Komunikaty PR

Mateusz Marczewski członkiem zarządu Axpo Polska

2024-04-19  |  01:00
Biuro prasowe

Zmiany w polskiej spółce z Grupy Axpo. Od kwietnia do zarządu Axpo Polska dołączył Mateusz Marczewski, dyrektor ds. klientów instytucjonalnych w Europie Zachodniej i Wschodniej. Z początkiem czerwca obejmie także funkcję dyrektora zespołu Origination.

 

Mateusz Marczewski od niespełna 14 lat związany jest z rynkami energii. Posiada dogłębną wiedzę specjalistyczną w zakresie analiz oraz handlu energią elektryczną, gazem i emisjami na europejskich rynkach towarowych. Swoje międzynarodowe doświadczenie zdobywał w Londynie w Morgan Stanley, gdzie przez prawie 5 lat zajmował się analizą rynków towarowych i handlem. Po powrocie do Polski, przez krótki okres rozwijał handel gazem w ONICO.

 

Od 2017 roku związany jest z Axpo Polska, gdzie początkowo był odpowiedzialny za kompleksową obsługę największych klientów przemysłowych oraz producentów energii z OZE na rynku polskim. W 2021 roku powierzono mu funkcję dyrektorską – współpracując z największymi inwestorami w sektorze energetyki odnawialnej, zajmował się rozwojem biznesu w segmencie klientów instytucjonalnych w Europie Zachodniej i Wschodniej. Z początkiem kwietnia br. został mianowany członkiem zarządu Axpo Polska, a od czerwca br. ma objąć także stanowisko dyrektora działu Origination, zastępując na nim Pawła Wierzbickiego.

 

Cieszę się, że moją wiedzą i doświadczeniem mogę wspierać spółkę, która nie boi się zmian, testuje nowe możliwości oraz działa na rzecz transformacji energetycznej. Dołączenie do zarządu oraz objęcie kierownictwa nad zespołem Origination traktuję jako wyraz zaufania oraz ogromne wyróżnienie. Tym bardziej że sam wywodzę się z tego zespołu i na co dzień współpracowałem z jego członkami. Mam świadomość, że przejmuję dział w momencie dużych zmian na rynku, które będą wymagały od nas jeszcze większej elastyczności i dostosowania usług do rosnących oczekiwań klientów. Jednak kultura pracy w Axpo oraz świetny zespół, z którym mam przyjemność pracować, dają mi pewność, że jesteśmy gotowi sprostać tym wyzwaniom – mówi Mateusz Marczewski, dyrektor działu Origination, członek zarządu Axpo Polska.

 

Wszyscy w Axpo, zarówno w Polsce jak i na poziomie grupowym, zdajemy sobie sprawę z tego, że Mateusz jest bez wątpienia jednym z najlepszych originatorów i analityków w Europie. Od początku naszej współpracy wdraża odważne i przemyślane pomysły, które znajdują uznanie w oczach naszych największych klientów, zarówno w Polsce jak i Europie. Trafnie przewiduje trendy i dostrzega nisze na rynku. Mało osób o tym wie, ale w 2017 roku to Mateusz zaprojektował i podpisał jedną z pierwszych umów corporate PPA na polskim rynku, tworząc fundamenty pod teraz już standardowe rozwiązanie. Z jego inicjatywy rozwinęliśmy też nasze kompetencje między innymi w zakresie obsługi dużych klientów instytucjonalnych, stając się partnerem przy największych inwestycjach OZE w Polsce. Jestem przekonany, że pod jego kierownictwem zespół Origination odniesie wiele sukcesów, a on sam będzie mocnym filarem zarządu Axpo w Polsce – mówi Grzegorz Biliński, dyrektor zarządzający Axpo Polska.

 

Mateusz Marczewski jest absolwentem The London School of Economics and Political Science (LSE), gdzie uzyskał tytuł magistra na wydziale finansów, oraz University of York, na którym ukończył studia licencjackie z zakresu rachunkowości, finansów przedsiębiorstw i zarządzania.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów Biuro prasowe
2024-07-12 | 12:00

Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów

Wykorzystywanie bezemisyjnych źródeł energii w całej działalności, obniżenie całkowitego śladu węglowego oraz poziomu emisji dwutlenku węgla, a także wyeliminowanie
Energetyka Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce
2024-07-12 | 11:00

Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce

Polski oddział Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam
Energetyka Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?
2024-07-08 | 10:25

Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?

Od początku lipca zostały wprowadzone podwyżki cen gazu. Oznacza to, że w drugiej połowie 2024 r. rachunki konsumentów wzrosną nawet o 50-60% w porównaniu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.