkań grzejnikami elektrycznymi w chłodniejszych okresach czy koszty leczenie infekcji spowodowanych przebywaniem w wychłodzonym budynku. 

O EPEC

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej odpowiada za dystrybucję ciepła i ciepłej wody do blisko 2 tys. odbiorców w Elblągu. Dysponuje siecią o łącznej długości prawie 200 km, zasilającą 2024 węzły cieplnych. Ponad połowa sieci jest w technologii preizolowanej. Wszystkie węzły ciepłownicze są wyposażone w układy regulacji automatycznej, firma wdrożyła także system zdalnego odczytu liczników ciepła. 

W ciągu ostatnich 8 lat przedsiębiorstwo zainwestowało ponad 109 mln zł w modernizację i rozwój sieci, pozyskując na ten cel 20,5 mln złotych ze środków unijnych.    

EPEC jest właścicielem ciepłowni węglowej „Dojazdowa” o mocy 40 MW, co pozwala na pokrycie ok. 20-25 proc. zapotrzebowania na energię cieplną.  

Przedsiębiorstwo zatrudnia 162 pracowników.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Inntu
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną Biuro prasowe
2024-11-26 | 06:00

Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną

Ponad 40 organizacji pozarządowych apeluje do premiera o poprawę koordynacji 12 ministerstw w przygotowaniu Krajowego Planu Energii i Klimatu oraz realizacji transformacji
Energetyka Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
2024-11-21 | 15:30

Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji

20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji. Zgromadziło ono ponad 100
Energetyka Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
2024-11-21 | 01:00

Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila

Trina Storage, wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań w zakresie magazynowania energii, ogłosił dostawę 212 MWh w pełni zintegrowanych systemów magazynowania energii dla

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.