Greenvolt Group rozwija działalność w Polsce
- Greenvolt Group, światowy lider w dziedzinie energii odnawialnej, wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku poprzez uruchomienie Greenvolt Next Polska. Tym samym firma wkracza w segment energii rozproszonej, wspierając rozwój samowystarczalności energetycznej przedsiębiorstw.
- Greenvolt Next, korzystając z nowoczesnych technologii i międzynarodowego doświadczenia, otwiera przed polskimi firmami dostęp do innowacyjnych rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii. W ofercie firmy znajdują się systemy fotowoltaiczne dostosowane do indywidualnej i zbiorowej autokonsumpcji, wspierające lokalną produkcję energii. Dodatkowo Greenvolt Next stawia na zwiększanie efektywności energetycznej, rozwój technologii magazynowania energii oraz wdrażanie innowacji w obszarze elektromobilności.
- W ramach swojej strategii Greenvolt Next planuje zainstalowanie 200 MWp mocy do 2027 roku, przy inwestycji na poziomie 9 mln euro. Działania te mają na celu przyspieszenie rozwoju rozproszonych źródeł energii w Polsce.
- Grupa Greenvolt, obecna na polskim rynku od niemal 18 lat jako Greenvolt Power, posiada bogate doświadczenie w sektorze energii odnawialnej. Firma działa na rynkach Europy, Azji i Ameryki Północnej, rozwijając projekty z zakresu energetyki wiatrowej, słonecznej i magazynowania energii.
Uruchomienie Greenvolt Next w Polsce to krok w kierunku zwiększenia działań na rzecz dekarbonizacji i zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na zdecentralizowane rozwiązania w zakresie energii odnawialnej w Europie. Dzięki doświadczeniu zdobytemu 12 krajach Greenvolt, za pośrednictwem Greenvolt Next, planuje dostarczyć 200 MWp mocy, oferując szeroką gamę rozwiązań umożliwiających polskim firmom produkcję, konsumpcję i zarządzanie własną zieloną energią elektryczną.
- Inwestycja Greenvolt w Polsce ma strategiczne znaczenie dla całej Grupy, a działalność w segmencie rozproszonej energii na tym rynku dodatkowo potwierdza nasze zaangażowanie i stanowi naturalny krok w rozwoju naszej paneuropejskiej platformy autokonsumpcji – mówi João Manso Neto, CEO Grupy Greenvolt. - Mocno wierzymy w zdecentralizowane rozwiązania, które umożliwiają firmom kontrolę nad produkcją energii w czystszy i bardziej przystępny sposób. Wnosimy wiedzę i doświadczenie z kilku europejskich rynków, na których działamy. Współpracujemy już z tysiącami firm – dodaje.
Greenvolt Next specjalizuje się w projektowaniu, budowie, zarządzaniu i utrzymaniu dopasowanych rozwiązań z zakresu zdecentralizowanej energii poprzez systemy fotowoltaiczne (dachowe, naziemne, zadaszenia parkingowe). Rozwiązania te wspomagają autokonsumpcję energii, poprawiają efektywność energetyczną, umożliwiają magazynowania energii słonecznej oraz wspierają rozwój elektromobilności. Firma oferuje także elastyczne modele finansowania, w tym umowy zakupu energii (PPA), które pozwalają przedsiębiorstwom korzystać z odnawialnej energii po niskich i przewidywalnych cenach.
- Greenvolt Next Polska zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie instalacji, obsługi i finansowania projektów związanych z autokonsumpcją i dzieleniem się energią. Dostarczamy rozwiązania, które zapewniają większą elastyczność i obniżenie kosztów rachunków za energię, przy jednoczesnym budowaniu trwałych relacji z naszymi partnerami biznesowymi – dodaje Carlos Kruszewski Pinto, Country Manager Greenvolt Next Polska.
W ciągu najbliższych trzech lat Greenvolt Next planuje zainwestować 9 mln euro, co podkreśla rosnące znaczenie oraz potencjał zdecentralizowanej produkcji i konsumpcji energii.
Grupa Greenvolt ma ugruntowaną pozycję w Polsce, działając od niemal 18 lat w sektorze przemysłowych instalacji wiatrowych, słonecznych i magazynowania energii poprzez Greenvolt Power. Z łącznym portfelem projektów o mocy 9,3 GW, Greenvolt Power należy do czołowych graczy na europejskim rynku. Firma ostatnio zabezpieczyła 1,2 GW w polskiej aukcji mocy dla sześciu projektów systemów magazynowania energii (BESS).
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.