Komunikaty PR

Digital Realty i Schneider Electric realizują projekt GOZ dla centrów danych

2024-04-16  |  16:00
Biuro prasowe
  • Nowa inicjatywa będzie wspierać zobowiązania Digital Realty w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym i zrównoważonego rozwoju, zwiększając odporność i przyspieszając dekarbonizację.
  • Współpraca opiera się na 20-letnim partnerstwie eksperckim w zakresie centrów danych i jest zgodna z celami ESG obu organizacji, zmniejszając ilość e-odpadów i emisje zakresu 3.
  • Pilotażowy program regeneracji akumulatorów, który będzie realizowany w 2025 r., ma na celu pomóc Digital Realty wydłużyć cykl życia zasilaczy UPS.

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji, nawiązał współpracę z Digital Realty największym globalnym dostawcą chmurowych i działających w modelu carrier-neutral centrów danych, rozwiązań kolokacyjnych i połączeń międzysystemowych. Celem jest realizacja innowacyjnego projektu gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) w centrum danych firmy o nazwie PAR6 w Paryżu.

Projekt ma na celu przedłużenie i utrzymanie żywotności krytycznych systemów w PAR6, w tym sprzętu elektrycznego Schneider Electric, rozdzielnic niskiego napięcia (LV) i średniego napięcia (MV), i trójfazowych zasilaczy bezprzerwowych UPS, zgodnie ze zobowiązaniami Digital Realty w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i zarządzania (ESG).

Inicjatywa obejmuje możliwość ponownego wykorzystania kluczowych elementów infrastruktury elektrycznej i komponentów, przy jednoczesnym zainicjowaniu nowych programów odzysku, recyklingu i renowacji, które pomogą zmniejszyć ilość e-odpadów firmy, jej emisje w zakresie 3 i wyeliminować gazy cieplarniane o dużym wpływie na klimat (GHG), takie jak SF6. Projekt, który obejmuje też plan przeprowadzenia pierwszej w branży oceny regeneracji akumulatorów w celu wydłużenia cyklu życia zasilaczy VRLA UPS, będzie zgodny z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. Ambicją jest stworzenie mapy drogowej, która umożliwi Digital Realty powielanie, wdrażanie i zwiększanie skali inicjatyw związanych z obiegiem zamkniętym w całej Europie.

Oczekuje się, że w ciągu następnych 3-5 lat projekt cyrkularności pomoże Digital Realty ograniczyć o 50% do 70% wbudowany ślad węglowy w urządzeniach niskiego i średniego napięcia oraz trójfazowych UPS-ach, jednocześnie wydłużając cykl życia produktów i umożliwiając Digital Realty zmniejszenie wpływu na środowisko.

– Stale dostosowujemy naszą strategię i działania, aby sprostać wyzwaniom zrównoważonego rozwoju: założenia gospodarki o obiegu zamkniętym wdrożone w przypadku sprzętu elektrycznego to jedna z głównych dźwigni dekarbonizacji naszej działalności oraz całego łańcucha wartości. To właśnie tutaj nasza współpraca ze Schneider Electric, partnerem od ponad 20 lat, naprawdę się sprawdza – mówi Fabrice Coquio, SVP i dyrektor zarządzający Digital Realty we Francji. – Bycie obywatelem świata to nie tylko właściwy model postępowania, ale także przełożenie na biznes. Gdy idziemy naprzód, naszą ambicją jest pomaganie klientom w osiąganiu i maksymalizacji ich celów środowiskowych poprzez wykorzystanie naszych usług.

Partnerzy przyszłości

Pod koniec 2022 r. Digital Realty zwróciło się do działów Secure Power, Sustainability i Circular Economy firmy Schneider Electric, zlecając im przeprowadzenie nowego badania konsultingowego w zakresie obiegu zamkniętego, które wyszczególniłoby szereg zaleceń i ulepszeń w zakresie zrównoważonego rozwoju w centrum danych PAR5 – miejscu, które zostało pierwotnie zidentyfikowane do pierwszej fazy testów i analiz.

Zaczynając od dystrybucji energii elektrycznej i systemów UPS, Schneider Electric przeprowadził szczegółową analizę infrastruktury PAR5 Digital Realty, kompilując dane bazowe i weryfikując nowe pomysły, które przyspieszyłyby realizację zobowiązań w zakresie dekarbonizacji. Po przeprowadzeniu analizy, Schneider Electric zastosował każdy z przypadków użycia do kluczowych zasad gospodarki o obiegu zamkniętym, w tym programów konserwacji, ponownego użycia, renowacji i recyklingu, a następnie dostarczył Digital Realty nową, ulepszoną strategię obiegu zamkniętego, w której obliczono przewidywane korzyści biznesowe i środowiskowe – w tym redukcję kosztów, emisji dwutlenku węgla, F-gazów i e-odpadów.

W strategii wyszczególniono również czteroetapowe podejście do wdrażania, które powinno obejmować cyfryzację, przedłużenie cyklu życia, renowację i ponowne wykorzystanie sprzętu o krytycznym znaczeniu z pomocą lokalnych partnerów, a także odbiór, wymianę i odpowiedzialną utylizację aktywów infrastruktury fizycznej. Takie podejście pozwala Digital Realty na modernizację i ponowne wykorzystanie części trójfazowych zasilaczy UPS, przy jednoczesnym podejmowaniu stopniowych modernizacji, konserwacji opartej na weryfikacji rzeczywistego stanu urządzeń i cyfryzacji w ramach planu serwisowego EcoStruxure.

W ciągu pierwszych kilku miesięcy projekt gospodarki obiegu zamkniętego przyniósł 3,7 tony CO2 oszczędności dzięki modernizacji, renowacji i wymianie sprzętu UPS. Oczekuje się również dalszych oszczędności emisji dzięki wdrożeniu rozdzielnic średniego napięcia SM AirSeT firmy Schneider Electric bez gazu SF6, które wykorzystują sprawdzoną technologię czystego powietrza i próżni, aby zapewnić operatorom centrów danych większą trwałość, wydajność i zwiększone bezpieczeństwo elektryczne.

– Wraz z rekordowym wzrostem liczby centrów danych w Europie, napędzanym przyjęciem sztucznej inteligencji, konieczne jest, aby operatorzy w całym regionie wprowadzali innowacje w swoim podejściu do zrównoważonego rozwoju – mówi Marc Garner, SVP działu Secure Power w Schneider Electric Europe. – Patrząc w przyszłość i biorąc pod uwagę rosnące wymagania cyfrowe, ważne jest, aby postęp technologiczny szedł w parze z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. Będzie to stanowić gwarancję dla budowy centrów danych przyszłości w sposób odpowiedzialny z myślą o kolejnych pokoleniach.

Dalsze wyniki projektu GOZ Digital Realty zostaną zaprezentowane w 2025 roku. Więcej informacji na temat usług Schneider Electric w zakresie zrównoważonego rozwoju centrów danych można znaleźć na stronie internetowej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2024-04-29 | 01:00

Standardy odpowiedzialnego biznesu - Grupa Tubądzin

Publikowany corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raport „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki” to nie tylko przegląd inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju, lecz również swoisty barometr
Energetyka Endress+Hauser ekspertem na H2POLAND & NetZero
2024-04-19 | 09:00

Endress+Hauser ekspertem na H2POLAND & NetZero

Endress+Hauser, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pomiarowych dla przemysłu, weźmie udział w prestiżowym wydarzeniu H2POLAND & NetZero Forum w Poznaniu. W trakcie imprezy
Energetyka Mateusz Marczewski członkiem zarządu Axpo Polska
2024-04-19 | 01:00

Mateusz Marczewski członkiem zarządu Axpo Polska

Zmiany w polskiej spółce z Grupy Axpo. Od kwietnia do zarządu Axpo Polska dołączył Mateusz Marczewski, dyrektor ds. klientów instytucjonalnych w Europie Zachodniej i Wschodniej.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.