Komunikaty PR

Czy do Polski dotrze „fala renowacji”?

2020-10-26  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Stępień
38PR & Content Communication

Gdańska 47/49 budynek D
90-729 Łódź
paulina.stepien|38pr.pl| |paulina.stepien|38pr.pl
505 313 324
www.38pr.pl
Do pobrania Notka ( 0.24 MB )

Europejski Zielony Ład, czyli strategia, której efektem ma być  osiągnięcie w 2050 r. zerowego poziomu emisji gazów cieplarnianych, przyczyni się do przekształcenia Unii w nowoczesną, a zarazem zasobooszczędną gospodarkę. Konieczne jest jednak wdrożenie wszystkich niezbędnych do osiągnięcia celu narzędzi, także tych dotyczących sektora budowlanego – związanych m.in. z poprawą efektywności energetycznej budynków.

Opublikowana właśnie przez Komisję Europejską nowa strategia Renovation Wave Strategy dotyczy istotnych zmian w zakresie zwiększania efektywności energetycznej budynków. Jak wskazują autorzy strategii, odnowione i ulepszone zasoby budowlane w UE są gwarantem osiągnięcia bezemisyjnego i czystego systemu energetycznego. Wskazują też na fakt, iż to właśnie przemysł budowlany jest jednym z największych konsumentów energii w Europie. Obecnie aż 75% budynków jest nieefektywnych energetycznie, stąd też Renovation Wave Strategy zakłada podwojenie liczby budynków poddawanych renowacji energetycznej w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Działania te wpłyną na poprawę jakości życia osób mieszkających i korzystających z nich. Są również odpowiedzią na ubóstwo energetyczne w Europie, szczególnie w przypadku 34 mln osób, które nie mogą sobie pozwolić na ogrzewania domu. Zmiany przyczynią się także do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i stworzenia do 160 000 dodatkowych „zielonych” miejsc pracy w sektorze budowlanym.

Wskazane w Renovation Wave Strategy działania opierać się będą na środkach uzgodnionych w ramach pakietu Czysta Energia – w szczególności dla wymogu dla każdego kraju UE związanego z publikacją długoterminowej strategii renowacji budynków i innych aktach prawnych dotyczących tego obszaru.

 – Będąc wiodącym europejskim producentem systemów ociepleń (ETICS) z zadowoleniem przyjęliśmy opublikowaną przez KE strategię. Jest ona niezwykle ważna, aby do 2050 r. osiągnąć założenia Europejskiego Zielonego Ładu. Widoczne już dziś i postępujące w obszarze renowacji energetycznej budynków zmiany, a także ich istotne przyśpieszenie są kluczowe, aby w perspektywie kilku najbliższych lat móc realnie oceniać skuteczność przyjętych i wdrożonych rozwiązań. Przekładając to na język właścicieli czy użytkowników nieruchomości, termomodernizacja budynków, a także zmiana sposobu ich ogrzewania przyczyni się nie tylko do poprawy jakości powietrza, ale poprawi komfort życia i pozwoli na osiągnięcie istotnych oszczędności finansowych– mówi Paweł Kisiel, Prezes Grupy Atlas.

Na obecnym etapie opublikowany dokument zostanie omówiony przez Radę, Parlament Europejski, inne instytucje EU oraz zainteresowane strony w celu wniesienia wkładu w niezbędne działania. Pod dyskusję poddane zostaną konkretne środki oraz narzędzia, aspekty finansowe i niefinansowe, które umożliwią realizację strategii na każdym ze szczebli. Wszystkie te procesy mają na celu jak najszybsze podjęcie działań związanych z renowacją energetyczną budynków.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 38PR & Content Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.