Komunikaty PR

Kotły gazowe dużej mocy - odpowiedź na problemy spółdzielni mieszkaniowych

2023-09-28  |  13:30
Biuro prasowe

Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami. To już ostatni moment, by dobrze się do niego przygotować. Dotyczy to nie tylko użytkowników indywidualnych, ale również - budynków wielorodzinnych, którymi zarządzają spółdzielnie mieszkaniowe. Te często borykają się z rosnącymi kosztami ogrzewania i zależnością od miejskich ciepłowni.

Akcja innowacja

Instalacja nowych źródeł ciepła może rozwiązać ten problem - co niedawno udowodnił Termet - polski producent nowoczesnych urządzeń grzewczych. W Świebodzicach powstały nowoczesne kotłownie wyposażone w urządzenia firmy.

- W Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach zostały zainstalowane kotły kondensacyjne dużej mocy Termet ECOCONDENS CRYSTAL 100, które powstały z myślą o budynkach wielorodzinnych, pensjonatach czy biurowcach. To nowoczesne, wysokoefektywne urządzenia, które gwarantują niskie zużycie energii i niewielką emisję NOx. Cieszymy się, że pozytywnie wpłynęły na codzienny komfort mieszkańców spółdzielni i pozwoliły obniżyć rachunki za ciepło - wyjaśnia Żaneta Lisowska, kierownik marketingu w Termet S. A.

Rachunki w dół

W jaki sposób instalacja kotłów pozwoliła obniżyć rachunki za ogrzewanie? Dzięki przedłużonym do końca 2027 zapisom Ustawy z 26 stycznia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu, spółdzielnia może kupować paliwo gazowe do kotłowni po cenie preferencyjnej, a koszty dostaw energii cieplnej nie są obciążone dodatkowymi marżami.

Okiem inwestora

Jakie inne zalety realizacji widzą przedstawiciele spółdzielni? Tak podsumowuje inwestycję Elżbieta Krzan, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach.

- Uważamy, że w sytuacji, gdy w świetle chwiejnego rynku paliw, przy nowo wprowadzonych przepisach prawa istnieje możliwość wybudowania przez daną spółdzielnię własnych kotłowni, jest to wręcz obowiązek zarządów, ze względu na fakt, że w większości przypadków końcowy użytkownik będzie miał lepszą ochronę w zapewnieniu wsparcia energetycznego niż przedsiębiorstwa ciepłownicze. Program budowy przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Świebodzicach następnych kotłowni gazowych jest cały czas rozwijany o nowe wnioski naszych mieszkańców z racji tego, że bardzo znaczącą pozycją w opłatach z tytułu eksploatacji i​ utrzymania lokalu jest opłata za energię cieplną. Stąd decyzje o własnym źródle ciepła są jak najbardziej prawidłowe i racjonalne.

To nie koniec działań firmy w zakresie wyposażenia spółdzielni. Trwają rozmowy w sprawie instalacji pomp ciepła w budynkach spółdzielni w Jaroszowie.

Więcej na: https://www.termet.com.pl/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów Biuro prasowe
2024-07-12 | 12:00

Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów

Wykorzystywanie bezemisyjnych źródeł energii w całej działalności, obniżenie całkowitego śladu węglowego oraz poziomu emisji dwutlenku węgla, a także wyeliminowanie
Energetyka Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce
2024-07-12 | 11:00

Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce

Polski oddział Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam
Energetyka Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?
2024-07-08 | 10:25

Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?

Od początku lipca zostały wprowadzone podwyżki cen gazu. Oznacza to, że w drugiej połowie 2024 r. rachunki konsumentów wzrosną nawet o 50-60% w porównaniu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.