Komunikaty PR

Pierwszy Powerpack Tesla w Polsce

2021-01-14  |  15:10
Biuro prasowe
Kontakt

Anna Dylińska
Inmedia

Grójecka 43/20
02-031 warszawa
anna.dylinska|inmedia.net.pl| |anna.dylinska|inmedia.net.pl
601258717
www.inmedia.net.pl
Do pobrania docx ( 1.08 MB )

W 2017 roku został oddany do użytku pierwszy komercyjny i największy na świecie wówczas magazyn energii w Australii oparty o technologię TESLA Powerpack o mocy 100MW i pojemności  129 MWh. Tego typu magazyny energii zaprojektowano do funkcjonowania w sieci energetycznej w celu usprawniania jej pracy m.in. poprzez magazynowanie energii i jej uwolnienie w sytuacji przerw w dostawach. Instalacja w Rzepedzi o mocy ok. 2,1 MW i pojemności 4,2 MWh została zaprojektowana w celu wspierania niezawodności lokalnej sieci dystrybucyjnej. Inwestycja ta daje początek budowie systemu magazynów energii w Grupie PGE, zapowiedzianego w nowej strategii Grupy.
„Postępowanie przetargowe PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., na realizację magazynu energii, zawierało bardzo konkretnie sprecyzowane zapotrzebowanie i zdefiniowane funkcje celu. Musieliśmy wybrać i dopasować do niego technologię, która najefektywniej zrealizowałaby założone zadania. Projekt zakładał wykorzystanie magazynu w celach biznesowych (do tej pory większość wykonanych inwestycji magazynowych to projekty o charakterze naukowo-badawczym), zatem w poszukiwaniu odpowiedniego partnera technologicznego zwracaliśmy szczególną uwagę na odpowiednie referencje, z wykonanych w podobnym celu instalacji.” mówi Dariusz Wawrzynów, Wiceprezes Zarządu Griffin Group Energy S.A. „Szukaliśmy sprawdzonego i rzetelnego partnera. Chcieliśmy również zredukować ilość poddostawców komponentów. Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, iż tego typu projekt najefektywniej można zrealizować ograniczając do minimum listę dostawców. Wykorzystaliśmy też nasze doświadczenie - Griffin Group Energy, jako jeden z pierwszych podmiotów na naszym rynku, ponad 3 lata temu zaczął aktywnie promować technologię magazynowania energii, jak również pokazywać regulacje prawne jakie z powodzeniem funkcjonują na rynkach zachodnich. Dzięki temu mogliśmy przeprowadzić głęboką analizę rynku i na jej podstawie nasz wybór padł na firmę o światowej renomie, której technologia najlepiej odpowiadała na zapotrzebowania tego projektu.” – uzupełnia Adam Zalewski Dyrektor Strategii i Rozwoju firmy.
„Wybraliśmy firmę Tesla, której instalacje magazynowania energii świadczą usługi w światowym biznesie od lat. Technologia zastosowana w Powerpack Tesla o pojemności 4 MWh, najlepiej odpowiadała na zapotrzebowania projektu dla PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. i spełniała założone przez nas warunki oraz standardy” kontynuuje Dariusz Wawrzynów, Wiceprezes Zarządu Griffin Group Energy S.A. „Nie było to proste zadanie - dodaje Adam Zalewski Dyrektor Strategii i Rozwoju - musieliśmy przystosować produkt do naszych, lokalnych wymogów. Na potrzeby realizacji tego projektu, dokumentacja techniczna dotycząca Powerpack Tesla została przez Griffin Group Energy zaadoptowana oraz dostosowana do potrzeb i norm wymaganych przez polskie regulacje i prawo energetyczne. W ten sposób umożliwiliśmy wykorzystania rozwiązań modułowych Powerpack Tesla w lokalnej, polskiej sieci elektroenergetycznej.”
***     
Griffin Group S.A. Energy Sp. k. to polska firma z wieloletnim doświadczeniem, w branży energetycznej. Głównym obszarem działania firmy jest segment magazynów energii, inteligentnych sieci i liczników. Działająca  w obszarze magazynowania energii Griffin Group S.A. Energy może pochwalić się doświadczeniem w  zrealizowanych projektach na terenie Europy oraz realizacji projektów w Polsce.
Griffin Group Energy jest partnerem czołowych światowych dostawców z sektora energetycznego na rynku polskim. Działa w sektorze energetycznym – zarówno w segmencie publicznym jak i komercyjnym. Specjalizuje się w kompleksowym zarządzaniu projektami w zakresie analizy, studium wykonalności, instalacji, konfiguracji i utrzymania – projekty „end to end”.  Oferta firmy obejmuje: inteligentne sieci i liczniki, magazyny energii

Dodatkowe informacje dla mediów:
Anna Dylińska, PR Department, Griffin Energy Group
+48601258717, adylinska@griffin-energy.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Endress+Hauser ekspertem na H2POLAND & NetZero Biuro prasowe
2024-04-19 | 09:00

Endress+Hauser ekspertem na H2POLAND & NetZero

Endress+Hauser, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pomiarowych dla przemysłu, weźmie udział w prestiżowym wydarzeniu H2POLAND & NetZero Forum w Poznaniu. W trakcie imprezy
Energetyka Mateusz Marczewski członkiem zarządu Axpo Polska
2024-04-19 | 01:00

Mateusz Marczewski członkiem zarządu Axpo Polska

Zmiany w polskiej spółce z Grupy Axpo. Od kwietnia do zarządu Axpo Polska dołączył Mateusz Marczewski, dyrektor ds. klientów instytucjonalnych w Europie Zachodniej i Wschodniej.
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2024-04-18 | 23:00

Z energią do pracy – Stoen Operator zaprasza na WAT

Dlaczego warto rozwijać karierę w energetyce? Mogli się o tym przekonać uczestnicy Targów Pracy na Wojskowej Akademii Technicznej (WAT). Podczas pierwszego dnia wydarzenia odbywającego się 17 i 18 kwietnia br. Stoen Operator

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.