Ekovoltis uzyskuje koncesję na obrót paliwami gazowymi
W dniu 26 września 2023 r. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) przyznał firmie Ekovoltis koncesję na prowadzenie działalności w zakresie obrotu paliwami gazowymi. Uzyskana koncesja obowiązywać będzie od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2039 r. Pozwoli ona firmie koncentrującej się dotychczas na sprzedaży energii odnawialnej na rozszerzenie swojej oferty o sprzedaż gazu.
Dzięki koncesji firma Ekovoltis będzie mogła sprzedawać paliwa gazowe na terenie całej Polski, Umocni to jej pozycję jako zaufanego dostawcy surowców energetycznych. Ważnym aspektem tej działalności jest zapewnienie stabilnych i bezpiecznych dostaw gazu, spełniających zarówno normy ochrony środowiska, jak i wymagania bezpieczeństwa energetycznego. W praktyce oznacza to, że spółka będzie mogła jeszcze bardziej elastycznie reagować na potrzeby klientów i zmieniające się warunki na rynku, dbając jednocześnie o zgodność z obowiązującymi przepisami.
Piotr Ostaszewski - Prezes Zarządu Ekovoltis podkreśla: „To dla nas nie tylko formalność, ale przede wszystkim potwierdzenie, że jesteśmy gotowi sprostać najwyższym standardom operacyjnym i prawnym, które są fundamentem zrównoważonego rozwoju w sektorze energetycznym. Dla naszych doradców jest to również dodatkowy element oferty, który ułatwi im dopasowanie proponowanych przez nas rozwiązań energetycznych do indywidualnych potrzeb każdego klienta.”
Aby uzyskać koncesję na obrót paliwami gazowymi w Polsce, Ekovoltis musiał sprostać rygorystycznym wymogom określonym w prawie energetycznym, w tym przygotować i przedstawić kompleksową dokumentację, która potwierdzała zdolność firmy do prowadzenia działalności w zakresie obrotu paliwami gazowymi. Dodatkowo, firma musiała zagwarantować niezawodność dostaw gazu, co wiązało się z opracowaniem szczegółowych planów na wypadek zakłóceń w dostawach i przedstawieniem strategii zapewniającej ciągłość świadczenia usług. Każdy z tych aspektów był dokładnie analizowany przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE), a uzyskanie pozytywnej weryfikacji stanowiło potwierdzenie, że firma spełnia najwyższe standardy rynkowe i operacyjne. Po przejściu tego wieloetapowego procesu Ekovoltis uzyskał uprawnienia do prowadzenia działalności zgodnie z regulacjami obowiązującymi na rynku gazu.
O firmie
Ekovoltis to dynamicznie rozwijająca się spółka zajmująca się obrotem energią elektryczną, pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł (OZE). Firma, będąca częścią grupy kapitałowej MS Galleon GmbH, koncentruje się na wspieraniu zielonej transformacji energetycznej w Polsce poprzez łączenie wytwórców zielonej energii z przedsiębiorstwami poszukującymi proekologicznych rozwiązań, przyczyniając się do dekarbonizacji sektora energetycznego oraz promowania zrównoważonego rozwoju.
Dzięki zaawansowanym technologiom, w tym wykorzystaniu sztucznej inteligencji do optymalizacji zużycia energii, Ekovoltis wyznacza nowe standardy w zakresie cyfryzacji procesów energetycznych. Jako członek Polskiego Stowarzyszenia ESG oraz laureat licznych nagród, w tym prestiżowej nagrody EKO INNOWATOR, Ekovoltis angażuje się w promowanie idei odpowiedzialności środowiskowej i społecznej. Firma aktywnie wspiera rozwój lokalnych społeczności oraz edukację w zakresie zrównoważonej energii, przyczyniając się do budowania bardziej ekologicznej przyszłości dla kolejnych pokoleń.
www.ekovoltis.pl

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.