Energetyczna rewolucja w Lubinie: Gmina stawia na zieloną energię z e2V
Gmina Lubin, w odpowiedzi na rosnące potrzeby ekologiczne i społeczne, rozpoczęła strategiczną współpracę z firmą Ekovoltis, czołowym dostawcą odnawialnej energii elektrycznej. W ramach tej umowy, 106 GWh energii pochodzącej z odnawialnych źródeł zostanie dostarczone do infrastruktury komunalnej, w tym placówek służby zdrowia, żłobków, szkół, urzędów oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, co zapewni mieszkańcom dostęp do niezbędnych usług życia codziennego w sposób zrównoważony dla środowiska i nowoczesny.
Prezes Ekovoltis, Piotr Ostaszewski, podkreśla strategiczne znaczenie umowy: „Zielona energia to nie tylko ochrona środowiska, ale również innowacyjność i przyszłość naszej gospodarki. Dzięki współpracy z gminą Lubin, pokazujemy, jak lokalne działania mogą wpłynąć na globalne zmiany. To strategiczny krok w kierunku zwiększenia konkurencyjności gminy Lubin, który z pewnością przyciągnie nowych inwestorów i zyska uznanie społeczeństwa".
Umowa na dostawę 106 GWh energii obejmuje grupę zakupową zorganizowaną przez gminę Lubin, co dodatkowo podkreśla jej znaczenie jako inicjatywy wspierającej lokalną społeczność. Jest to odzwierciedlenie ducha współczesnych czasów, w których połączenie troski o środowisko z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi staje się kluczowym elementem rozwoju odpowiedzialnych społeczności.
e2V- o firmie
marka spółki Ekovoltis, należącej do grupy kapitałowej MS Galleon GmbH, której właścicielem jest Michał Sołowow. Dzięki e2V firmy korzystają z zielonej energii bez konieczności inwestycji w jej własne źródła. W skład grupy wchodzą m.in. Cersanit SA, Barlinek SA, Synthos SA oraz spółki z branży energetycznej między innymi Synthos Green Energy SA oraz Corab SA.
www.e2v.pl
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.