Ekovoltis uzyskuje koncesję na obrót paliwami gazowymi
W dniu 26 września 2023 r. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) przyznał firmie Ekovoltis koncesję na prowadzenie działalności w zakresie obrotu paliwami gazowymi. Uzyskana koncesja obowiązywać będzie od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2039 r. Pozwoli ona firmie koncentrującej się dotychczas na sprzedaży energii odnawialnej na rozszerzenie swojej oferty o sprzedaż gazu.
Dzięki koncesji firma Ekovoltis będzie mogła sprzedawać paliwa gazowe na terenie całej Polski, Umocni to jej pozycję jako zaufanego dostawcy surowców energetycznych. Ważnym aspektem tej działalności jest zapewnienie stabilnych i bezpiecznych dostaw gazu, spełniających zarówno normy ochrony środowiska, jak i wymagania bezpieczeństwa energetycznego. W praktyce oznacza to, że spółka będzie mogła jeszcze bardziej elastycznie reagować na potrzeby klientów i zmieniające się warunki na rynku, dbając jednocześnie o zgodność z obowiązującymi przepisami.
Piotr Ostaszewski - Prezes Zarządu Ekovoltis podkreśla: „To dla nas nie tylko formalność, ale przede wszystkim potwierdzenie, że jesteśmy gotowi sprostać najwyższym standardom operacyjnym i prawnym, które są fundamentem zrównoważonego rozwoju w sektorze energetycznym. Dla naszych doradców jest to również dodatkowy element oferty, który ułatwi im dopasowanie proponowanych przez nas rozwiązań energetycznych do indywidualnych potrzeb każdego klienta.”
Aby uzyskać koncesję na obrót paliwami gazowymi w Polsce, Ekovoltis musiał sprostać rygorystycznym wymogom określonym w prawie energetycznym, w tym przygotować i przedstawić kompleksową dokumentację, która potwierdzała zdolność firmy do prowadzenia działalności w zakresie obrotu paliwami gazowymi. Dodatkowo, firma musiała zagwarantować niezawodność dostaw gazu, co wiązało się z opracowaniem szczegółowych planów na wypadek zakłóceń w dostawach i przedstawieniem strategii zapewniającej ciągłość świadczenia usług. Każdy z tych aspektów był dokładnie analizowany przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE), a uzyskanie pozytywnej weryfikacji stanowiło potwierdzenie, że firma spełnia najwyższe standardy rynkowe i operacyjne. Po przejściu tego wieloetapowego procesu Ekovoltis uzyskał uprawnienia do prowadzenia działalności zgodnie z regulacjami obowiązującymi na rynku gazu.
O firmie
Ekovoltis to dynamicznie rozwijająca się spółka zajmująca się obrotem energią elektryczną, pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł (OZE). Firma, będąca częścią grupy kapitałowej MS Galleon GmbH, koncentruje się na wspieraniu zielonej transformacji energetycznej w Polsce poprzez łączenie wytwórców zielonej energii z przedsiębiorstwami poszukującymi proekologicznych rozwiązań, przyczyniając się do dekarbonizacji sektora energetycznego oraz promowania zrównoważonego rozwoju.
Dzięki zaawansowanym technologiom, w tym wykorzystaniu sztucznej inteligencji do optymalizacji zużycia energii, Ekovoltis wyznacza nowe standardy w zakresie cyfryzacji procesów energetycznych. Jako członek Polskiego Stowarzyszenia ESG oraz laureat licznych nagród, w tym prestiżowej nagrody EKO INNOWATOR, Ekovoltis angażuje się w promowanie idei odpowiedzialności środowiskowej i społecznej. Firma aktywnie wspiera rozwój lokalnych społeczności oraz edukację w zakresie zrównoważonej energii, przyczyniając się do budowania bardziej ekologicznej przyszłości dla kolejnych pokoleń.
www.ekovoltis.pl
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.