Komunikaty PR

ESCO - optymalny model dla inwestycji w poprawę efektywności energetycznej

2020-09-21  |  11:35

Projekty poprawy efektywności energetycznej realizowane w formule ESCO sposobem na budowanie przewagi konkurencyjnej w przemyśle!

Europejski przemysł stoi przed wyzwaniami związanymi z unijnym obowiązkiem ograniczenia emisji CO₂ i poprawy efektywności energetycznej produkcji. Przy obecnym spowolnieniu gospodarczym, wdrażanie rozwiązań z obszaru efektywności energetycznej może być sposobem na budowanie przewagi konkurencyjnej w branży. Przy ograniczonych środkach na inwestycje, jednym z optymalnych sposobów ich realizacji jest wykorzystanie formuły ESCO, która nie angażuje środków finansowych firmy, a gwarantuje oszczędności i gotówkę z efektywności energetycznej już w pierwszym roku po realizacji projektu.

– Firma ESCO daje gwarancję poprawy efektywności energetycznej instalacji przemysłowej. Inwestycje w modelu ESCO są finansowane ze źródeł zewnętrznych, czyli klient nie angażuje na start projektu swojej gotówki. Oszczędności zaś pojawiają się już w pierwszym roku po realizacji przedsięwzięcia w związku z mniejszymi kosztami zużycia energii – mówi Piotr Danielski, Wiceprezes DB Energy oraz Dyrektor Zarządzający Willbee Energy specjalizujących się w projektach poprawy efektywności energetycznej w formule ESCO.

#ESCO – optymalny model realizacji inwestycji dla poprawy efektywności energetycznej w przemyśle!

Tradycyjny model inwestycji w poprawę efektywności energetycznej zakłada zaangażowanie własnych środków finansowych, których zwrot następuje po ok. 3-4 latach i więcej. ESCO to model działania, w którym specjalistyczne firmy oferują wdrożenie różnych przedsięwzięć, obniżających zapotrzebowanie na energię w zakładzie produkcyjnym, bez konieczności angażowania przez klienta własnych zasobów kadrowych i finansowych.

Firma ESCO najlepszym partnerem w projektach poprawy efektywności energetycznej

Firma ESCO identyfikuje rozwiązania, które w danym przedsiębiorstwie obniżają zużycie energii, a jej wynagrodzenie jest ściśle powiązane z realnie uzyskiwanymi oszczędnościami. Model ESCO jest bardzo atrakcyjny dla przedsiębiorstw, szczególnie przemysłowych, gdyż umożliwia przekazanie elementów zarządzania energią na podmiot zewnętrzny oraz korzystanie z jego fachowej wiedzy, doświadczenia, narzędzi i środków finansowych, bez angażowania swoich zasobów.

Realizacja inwestycji energooszczędnych w modelu ESCO pozwala na budowanie przewagi konkurencyjnej w branży w czasach spowolnienia gospodarczego bez konieczność ponoszenia kosztów inwestycyjnych. Współpraca z firmą ESCO umożliwia realizację energooszczędnych inwestycji w najlepszy możliwy sposób, minimalizując ryzyka techniczne czy finansowe projektu – wskazuje Anke Fröbel, Managing Director Willbee Energy.

ESCO – gotówka z efektywności energetycznej już w pierwszym roku po realizacji projektu!

Przy projektach ESCO, koszty inwestycji pokrywa firma ESCO, dzieląc się z klientem oszczędnościami. Klient uzyskuje część pieniędzy wynikających z osiągniętych oszczędności energii już w pierwszym roku po realizacji projektu, ma więc wolne środki finansowe do wykorzystania na inne projekty.

– Kontrakty w tym modelu nie muszą zwiększać poziomu zobowiązań klienta, mogą być pozabilansowe, będąc czasami dobrym środkiem umożliwiającym szybkie zwiększenie rentowności przedsiębiorstwa, gdyż oszczędności widoczne są w rachunku zysków i strat natychmiast po wdrożeniu inwestycji. To również sposób na przeniesienie odpowiedzialności finansowej, za inwestycje i jej efekty, na podmiot zewnętrzny – wyjaśnia Piotr Danielski.

Unijny rynek ESCO rośnie, Niemcy w czołówce wzrostów!

Według ostatnich szacunków globalny rynek ESCO wyceniany jest na prawie 27 mld dolarów, z czego ponad połowa tego typu usług świadczona jest w Chinach. Drugim co do wielkości rynkiem są Stany Zjednoczone z przychodami na poziomie blisko 7 mld dolarów rocznie, a na trzecim miejscu plasuje się Unia Europejska z przychodami rzędu około 3 mld dolarów, z czego większość tej kwoty dotyczy samych Niemiec. Najszybciej rosnące rynki w Europie to Niemcy, Czechy, Austria i Węgry.

Willbee Energy partnerem pierwszego wyboru dla przemysłu przy inwestycjach w formule ESCO!

Willbee Energy dysponuje fachową wiedzą z zakresu efektywności energetycznej oraz doświadczeniem przy realizacji takich inwestycji w przemyśle, od projektu po zarządzanie efektywnością energetyczną przedsiębiorstwa. Willbee Energy jest jedną z nielicznych na rynku firm ESCO, która dostarcza zarówno finansowanie, jak i realizację projektów poprawy efektywności energetycznej w przemyśle w modelu EPC Shared Savings. Model EPC zakłada podział oszczędności między klientem a firmą ESCO. Wynagradzanie ESCO z oszczędności motywuje do maksymalizacji redukcji zużycia energii na jednostkę produkcji, co jest głównym celem każdej firmy przemysłowej w zakresie efektywności energetycznej.

Korzyści ze współpracy z Willbee Energy w modelu ESCO:

✔ ograniczenie ryzyka technicznego inwestycji – Willbee Energy ponosi pełną odpowiedzialność za realizację przedsięwzięcia, od diagnozy, projektowania, przez wykonanie i serwisowanie w trakcie trwania kontraktu,

✔ finansowanie projektu przez Willbee Energy – nie angażujesz swoich środków finansowych w inwestycję, możliwość finansowania pozabilansowego,

✔gwarancja długoterminowej poprawy efektywności energetycznej instalacji przemysłowej – optymalizacja kosztów operacyjnych działalności i długoterminowy wzrost zysków przedsiębiorstwa, dzięki powiązaniu współpracy z oszczędnościami energii.


Kontakt dla mediów:

Zofia Jakubiak, Reputation Managers sp. z o.o.

Tel.: 509 618 899

E-mail: zofia.jakubiak@reputacja.com.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.