Ekovoltis uzyskuje koncesję na obrót paliwami gazowymi
W dniu 26 września 2023 r. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) przyznał firmie Ekovoltis koncesję na prowadzenie działalności w zakresie obrotu paliwami gazowymi. Uzyskana koncesja obowiązywać będzie od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2039 r. Pozwoli ona firmie koncentrującej się dotychczas na sprzedaży energii odnawialnej na rozszerzenie swojej oferty o sprzedaż gazu.
Dzięki koncesji firma Ekovoltis będzie mogła sprzedawać paliwa gazowe na terenie całej Polski, Umocni to jej pozycję jako zaufanego dostawcy surowców energetycznych. Ważnym aspektem tej działalności jest zapewnienie stabilnych i bezpiecznych dostaw gazu, spełniających zarówno normy ochrony środowiska, jak i wymagania bezpieczeństwa energetycznego. W praktyce oznacza to, że spółka będzie mogła jeszcze bardziej elastycznie reagować na potrzeby klientów i zmieniające się warunki na rynku, dbając jednocześnie o zgodność z obowiązującymi przepisami.
Piotr Ostaszewski - Prezes Zarządu Ekovoltis podkreśla: „To dla nas nie tylko formalność, ale przede wszystkim potwierdzenie, że jesteśmy gotowi sprostać najwyższym standardom operacyjnym i prawnym, które są fundamentem zrównoważonego rozwoju w sektorze energetycznym. Dla naszych doradców jest to również dodatkowy element oferty, który ułatwi im dopasowanie proponowanych przez nas rozwiązań energetycznych do indywidualnych potrzeb każdego klienta.”
Aby uzyskać koncesję na obrót paliwami gazowymi w Polsce, Ekovoltis musiał sprostać rygorystycznym wymogom określonym w prawie energetycznym, w tym przygotować i przedstawić kompleksową dokumentację, która potwierdzała zdolność firmy do prowadzenia działalności w zakresie obrotu paliwami gazowymi. Dodatkowo, firma musiała zagwarantować niezawodność dostaw gazu, co wiązało się z opracowaniem szczegółowych planów na wypadek zakłóceń w dostawach i przedstawieniem strategii zapewniającej ciągłość świadczenia usług. Każdy z tych aspektów był dokładnie analizowany przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE), a uzyskanie pozytywnej weryfikacji stanowiło potwierdzenie, że firma spełnia najwyższe standardy rynkowe i operacyjne. Po przejściu tego wieloetapowego procesu Ekovoltis uzyskał uprawnienia do prowadzenia działalności zgodnie z regulacjami obowiązującymi na rynku gazu.
O firmie
Ekovoltis to dynamicznie rozwijająca się spółka zajmująca się obrotem energią elektryczną, pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł (OZE). Firma, będąca częścią grupy kapitałowej MS Galleon GmbH, koncentruje się na wspieraniu zielonej transformacji energetycznej w Polsce poprzez łączenie wytwórców zielonej energii z przedsiębiorstwami poszukującymi proekologicznych rozwiązań, przyczyniając się do dekarbonizacji sektora energetycznego oraz promowania zrównoważonego rozwoju.
Dzięki zaawansowanym technologiom, w tym wykorzystaniu sztucznej inteligencji do optymalizacji zużycia energii, Ekovoltis wyznacza nowe standardy w zakresie cyfryzacji procesów energetycznych. Jako członek Polskiego Stowarzyszenia ESG oraz laureat licznych nagród, w tym prestiżowej nagrody EKO INNOWATOR, Ekovoltis angażuje się w promowanie idei odpowiedzialności środowiskowej i społecznej. Firma aktywnie wspiera rozwój lokalnych społeczności oraz edukację w zakresie zrównoważonej energii, przyczyniając się do budowania bardziej ekologicznej przyszłości dla kolejnych pokoleń.
www.ekovoltis.pl

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.