Innowacyjne mobilne laboratorium do pomiaru infrastruktury energetycznej
W Polsce będzie działać mobilne laboratorium do pomiaru infrastruktury energetycznej. Wóz Centrix Evolution został wyprodukowany przez firmę Megger. Electrum Solutions wykorzysta go do diagnostyki sieci, szybkiej lokalizacji, a następnie naprawy usterek. Może być używany przez operatorów sieci energetycznych, magazynów energii, farm wiatrowych i fotowoltaicznych oraz głównych wykonawców do pomiarów powykonawczych.
Centrix Evolution ma bardzo szerokie zastosowanie – urządzenie jest zintegrowane z zaawansowanym oprogramowaniem, umożliwiającym przeprowadzenie pełnej diagnostyki sieci. W efekcie zespół Electrum Solutions będzie w stanie dostarczyć klientom informacje o całkowitym stanie technicznym ich infrastruktury, począwszy od zmapowania i dokumentacji tras kabli, aż po inteligentną predykcję napraw. Testy z wykorzystaniem nowoczesnego wozu pomiarowego pozwalają na kompleksową ocenę kluczowych czynników – należą do nich między innymi rezystancja izolacji czy obecność poziomu wyładowań niezupełnych.
Precyzyjne zlokalizowanie usterki
Najwyższej światowej klasy lokalizator Teleflex®, który jest na wyposażeniu Centrix Evolution, umożliwia dokładne zlokalizowanie usterki nawet w promieniu kilkunastu kilometrów od generatora mocy. Dzięki temu można maksymalnie skrócić proces identyfikowania miejsca naprawy i odpowiednio się do niej przygotować, oszczędzając przy tym czas i zasoby oraz ograniczając koszty.
„Prostota obsługi Centrix Evolution oraz zintegrowany system diagnostyczny, który umożliwia szybką detekcję oraz naprawę usterek, przekładają się na wysoką efektywność usług O&M, redukując czas przestoju obiektów OZE i związane z tym straty w generacji energii elektrycznej. Nasze rozwiązanie zapewnia również znaczący wzrost niezawodności działania, zwłaszcza w przypadku starszych instalacji, a jednocześnie pozwala na elastyczne dostosowanie się do indywidualnych potrzeb każdego klienta” – komentuje Krzysztof Kuc, Kierownik Serwisu w Electrum Solutions.
Centrix Evolution to najszybsze, najdokładniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie do napraw i pomiarów inwestycji energetycznych aktualnie dostępne na krajowym rynku.
Climate Tech w wielu rolach
Do pozostałych innowacji dostarczanych przez Grupę Electrum należą między innymi systemy do zarządzania obiektami OZE – EMACS i Renedium. Regulator Renedium w połączeniu z platformą EMACS to uniwersalne rozwiązanie do kontroli i monitoringu procesów związanych z wytwarzaniem, magazynowaniem oraz wykorzystaniem energii odnawialnej. Z wprowadzeniem Centrix Evolution, Electrum Solutions ugruntowuje swoją pozycję lidera w obszarze Climate Tech, po raz kolejny wzmacniając polską energetykę nowymi technologiami.
O Electrum
Grupa Electrum to wiodący polski biznes Climate Tech z siedzibą w Białymstoku, oferujący kompleksowe rozwiązania z zakresu najnowszych technologii rozwoju, budowy i zarządzania projektami w obszarze energii i informacji. Dojrzałość technologiczna jej ekspertów pozwala na dostarczanie produktów i usług, które są odpowiedzią na potrzeby przemysłu i biznesu zmieniające się wraz z postępującą transformacją energetyczną. Tworzy i wprowadza w życie rozwiązania oraz buduje projekty oparte o ideę indywidualnego miksu energetycznego, zachowując równowagę między odpowiedzialnością społeczną i środowiskową biznesu a aspektem ekonomicznym.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.