Greenvolt zwiększa finansowanie do 400 milionów euro
- Kwota, którą Grupa Greenvolt uzyskała z kredytu konsorcjalnego, wzrosła z 350 do 400 milionów euro ze względu na duże zainteresowanie środowiska finansowego.
- Do konsorcjum bankowego dołączyły dwie nowe instytucje, zwiększając łączną liczbę do 8 międzynarodowych podmiotów uczestniczących w tej operacji finansowej.
- Kwota 400 milionów euro przyczyni się do wzmocnienia bilansu Grupy Greenvolt, przyspieszając rozwój jej projektów wiatrowych, słonecznych i magazynowania energii o łącznej mocy 9,3 GW.
Grupa Greenvolt z powodzeniem zwiększyła swoje finansowanie konsorcjalne z 350 milionów euro do łącznej kwoty 400 mln euro w wyniku dużego zainteresowania ze strony środowiska finansowego. Wzrost ten został wsparty przez dwa dodatkowe banki, w tym nowego korporacyjnego partnera kredytowego, zwiększając łączną liczbę międzynarodowych kredytodawców do ośmiu. Początkowo konsorcjum składało się z jednego inwestora instytucjonalnego i pięciu banków. Cztery nowe instytucje finansowe dołączyły do Grupy Greenvolt jako partnerzy korporacyjni. Wzmocnienie tego konsorcjalnego finansowania, które obejmuje 3-letni okres karencji, podlega warunkom, w tym zabezpieczeniom zwyczajowo stosowanym w podobnych operacjach.
Finansowanie uzyskane za pośrednictwem kredytu konsorcjalnego wzmacnia strategię firmy, polegającą na budowaniu długoterminowych relacji z kluczowymi instytucjami finansowymi w miarę ekspansji działalności w sektorze energii odnawialnej. Świadczy to o ciągłym zaufaniu do biznesplanu Grupy Greenvolt, a poszerzenie grona partnerów bankowych zwiększa zdolność spółki do kolejnej fazy rozwoju.
- Ten wzrost finansowania odzwierciedla zaufanie instytucji finansowych do naszej strategii w sektorze odnawialnych źródeł energii. Podkreśla również korzyści płynące z posiadania funduszu Kohlberg Kravis Roberts & Co jako kluczowego udziałowca, zwiększającego nasz zasięg w środowisku finansowym - mówi João Manso Neto, CEO Grupy Greenvolt.
400 milionów euro przyczyni się do wzmocnienia bilansu Grupy Greenvolt, wspierając rozwój jej portfela projektów w segmencie energetyki przemysłowej i napędzając kolejną fazę rozwoju firmy.
Grupa Greenvolt jest liderem w sektorze energii odnawialnej, koncentrując swoją działalność na wytwarzaniu czystej energii z biomasy resztkowej, realizacji projektów na skalę przemysłową oraz projektowaniu i rozwijaniu rozproszonych źródeł wytwarzania energii. W zakresie biomasy resztkowej Grupa jest obecna w Portugalii i Wielkiej Brytanii, gdzie jest właścicielem Tilbury Green Power i elektrowni Kent. W obszarze energetyki przemysłowej Grupa ma w przygotowaniu projekty wiatrowe, fotowoltaiczne i magazynowania energii w akumulatorach o łącznej mocy 9,3 GW w 16 krajach. W zakresie wytwarzania rozproszonego Grupa nadal rozwija swoją ogólnoeuropejską platformę samowystarczalności energetycznej, która działa już w 12 krajach.
Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.