Połączenie dwóch polskich spółek należących do Grupy SPIE.
Warszawa, 01.08.2024 roku, SPIE Building Solutions, polska spółka należąca do Grupy SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu danych, informuje, że od sierpnia br. przejmuje wszystkie prawa i obowiązki spółki SPIE OPCO. Skutkiem połączenia będzie scalenie majątków i struktur organizacyjnych spółek. Integracja to kolejny krok zmierzający do ujednolicenia wizerunku i standardów w ramach Grupy SPIE. To również korzyść dla partnerów biznesowych i klientów firmy – rozszerzona skala działania połączonych podmiotów oznacza większą dostępność specjalistów i standaryzację usług niezależnie od lokalizacji.
SPIE OPCO świadczy kompleksowe usługi mobilnego Facility Management dla placówek klientów sieciowych rozproszonych na terenie całego kraju. Spółka odpowiada za utrzymanie właściwego standardu technicznego budynków w trybie 24/7, przeglądy budowlane, mobilną obsługę serwisową i konserwacyjną, a także remonty i modernizacje nieruchomości, inwentaryzacje oraz audyty, przeglądy i naprawy w obszarze bezpieczeństwa pożarowego. W efekcie połączenia SPIE Building Solutions zyskuje 57 regionalnych punktów serwisowych, liczącą ponad 300 pracowników technicznych i serwisowych (HVAC) kadrę SPIE OPCO, a także należące do niej ogólnopolskie zespoły kotłowni i agregatów.
- Połączenie oznacza wzmocnienie silnej pozycji Grupy SPIE jako dostawcy usług TechFM w Polsce. Integracja pozwoli nam na większą elastyczność w realizacji wykonywanych zadań i utrzymywanie wysokiego, powtarzalnego standardu obsługi. Poprzez połączenie wzmacniamy swoją obecność w wielu regionach Polski. Wierzymy, że przyniesie to wymierne korzyści naszym partnerom biznesowym pod względem ekonomicznym i organizacyjnym. Pozwoli nam skuteczniej wspierać naszych Klientów w zrównoważonym rozwoju zgodnym z zasadami ESG. Wspólnie tworzymy i wspomaganą zaawansowanym know how wysoką jakość usług Tech FM – mówi Artur Tomczyk, Prezes Zarządu SPIE Building Solutions.
SPIE Building Solutions w ostatnim czasie przeżywa dynamiczny rozwój. W październiku 2023 r. SPIE Building Solutions przejęła spółkę General Property specjalizująca się w usługach Tech FM dla branży biurowej, logistycznej, usługowo-handlowej i mieszkaniowej.
***
O SPIE Central Europe
SPIE Central Europe jest spółką zależną Grupy SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu danych. Grupa SPIE Central Europe działa w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji i zatrudnia około 3.800 pracowników zaangażowanych w transformację energetyczną i cyfrową.
SPIE Central Europe prowadzi działalność w 10 jednostkach organizacyjnych oferujących szeroki wachlarz usług multitechnicznych: SPIE Building Solutions, SPIE Elbud Gdańsk, SPIE Energotest, SPIE Nexotech, SPIE Stangl Technik w Polsce, SPIE Stangl Technik w Czechach, SPIE STS, SPIE AGIS Fire & Security, SPIE Hungaria oraz SPIE Elektrovod.
SPIE Building Solutions specjalizuje się w multitechnicznych usługach dla budynków. Wspiera swoich partnerów od tworzenia koncepcji, projektowania instalacji i systemów po wykonawstwo, konserwację i modernizacje, na obsłudze technicznej kończąc. Największą częścią działalności operacyjnej spółki jest techniczna obsługa nieruchomości (TechFM). W roku 2023 powierzchnia nieruchomości będących w obsłudze technicznej wynosiła ponad 11 mln m kw. SPIE Building Solutions po przejęciu OPCO zatrudnia ponad 1200 specjalistów.
Grupa SPIE zatrudnia ponad 50.000 pracowników. W roku 2023 skonsolidowane przychody SPIE wyniosły 8,7 mld EUR, a skonsolidowany wynik EBITA 584 mln EUR.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.