Komunikaty PR

Co musisz wiedzieć o bateriach w aparacie słuchowym?

2020-12-02  |  12:10
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

 

Dobra jakość, relatywnie niska cena i niezawodność. To najważniejsze cechy dobrej baterii do aparatów słuchowych i implantów. Na rynku jest kilka typów. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie? Jak zwiększyć ich wydajność? O czym pamiętać przy użytkowaniu, a na co uważać?

Zaburzenia słuchu to nie tylko problem osób starszych, ale także dzieci i młodzieży. Z badań wynika, że trzy czwarte 70-latków ma częściową głuchotę. Wśród najmłodszych dzieci na zaburzenia słuchu cierpi już jedna piąta z nich. Stąd coraz większe zainteresowanie aparatami słuchowymi. Urządzenia te najczęściej zasilane są bateriami specjalnego typu.

Jakie baterie do aparatów słuchowych?

Standardowa bateria do aparatów słuchowych pozwala na użytkowanie od 3 do 20 dni. Długość zależy od rodzaju sprzętu, intensywności korzystania czy typu baterii oznaczonej odpowiednim kolorem, tj. typ 10, 13, 312, 675 oraz typ 675 dedykowany do implantów słuchu.

Na rynku jest duży wybór baterii. Bardzo ważna jest ich trwałość. Ich żywotność zależy przede wszystkim od charakteru i intensywności jej użytkowania w urządzeniu, a także od poziomu wady słuchu. Wzmocnienie dźwięku wymaga zużycia większej energii. Czas użytkowania warunkuje również rodzaj aparatu słuchowego.

- W aparatach słuchowych baterie są małe, a urządzenia mają duże zapotrzebowanie na energię. Klienci często je wymieniają – wyjaśnia Michał Seredziński z gdańskiej firmy Baltrade dystrybutora i producenta baterii do aparatów słuchowych marki everActive.

Stąd tak ważne są parametry. Baterie powinny być stosunkowo trwałe, relatywnie tanie i ekologiczne.

- W realizowanych badaniach dla naszych baterii everActive o rozmiarze 10 uzyskiwano czasy żywotności do 10 dni, dla typu 312 – 12 dni, a dla typu 13 – 14 dni. Baterie 675 działały aż do 20 dni (1). Baterie mają pojemność od 90-105 mAh dla rozmiaru 10 i do 650 mAh dla rozmiaru 675 – tłumaczy Michał Seredziński z Baltrade.

Negatywny wpływ na działanie każdej baterii cynkowo-powietrznej w aparacie słuchowym mają niekorzystne warunki otoczenia. Należą do nich: 

  • wzrost lub spadek temperatury. Muszą o tym pamiętać, np. osoby pracujące zimą i latem na zewnątrz,
  • wzrost wysokości nad poziomem morza. Jeśli jesteś w górach, Twoja bateria może działać krócej,
  • wzmocnienie dźwięku, np. podczas pobytu w restauracji czy na koncercie,
  • duża wilgotność i zanieczyszczenie powietrza.

Czas życia baterii można wydłużyć wyłączając aparat, np. podczas snu. Przechowywane w oryginalnym opakowaniu pozostają w pełni użyteczne przez kilka lat.

- Jeśli chodzi o nasze baterie everActive, to można je kupować na zapas. Nominalna trwałość wynosi 3-4 lata. Jednak pamiętajmy, że najbardziej niezawodne baterie to te, które są możliwie świeże, dlatego warto je kupować u źródła, od specjalistów.  Dzięki wydłużonej żywotności baterie są tanie w eksploatacji, a dłuższe przerwy między wymianami baterii to dodatkowa wygoda – dodaje Seredziński.

Dlaczego cynkowo – powietrzne baterie są lepsze?

W przeszłości stosowano głównie baterie rtęciowo-cynkowe oraz alkaliczne, ale w ostatnich latach dominują cynkowo-powietrzne. Są przyjazne dla środowiska i zapewniają stałe napięcie w dłuższym okresie czasu. Działają w oparciu o prostą zasadę wykorzystania tlenu z powietrza.

- Na powierzchni baterii znajdują są małe otwory (porowata membrana), przez które może wnikać powietrze, a które przykryte są nalepką ochronną. Zdjęcie jej powoduje aktywację. Powietrze łączy się w baterii z cynkiem, tworząc tlenek cynku. W wyniku tej reakcji powstaje energia elektryczna zasilająca aparat. Zastosowanie powietrza wpływa na to, jak powinniśmy postępować z tego typu bateriami – wyjaśnia Michał Seredziński z Baltrade, producent everActive.

Dbasz o aparat słuchowy? Zadbaj o baterie!

Po usunięciu nalepek z baterii należy odczekać przynajmniej 2 minuty, zanim zostanie umieszczona w aparacie. To czas potrzebny na wniknięcie tlenu. W przeciwnym razie aparat może uznać baterię za rozładowaną lub jej żywotność będzie krótsza.

Nigdy nie należy wkładać jednocześnie baterii nowych i zużytych do aparatu słuchowego, ani różnych rodzajów jednocześnie. Zużyte trzeba natychmiast wyjąć z aparatu i cały komplet powinien być wymieniony na nowy. Przed umieszczeniem baterii w aparacie należy umyć ręce. Zanieczyszczenia mogą negatywnie wpłynąć na jej żywotność.

Baterie do aparatów słuchowych, implantów słuchu oraz procesorów mowy można kupić stacjonarnie w sklepach, w punktach sprzedaży urządzeń medycznych jak również w wyspecjalizowanych sklepach internetowych. Polska marka baterii everActive, posiadających status i spełniające wymagania wyrobów medycznych, dostępna jest także bezpośrednio w sklepie producenta, firmy Baltrade – www.hurt.com.pl.

Źródło: Baltrade

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polscy studenci odwiedzili siedzibę KHNP w ramach programu mentorskiego Biuro prasowe
2024-05-15 | 14:00

Polscy studenci odwiedzili siedzibę KHNP w ramach programu mentorskiego

10 maja Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) zorganizowało inaugurację dnia mentoringowego dla polskich studentów w Kepco International Nuclear Graduate School (KINGS) w
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2024-05-15 | 11:00

Colliers wszedł w transakcje na rynku OZE

Inwestycje w odnawialne źródła energii (Renewable Energy Investments) to propozycja firmy doradczej Colliers dla inwestorów szukających możliwości zdywersyfikowania swojego portfela nieruchomości poprzez rozbudowanie go o
Energetyka Inwestycja w fotowoltaikę – czy warto czekać do startu programu Mój Prąd 6.0?
2024-05-14 | 13:00

Inwestycja w fotowoltaikę – czy warto czekać do startu programu Mój Prąd 6.0?

Planowane od lipca podwyżki cen energii oraz chęć obniżenia wysokości rachunków za prąd motywują konsumentów do instalacji paneli fotowoltaicznych w swoich gospodarstwach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rewolucja w legislacji dotyczącej opakowań i powstających z nich odpadów. Działania firm wyprzedzają wymogi prawne

Po długich i burzliwych pracach Parlament Europejski przyjął ostatecznie pod koniec kwietnia br. rozporządzenie PPWR w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. Oczekuje się, że nowe przepisy wejdą w życie w 2026 roku i będą stanowić rewolucję nie tylko dla konsumentów, ale przede wszystkim dla przemysłu, który będzie musiał położyć dużo większy nacisk na ekoprojektowanie i wziąć odpowiedzialność za odpady powstające z wytwarzanych produktów. Część firm już zaczęła wprowadzać w tym zakresie zmiany na własną rękę, m.in. eliminując odpady z tworzyw sztucznych.

Infrastruktura

Polskie aglomeracje stają się coraz bardziej cyfrowe. Skokowo wzrasta zużycie danych w sieci

W 12 największych polskich metropoliach mieszka 16 mln Polaków, a każdego dnia z przedmieść do centrów dojeżdża do pracy i szkoły od 50 tys. do nawet 300 tys. ludzi – wynika z raportu Play. To duże wyzwanie dla infrastruktury miast, również telekomunikacyjnej, bo zużycie danych dynamicznie rośnie. W sieci Play wzrost ten już dwukrotnie przekroczył gwałtowny skok z okresu pandemii COVID-19. Dostęp do szybkiego internetu mobilnego i stacjonarnego jest obecnie kluczowy dla miast, a do tego konieczne są dalsze inwestycje w infrastrukturę sieciową.

Firma

Przedsiębiorcy chcą mieć wszystkie produkty finansowe i biznesowe na jednej platformie. W takie rozwiązania inwestują banki i firmy leasingowe

Niemal 70 proc. mikro-, małych i średnich firm chciałoby mieć zgromadzone wszystkie produkty finansowe na jednej platformie – wynika z raportu EFL  „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą”. Dodatkowo chętnie korzystaliby w jej ramach z usług ułatwiających prowadzenie biznesu, jak wsparcie księgowe, prawne, możliwość załatwienia sprawy urzędowej, rezerwacji noclegu na podróż służbową czy zakupu pakietu usług medycznych. Nad takimi hubami dla przedsiębiorców intensywnie pracują zarówno banki, jak i firmy leasingowe. Takie narzędzie udostępnili właśnie Credit Agricole i Grupa EFL.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.