Komunikaty PR

Mateusz Marczewski członkiem zarządu Axpo Polska

2024-04-19  |  01:00
Biuro prasowe

Zmiany w polskiej spółce z Grupy Axpo. Od kwietnia do zarządu Axpo Polska dołączył Mateusz Marczewski, dyrektor ds. klientów instytucjonalnych w Europie Zachodniej i Wschodniej. Z początkiem czerwca obejmie także funkcję dyrektora zespołu Origination.

 

Mateusz Marczewski od niespełna 14 lat związany jest z rynkami energii. Posiada dogłębną wiedzę specjalistyczną w zakresie analiz oraz handlu energią elektryczną, gazem i emisjami na europejskich rynkach towarowych. Swoje międzynarodowe doświadczenie zdobywał w Londynie w Morgan Stanley, gdzie przez prawie 5 lat zajmował się analizą rynków towarowych i handlem. Po powrocie do Polski, przez krótki okres rozwijał handel gazem w ONICO.

 

Od 2017 roku związany jest z Axpo Polska, gdzie początkowo był odpowiedzialny za kompleksową obsługę największych klientów przemysłowych oraz producentów energii z OZE na rynku polskim. W 2021 roku powierzono mu funkcję dyrektorską – współpracując z największymi inwestorami w sektorze energetyki odnawialnej, zajmował się rozwojem biznesu w segmencie klientów instytucjonalnych w Europie Zachodniej i Wschodniej. Z początkiem kwietnia br. został mianowany członkiem zarządu Axpo Polska, a od czerwca br. ma objąć także stanowisko dyrektora działu Origination, zastępując na nim Pawła Wierzbickiego.

 

Cieszę się, że moją wiedzą i doświadczeniem mogę wspierać spółkę, która nie boi się zmian, testuje nowe możliwości oraz działa na rzecz transformacji energetycznej. Dołączenie do zarządu oraz objęcie kierownictwa nad zespołem Origination traktuję jako wyraz zaufania oraz ogromne wyróżnienie. Tym bardziej że sam wywodzę się z tego zespołu i na co dzień współpracowałem z jego członkami. Mam świadomość, że przejmuję dział w momencie dużych zmian na rynku, które będą wymagały od nas jeszcze większej elastyczności i dostosowania usług do rosnących oczekiwań klientów. Jednak kultura pracy w Axpo oraz świetny zespół, z którym mam przyjemność pracować, dają mi pewność, że jesteśmy gotowi sprostać tym wyzwaniom – mówi Mateusz Marczewski, dyrektor działu Origination, członek zarządu Axpo Polska.

 

Wszyscy w Axpo, zarówno w Polsce jak i na poziomie grupowym, zdajemy sobie sprawę z tego, że Mateusz jest bez wątpienia jednym z najlepszych originatorów i analityków w Europie. Od początku naszej współpracy wdraża odważne i przemyślane pomysły, które znajdują uznanie w oczach naszych największych klientów, zarówno w Polsce jak i Europie. Trafnie przewiduje trendy i dostrzega nisze na rynku. Mało osób o tym wie, ale w 2017 roku to Mateusz zaprojektował i podpisał jedną z pierwszych umów corporate PPA na polskim rynku, tworząc fundamenty pod teraz już standardowe rozwiązanie. Z jego inicjatywy rozwinęliśmy też nasze kompetencje między innymi w zakresie obsługi dużych klientów instytucjonalnych, stając się partnerem przy największych inwestycjach OZE w Polsce. Jestem przekonany, że pod jego kierownictwem zespół Origination odniesie wiele sukcesów, a on sam będzie mocnym filarem zarządu Axpo w Polsce – mówi Grzegorz Biliński, dyrektor zarządzający Axpo Polska.

 

Mateusz Marczewski jest absolwentem The London School of Economics and Political Science (LSE), gdzie uzyskał tytuł magistra na wydziale finansów, oraz University of York, na którym ukończył studia licencjackie z zakresu rachunkowości, finansów przedsiębiorstw i zarządzania.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną Biuro prasowe
2024-11-26 | 06:00

Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną

Ponad 40 organizacji pozarządowych apeluje do premiera o poprawę koordynacji 12 ministerstw w przygotowaniu Krajowego Planu Energii i Klimatu oraz realizacji transformacji
Energetyka Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
2024-11-21 | 15:30

Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji

20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji. Zgromadziło ono ponad 100
Energetyka Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
2024-11-21 | 01:00

Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila

Trina Storage, wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań w zakresie magazynowania energii, ogłosił dostawę 212 MWh w pełni zintegrowanych systemów magazynowania energii dla

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.