Ekovoltis dostawcą energii elektrycznej dla Muzeum Wojska Polskiego
Ekovoltis informuje o podpisaniu umowy na dostawę energii elektrycznej dla Muzeum Wojska Polskiego – jednej z najważniejszych instytucji kulturalnych w Polsce. Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2025 roku i obejmuje dostawy aż do sześciu punktów odbioru.
Wybór Ekovoltis na dostawcę energii podkreśla naszą pozycję zaufanego partnera dla sektora publicznego. Dzięki naszym stabilnym, bardziej ekonomicznym i elastycznym rozwiązaniom energetycznym wspieramy instytucje o strategicznym znaczeniu, umożliwiając im optymalizację kosztów oraz zapewniając niezawodność dostaw.
Energia dopasowana do potrzeb
Nasze doświadczenie, głęboka znajomość rynku energetycznego oraz indywidualne podejście pozwalają nam precyzyjnie odpowiadać na potrzeby każdego klienta i umożliwiają oszczędności na rachunkach za prąd. Współpraca z Muzeum Wojska Polskiego to nie tylko dostarczanie energii, ale również wsparcie w realizacji ich misji – ochrony i promowania dziedzictwa narodowego.
Warto podkreślić, że Ekovoltis specjalizuje się w dostarczaniu energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł (OZE). Dzięki temu nasi klienci mogą korzystać z ekologicznych rozwiązań, które sprzyjają ochronie środowiska, jednocześnie spełniając najwyższe standardy niezawodności.
Dlaczego Ekovoltis?
✔ Stabilność i niezawodność – ciągłość dostaw energii to podstawa działania każdej instytucji publicznej.
✔ Energia z odnawialnych źródeł (OZE) – dostarczamy energię pochodzącą z odnawialnych źródeł, co pozwala naszym klientom działać w sposób ekologiczny i wspierać ochronę środowiska
✔ Indywidualne podejście – dokładna analiza potrzeb klienta pozwala nam oferować najlepsze/ optymalne warunki współpracy.
✔ Profesjonalna obsługa – zapewniamy wsparcie na każdym etapie realizacji umowy.
Podpisanie tej umowy to kolejny krok w budowie długofalowej współpracy Ekovoltis z sektorem publicznym. Wierzymy, że nasze nowoczesne podejście do zarządzania energią pozwoli Muzeum Wojska Polskiego jeszcze skuteczniej realizować swoje cele.
Dziękujemy za zaufanie i z niecierpliwością czekamy na efekty naszej współpracy!

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.