Enefit Green wyprodukował 450 GWh energii ze źródeł odnawialnych w I kw. 2020
Enefit Green, spółka należąca do Grupy Eesti Energia, wyprodukował 450 GWh energii ze źródeł odnawialnych w I kwartale 2020 r., czyli o prawie 20% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Energia elektryczna wyprodukowana przez Spółkę w ostatnim kwartale wystarczyłaby na zaspokojenie średniego rocznego zużycia 150 000 gospodarstw domowych.
Dobre wyniki I kwartału br. to efekt wysokiej produkcji – wyniki z każdego miesiąca były lepsze od analogicznych roku ubiegłego. 165 GWh wytworzonych w styczniu było najlepszym rezultatem w historii Enefit Green. Całkowita produkcja energii ze źródeł odnawialnych wyniosła w lutym 160 GWh, a w marcu 125 GWh.
Największy wkład w wyniki produkcji miały farmy wiatrowe, które w trakcie pierwszych trzech miesięcy br. wyprodukowały 400 GWh energii elektrycznej. Pozostała energia pochodziła z należących Enefit Green elektrociepłowni, farm słonecznych, elektrowni wodnej Keila-Joa oraz inwestycji na wyspie Ruhnu.
- Produkcję w I kwartale br. wspierały korzystne i stabilne warunki pogodowe, dzięki czemu możliwa była poprawa ubiegłorocznego wyniku o prawie jedną piątą. W tym samym czasie spadło jednak wytwarzanie ciepła, co wynikało ze znacznie cieplejszej pogody – powiedział Aavo Kärmas, prezes zarządu Enefit Green.
Wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych przez Enefit Green odgrywa kluczową rolę w realizacji celu Eesti Energia, jakim jest wytwarzanie 45% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i alternatywnych do 2023 r.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.