Lena Lighting partnerem IX Europejskiego Kongresu Samorządów
Program „Rozświetlamy Polskę” to obiecująca zapowiedź skokowego rozwoju infrastruktury drogowej i ulicznej w kraju. Dostawcami nowoczesnych opraw są wiodące firmy oświetleniowe, w tym Lena Lighting, gotowa dostarczać wysoce energooszczędne oprawy oraz system sterowania światłem na terenie całej Polski. Przedstawiciele marki podzielili się swoją ekspercką wiedzą o maksymalizacji potencjału programu podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów.
Oszczędzanie energii elektrycznej, które przekłada się na zmniejszenie kwot na rachunkach, to trend, który umocnił się w ostatnich latach. Teraz jednak ma on okazję rozwinąć się w sposób skokowy, dzięki krajowemu programowi „Rozświetlamy Polskę”. Założeniem tej inicjatywy jest wymiana starego typu oświetlenia drogowego i ulicznego na wysoce energooszczędne, zapewniające gminom długoterminowe korzyści. Jednym z producentów opraw drogowych spełniających wymogi programu jest Lena Lighting, partner IX Europejskiego Kongresu Samorządów, poświęconemu miedzy innymi szeroko pojętym działaniom na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbył się w dniach 4-5 marca 2024, uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpienia przedstawicieli Lena Lighting „Skuteczna modernizacja infrastruktury oświetleniowej. Dobre praktyki w kontekście programu "Rozświetlamy Polskę"”. Eksperci Lena Lighting precyzyjnie wyjaśniali, jak maksymalnie wykorzystać potencjał programu, dzieląc się z uczestnikami ogromną wiedzą. Panel ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a także dużą aktywnością uczestników poszukujących profesjonalnego doradztwa w zakresie wdrażania programu w swoich gminach.
- Naszym celem jest informowanie o wartości, jaką niesie ze sobą program „Rozświetlamy Polskę”. Jednak podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów przedstawiliśmy wszystkim zainteresowanym nie tylko podstawowe informacje na temat inicjatywy, ale także podpowiedzieliśmy co zrobić, by w pełni wykorzystać jej możliwości. A sposobów na maksymalizację korzyści jest całkiem sporo. Dla wszystkich uczestników wydarzenia przygotowaliśmy więc przystępną prezentację, która krok po kroku przeprowadziła nas przez cały proces wdrażania programu, odpowiedzieliśmy też na najbardziej nurtujące pytania. – mówi Michał Macewicz, Dyrektor Sprzedaży ds. opraw ulicznych i drogowych w Lena Lighting.
IX Europejski Kongres Samorządów koncentrował się wokół szeroko pojętego tematu zrównoważonego rozwoju. Obok kwestii związanych z modernizacją oświetlenia, pojawiły się kwestie związane z recyklingiem, edukacją, transportem publicznym czy bezpieczeństwem.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.