Komunikaty PR

Majaland pierwszym parkiem rozrywki w Polsce zasilanym energią słoneczną

2024-10-07  |  15:00
Biuro prasowe

Majaland, znany z trzech lokalizacji w Polsce - w Warszawie, Kownatach i od czerwca b.r. w Gdańsku – już działa na rzecz zielonej przyszłości. Każdy z tych parków, zajmujący powierzchnię zadaszoną 10 000m² i drugie tyle jako strefa zewnętrzna, stał się ekologicznym pionierem w branży rozrywkowej.  Wiele z oferowanych na miejscu atrakcji znajduje się w hali i to między innymi na jej zadaszeniu twórcy zainstalowali panele fotowoltaiczne, które docelowo pokryją nawet 75-90% zapotrzebowania na energię elektryczną. Potencjalny nadmiar zostanie oddany do sieci, aby mogli z niego skorzystać inni lokalni konsumenci. Inwestycja została zrealizowana ze środków własnych.

 

Instalacja farm fotowoltaicznych w Majalad to ruch biznesowy, który przyniesie ogromne oszczędności i korzyści wykraczające poza wynik finansowy:

 

  • Oszczędności kosztów: obniżenie rachunków za energię i zwiększenie zrównoważonego rozwoju
  • Wpływ na środowisko: zmniejszenie śladu węglowego i promowanie czystej energii
  • Wpływ na społeczność: nadmiar energii zostanie przekazany z powrotem do lokalnej sieci, co przyniesie korzyści pobliskim konsumentom,
  • Edukacjaa: 300 000 gości odwiedzających rocznie każdy z parków, w tym grupy szkolne, są świadkami działania energii odnawialnej.

 

Park rozrywki prosumentem

 

Obecnie panele PV są już zainstalowane we wszystkich trzech parkach. W parku Majaland Kownaty do instalacji paneli wykorzystano grunt. Moc zainstalowana wynosi 1,5 MW, co docelowo pokryje około 75-90% zapotrzebowania na energię elektryczną. Na tę chwilę działa już 1 MW - inwestycja oczekuje na pozwolenie do produkcji powyżej 1 MW. Majaland Kownaty będzie pierwszym parkiem rozrywki w Polsce niemal w całości zasilanym energią słoneczną.

 

W Warszawie i w Gdańsku farmy fotowoltaiczne są ulokowano na zadaszeniu hal, w których znajduje się część atrakcji. Moc zainstalowana w przypadku każdej z nich wynosi 500 kW, co umożliwi pokrycie zapotrzebowanie na energię na poziomie 25-30% - obydwa parki czekają właśnie na decyzję administracyjną w sprawie przyłączenia do sieci odbiorczej, jako prosument.

 

Majaland to jedna z atrakcji turystycznych w Polsce, która już dziś korzysta i wytwarza znaczną część energii z odnawialnych źródeł. W celu zmniejszenia naszego wpływu na środowisko i działania w bardziej zrównoważony sposób, zainwestowaliśmy w panele fotowoltaiczne. Dzięki temu Majaland, jest nie tylko miejscem zabawy, ale także producentem zielonej energii. Każdy z trzech parków odwiedza około 300 000 gości rocznie, w tym wiele grup zorganizowanych i wycieczek szkolnych. Wszyscy mogą zobaczyć, jak w praktyce działają odnawialne źródła energii, produkujące dla nas najczystszą z energii." – mówi Żaneta Gutowska-Rukszan, Dyrektor Zarządzająca Majaland Polska. 

 

Momentum Leisure, amsterdamski deweloper stojący za sukcesem Majaland, kontynuuje swój stabilny wzrost. W kwietniu 2024 roku firma ogłosiła partnerstwo i współpracę z firmą Mitiska REIM przy budowie czwartego już parku tematycznego, tym razem na południu Polski, sąsiadującego z największym centrum handlowym Mitiska-REIM w Gliwicach. Rozpoczęto już etap planowania i projektowania, którego głównym celem jest stworzenie płynnego połączenia między parkiem handlowym a parkiem rozrywki.

 

 O Momentum Leisure:

Od 2008 roku Momentum Leisure rozwija i zarządza najwyższej klasy parkami tematycznymi w Europie Środkowo-Wschodniej, dostarczając niezapomnianych wrażeń i wspomnień każdemu, bez względu na wiek. Po odniesionym sukcesie parków Majaland Kownaty (2018) i Majaland Warszawa (2022), Majaland Gdańsk otworzył swoje podwoje w 2024 roku. Strategia rozwoju Momentum Leisure obejmuje otwieranie nowych, zróżnicowanych tematycznie parków, gdzie najważniejsze jest bezpieczeństwo, rodzina, wspólne chwile i zrównoważony rozwój.

Więcej informacji: https://www.momentumleisure.com

 

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność

Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.

Polityka

Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.

Transport

Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.