Lena Lighting partnerem IX Europejskiego Kongresu Samorządów
Program „Rozświetlamy Polskę” to obiecująca zapowiedź skokowego rozwoju infrastruktury drogowej i ulicznej w kraju. Dostawcami nowoczesnych opraw są wiodące firmy oświetleniowe, w tym Lena Lighting, gotowa dostarczać wysoce energooszczędne oprawy oraz system sterowania światłem na terenie całej Polski. Przedstawiciele marki podzielili się swoją ekspercką wiedzą o maksymalizacji potencjału programu podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów.
Oszczędzanie energii elektrycznej, które przekłada się na zmniejszenie kwot na rachunkach, to trend, który umocnił się w ostatnich latach. Teraz jednak ma on okazję rozwinąć się w sposób skokowy, dzięki krajowemu programowi „Rozświetlamy Polskę”. Założeniem tej inicjatywy jest wymiana starego typu oświetlenia drogowego i ulicznego na wysoce energooszczędne, zapewniające gminom długoterminowe korzyści. Jednym z producentów opraw drogowych spełniających wymogi programu jest Lena Lighting, partner IX Europejskiego Kongresu Samorządów, poświęconemu miedzy innymi szeroko pojętym działaniom na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbył się w dniach 4-5 marca 2024, uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpienia przedstawicieli Lena Lighting „Skuteczna modernizacja infrastruktury oświetleniowej. Dobre praktyki w kontekście programu "Rozświetlamy Polskę"”. Eksperci Lena Lighting precyzyjnie wyjaśniali, jak maksymalnie wykorzystać potencjał programu, dzieląc się z uczestnikami ogromną wiedzą. Panel ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a także dużą aktywnością uczestników poszukujących profesjonalnego doradztwa w zakresie wdrażania programu w swoich gminach.
- Naszym celem jest informowanie o wartości, jaką niesie ze sobą program „Rozświetlamy Polskę”. Jednak podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów przedstawiliśmy wszystkim zainteresowanym nie tylko podstawowe informacje na temat inicjatywy, ale także podpowiedzieliśmy co zrobić, by w pełni wykorzystać jej możliwości. A sposobów na maksymalizację korzyści jest całkiem sporo. Dla wszystkich uczestników wydarzenia przygotowaliśmy więc przystępną prezentację, która krok po kroku przeprowadziła nas przez cały proces wdrażania programu, odpowiedzieliśmy też na najbardziej nurtujące pytania. – mówi Michał Macewicz, Dyrektor Sprzedaży ds. opraw ulicznych i drogowych w Lena Lighting.
IX Europejski Kongres Samorządów koncentrował się wokół szeroko pojętego tematu zrównoważonego rozwoju. Obok kwestii związanych z modernizacją oświetlenia, pojawiły się kwestie związane z recyklingiem, edukacją, transportem publicznym czy bezpieczeństwem.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.