Komunikaty PR

Li-Ion podbija Włochy

2020-01-02  |  15:13
Biuro prasowe
Kontakt
Wojciech Podsiadły
More&More Marketing

ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 5/13
52-204 Wrocław
wojciech|getmorepr.pl| |wojciech|getmorepr.pl
+48571246669
www.moreandmore.pl

Baterie trakcyjne wózków widłowych w technologii litowo-jonowej są coraz chętniej wykorzystywane, by zmniejszać pobory energetyczne, optymalizować pracę i wykonywać ambitne cele polityk zrównoważonego rozwoju. Do grona korzystających z Li-Ion firm dołączył włoski potentat handlu FMCG, MD SpA.

MD SpA to jeden z najbardziej liczących się graczy na hurtowym rynku hurtu produktów spożywczych we Włoszech. Sieć tworzy 780 punktów sprzedaży rozsianych po całym kraju. Firma zatrudnia łącznie 7 tys. osób i osiąga w skali roku obrót na poziomie 2,5 mld euro. Sklepy zaopatrywane są w towar za pośrednictwem 8 magazynów. Jako że zrównoważony rozwój jest jedną z podstawowych wartości firmy, chętnie sięga ona po technologiczne innowacje pozwalające zmniejszać ślad węglowy jej działalności. W związku z tym zmodernizowano na przykład ostatnio flotę transportu wewnętrznego w centrum dystrybucji przy głównej siedzibie MD w Gricignano di Aversa.

Charakterystyka obiektu

Główne i największe centrum dystrybucji MD SpA położone jest kilkadziesiąt kilometrów od Neapolu, w niewielkiej gminie Gricignano di Aversa. Na kompleks składa się kilka obiektów, w tym magazyny chłodnicze i mroźnie, z kilkudziesięcioma terminalami dla ciężarówek różnej wielkości. To stąd rozwożone są produkty do sklepów sieci w środkowych Włoszech. Tutaj także testowane są najnowsze proekologiczne rozwiązania. Wnętrza oświetlają więc energooszczędne oprawy LED, a na dachach liczących 64 tys. mkw. hal zainstalowano nowoczesne panele solarne – łącznie 9 720 sztuk. System fotowoltaiczny jest w stanie wygenerować nawet 2,3 MWp energii – więcej niż zużywa łącznie cały kompleks. Ważnym elementem strategii, dzięki której uniezależniono pracę centrum od pochodzącej z paliw kopalnych energii elektrycznej i do minimum ograniczono generowany ślad węglowy, jest wykorzystanie trwałych i ekonomicznych rozwiązań transportu wewnętrznego. Dlatego też jako jedna z pierwszych firm we Włoszech MD testowała w swoim magazynie wózki widłowe z bateriami litowo-jonowymi.

Zastosowane rozwiązanie

Testowane w centrum MD SpA wózki w technologii litowo-jonowej stanęły nie tylko przed egzaminem z wydajności, dostępności i opłacalności, ale także sprawdzianem z pracy w ekstremalnych temperaturach. W ciągu trwającego 180 dni pilotażowego wdrożenia przyszło im pracować w upale i mrozie. Zatwierdzone do pracy w warunkach od -35 do 60 stopni Celsjusza nie wykazywały żadnych strat pojemności baterii ani spadku efektywności pracy. – W centralnym magazynie MD SpA pilotażowo zastosowano wózki paletowe STILL EXU 15/16 i STILL ECH 12 oraz wózki Reach Truck typu STILL FM-X 14, wszystkie z bateriami litowo-jonowymi. Dzięki technologii Li-Ion można było rozproszyć punkty ładowania (ze względu na brak efektu gazowania napędzane nią wózki nie wymagają dodatkowo wentylowanej akumulatorowni) i znacząco skrócić czas potrzebny na obsługę ładowania – mówi Grzegorz Kurkowski, specjalista ds. produktu STILL Polska. – Ze względu na szczelną obudowę akumulatora pojazdy w tej technologii bardzo dobrze sprawdzają się w pracy w otoczeniu charakteryzującym się zmiennymi temperaturami, z gwarancją niezawodności polecane są więc do chłodni i mroźni – dodaje Kurkowski.

Efekty wdrożenia

- Świetne rezultaty testów pojazdów Li-Ion STILL przekonały nas, by przejść na tę technologię – mówi o Li-Ion Stefano Paolone, Dyrektor ds. Logistyki MD SpA. – Łączą one wyśmienite osiągi w każdym zastosowaniu z wysokim poziomem wydajności. Pojazdy z bateriami litowo-jonowymi są przy tym całkowicie bezemisyjne, co jest bardzo istotne z punktu widzenia celów MD. Zrównoważony rozwój jest wśród nich jednym z najważniejszych – tłumaczy. Dodatkowe korzyści udało się wypracować z uwagi na sezonowość rynku produktów spożywczych. Latem, gdy rośnie popyt na produktu mrożone, zwykle do obsługi mroźni potrzebne są dodatkowe wózki lub baterie. Dzięki wysokiej dostępności pojazdów w technologii litowo-jonowej z możliwością szybkiego ładowania częściowego udało się uniknąć konieczności wymiany akumulatorów, znacząco oszczędzając czas i zwiększając produktywność wózków i operatorów. Ze względu na pozytywne rezultaty testów, MD SpA zdecydowało się zamówić łącznie 115 wózków paletowych STILL do obsługi swoich magazynów i zadeklarowało, że od teraz będzie inwestować jedynie w pojazdy transportu wewnętrznego w technologii Li-Ion.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Endress+Hauser ekspertem na H2POLAND & NetZero Biuro prasowe
2024-04-19 | 09:00

Endress+Hauser ekspertem na H2POLAND & NetZero

Endress+Hauser, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pomiarowych dla przemysłu, weźmie udział w prestiżowym wydarzeniu H2POLAND & NetZero Forum w Poznaniu. W trakcie imprezy
Energetyka Mateusz Marczewski członkiem zarządu Axpo Polska
2024-04-19 | 01:00

Mateusz Marczewski członkiem zarządu Axpo Polska

Zmiany w polskiej spółce z Grupy Axpo. Od kwietnia do zarządu Axpo Polska dołączył Mateusz Marczewski, dyrektor ds. klientów instytucjonalnych w Europie Zachodniej i Wschodniej.
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2024-04-18 | 23:00

Z energią do pracy – Stoen Operator zaprasza na WAT

Dlaczego warto rozwijać karierę w energetyce? Mogli się o tym przekonać uczestnicy Targów Pracy na Wojskowej Akademii Technicznej (WAT). Podczas pierwszego dnia wydarzenia odbywającego się 17 i 18 kwietnia br. Stoen Operator

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.