Golden Peaks Capital pozyskało 283 MW gotowych do budowy aktywów słonecznych
GoldenPeaks Capital (“GPC”) jeszcze bardziej wzmocniło swoje zaangażowanie na polskim rynku energii słonecznej, sukcesywnie przejmując 283 MW gotowych do budowy aktywów w ostatnim kwartale 2023 roku.
GoldenPeaks Capital to jeden z najszybciej rozwijających się niezależnych producentów zielonej energii w Europie oraz jeden z największych właścicieli systemów fotowoltaicznych w Polsce. Spółka planuje przejąć kolejne 150 MW aktywów RtB przed końcem roku, co pozwoli jej osiągnąć łączną ich liczbę na poziomie około 433 MW w ciągu tego kwartału. To umożliwi GPC osiągnięcie celu, jakim jest budowa kolejnych 1 GW aktywów słonecznych w Polsce w 2024 roku.
Większość lokalizacji fotowoltaicznych znajduje się w zachodnich i północno-zachodnich regionach Polski, obejmując różne rozmiary do 10 MW.
– Nasz zespół ds. przejęć pracował niestrudzenie, nad zamknięciem licznych akwizycji, i będzie to robić aż do końca roku, aby sfinalizować pozostałe. Po dodaniu ich do naszego istniejącego portfolio, te aktywa zapewnią jeszcze solidniejszą bazę do realizacji naszego planu budowy 1 GW w polskim rurociągu konstrnukcyjnym do 2024 roku – mówi " Daniel Tain, Prezes GPC.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.