Rozdzielnica SM AirSeT otrzymuje wyróżnienie na targach Energetab 2023
Rozdzielnica SM AirSeT, innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie dystrybucji energii elektrycznej, została nagrodzona podczas targów Energetab 2023, które odbyły się w dniach 12-14 września w Bielsku-Białej. Otrzymane wyróżnienie potwierdza znaczący wkład firmy Schneider Electric w rozwijanie zrównoważonych technologii w sektorze energetycznym.
Energetab to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce, które jest poświęcone sektorowi energetycznemu. Targi gromadzą przedstawicieli branży, dostawców technologii oraz ekspertów z różnych dziedzin, którzy mają możliwość poznania najnowszych rozwiązań, produktów i usług związanych z produkcją, przesyłem oraz dystrybucją energii elektrycznej. Ponadto Energetab to doskonała okazja do nawiązywania kontaktów biznesowych oraz wymiany doświadczeń między przedstawicielami firm, instytucji rządowych i organizacji branżowych.
Technologia bez gazu SF6
SM AirSeT to zaawansowana technologicznie rozdzielnica średniego napięcia w izolacji powietrznej bez gazu SF6 do wtórnego rozdziału energii. Charakteryzuje się ona innowacyjną konstrukcją, która łączy możliwości izolacyjne czystego powietrza oraz zdolność technologii próżniowej do przerywania łuku elektrycznego, eliminując potrzebę stosowania gazu SF6 lub gazów alternatywnych. To rewolucyjne rozwiązanie pozwala na eliminację substancji izolującej opartej na gazach fluorowanych na rzecz przyjaznej dla środowiska alternatywy – czystego powietrza.
Wyróżnienia dla Schneider Electric
Podczas tegorocznych targów Energetab rozdzielnica SM AirSeT została nagrodzona specjalnym wyróżnieniem.
– Cieszymy się, że przyjazna środowisku technologia bez gazu SF6 zyskała uznanie Komisji Konkursowej. Wierzymy, że nasze rozwiązanie to ogromny krok naprzód w dziedzinie dystrybucji energii elektrycznej i ochrony środowiska – powiedział Adam Lizończyk, Wiceprezes Pionu Power Systems na klaster Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric, który miał zaszczyt odebrać nagrodę.
Wcześniej w tym roku firma Schneider Electric także zdobyła nagrodę Lidera Transformacji Energetycznej za produkt „Rozdzielnica SM AirSeT do wtórnego rozdziału energii elektrycznej w izolacji gazowej bez gazu SF6”. Konkurs ten został zorganizowany w ramach Polskiego Kongresu Klimatycznego pod patronatem Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
Każda otrzymana nagroda stanowi uznanie dla innowacyjności i zaangażowania Schneider Electric w tworzenie przyszłości energetyki. Firma kontynuuje swoją misję dostarczania ekologicznych i efektywnych rozwiązań dla sektora energetycznego, przyczyniając się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.