Komunikaty PR

Schneider Electric Innovation Summit. Firma ogłasza nowe współprace i innowacje

2024-04-05  |  17:00
Biuro prasowe

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji, podczas Innovation Summit w Paryżu, podkreślił potrzebę natychmiastowych działań i współpracy w celu przyspieszenia transformacji energetycznej oraz w odpowiedzi na kryzys klimatyczny.

– W związku z rekordowym globalnym ociepleniem odnotowanym w 2023 r., wzywamy przemysł i firmy na całym świecie do zjednoczenia się w celu wprowadzenia znaczących zmian w walce z kryzysem klimatycznym. Istnieją technologie, które pozwalają radykalnie zmniejszyć emisje i połączyć postęp ze zrównoważonym rozwojem – mówi Peter Herweck, prezes Schneider Electric. – Tylko dzięki innowacjom i współpracy możemy odblokować nowe możliwości cyfryzacji, elektryfikacji i dekarbonizacji, które będą miały trwały wpływ na naszą codzienność. Razem możemy przekształcić ambicje w działania.

Herweck zwrócił się do uczestników Innovation Summit w Paryżu, wzywając globalnych liderów z różnych branż do przyspieszenia transformacji cyfrowej i wykorzystania technologii oraz partnerstwa do osiągnięcia celów w zakresie produktywności i zrównoważonego rozwoju.

Zainaugurowane w 2016 roku coroczne wydarzenie Innovation Summit wiąże się z prezentacją najnowszych technologii, rozwiązań i partnerstw firmy, które napędzają przyszłość automatyzacji, elektryfikacji i cyfryzacji. W tym roku konferencja odbyła się w Paryżu i zgromadziła klientów, partnerów i liderów branży.. Dwudniowy program objął sesje plenarne, okrągłe stoły, dogłębne analizy, networking i zwiedzanie hal wystawowych.

Nowe rozwiązania dla większego wpływu

Schneider Electric prezentuje nowe rozwiązania zaprojektowane, aby pomóc firmom w opracowaniu strategii cyfryzacji i dekarbonizacji ich działalności oraz przyspieszeniu realizacji zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Mowa tutaj o:

  • CONNECT: to kompleksowa platforma analityki przemysłowej, która integruje dane inżynieryjne i operacyjne w celu zapewnienia widoczności w całym ekosystemie. Łącząc klientów Schneider Electric, AVEVA, etap, RIB z innymi zewnętrznymi dostawcami oprogramowania, CONNECT wykorzystuje sztuczną inteligencję i technologię cyfrowego bliźniaka, aby umożliwić firmom uwolnienie wydajności i zrównoważony, odpowiedzialny wzrost.
  • Resi9 Energy Center: to zmodernizowany, kompaktowy inteligentny panel elektryczny dla domów, który integruje się z istniejącymi systemami, zapewniając bezpieczne dostawy i dystrybucję energii elektrycznej. Coraz więcej domów posiada dostęp do odnawianych źródeł energii, takich jak panele słoneczne, pojazdów elektrycznych oraz mikrosieci. W związku z tym coraz więcej właścicieli domów staje się prosumentami, a więc podmiotami zarówno produkującymi, jak i zużywającymi energię. Resi9 Energy Center płynnie integruje się z domowymi systemami zarządzania energią, umożliwiając kontrolę i dostosowywanie w celu optymalizacji i lepszego zarządzania energią w domu.

Rozszerzenie portfolio eMobility: Podczas gdy popularność pojazdów elektrycznych rośnie wykładniczo, tylko około połowa (51%) właścicieli elektryków na świecie posiada ładowarkę w domu czy garażu. Schneider Charge oferuje najnowocześniejsze rozwiązanie do ładowania w domu, które jest bezpieczne, opłacalne i proste w instalacji. Dla operatorów flot i punktów ładowania oprogramowanie EcoStruxure EV Advisor i stacje ładowania EVLink Pro DC 180 kW oferują najnowsze rozwiązania w zakresie ładowania i zarządzania pojazdami elektrycznymi (EV). Stacja szybkiego ładowania EVLink Pro DC maksymalizuje wydajność energetyczną przy jednoczesnej minimalizacji kosztów energii elektrycznej. Oprogramowanie EcoStruxure EV Advisor jako usługa pomaga poprawić niezawodność i wydajność punktów ładowania, zapewniając operatorom wgląd w efektywność ładowania, zużycie energii i wydajność operacyjną. W połączeniu oferuje klientom flotowym, zarządcom parkingów, budynków komercyjnych i mieszkalnych elastyczne, otwarte, kompleksowe rozwiązanie do ładowania pojazdów elektrycznych.

Współpraca na rzecz znaczących zmian

Partnerstwo i współpraca między branżami i łańcuchami dostaw będą niezbędne do rozwiązania kryzysu klimatycznego. Schneider Electric jednoczy liderów branży i łańcuchy wartości w celu przyspieszenia dekarbonizacji i zapewnienia zrównoważonego rozwoju poprzez:

  • Wpływ na zrównoważony rozwój:  Sustainability Impact Award inicjatywa firmy Schneider Electric wyróżnia partnerów, klientów i dostawców, którzy działają na rzecz dekarbonizacji swojej i klientów. Prezentując sukcesy w zakresie redukcji emisji CO2, poprawy efektywności energetycznej i wdrażania technologii cyfrowych, firmy mogą uczyć się od siebie jak wywierać szerszy wpływ na otoczenie i wprowadzać dalsze innowacje.
  • Dekarbonizację łańcucha dostaw: Program Materialize, stanowiący rozszerzenie pakietu programów dekarbonizacji łańcucha dostaw firmy Schneider, ma na celu zjednoczenie wiodących firm zajmujących się zasobami krytycznymi i materiałami w celu wdrożenia strategii dekarbonizacji emisji zakresu 3 i ułatwienia przejścia na gospodarkę niskoemisyjną. Dostawcy mogą uczestniczyć w umowach zakupu energii odnawialnej (PPA) na skalę użytkową, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w globalnych łańcuchach wartości, które niejednokrotnie stanowią ponad 70% śladu węglowego firmy. Edwards, światowy lider rozwiązań próżniowych i redukcyjnych, dołącza do programu Catalyze firmy Schneider, który ma na celu dekarbonizację łańcuchów wartości półprzewodników.
  • Partnerstwa dla centrów danych: Nowa inicjatywa Schneider Electric i Digital Realty w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym opiera się na 20-letniej współpracy z ekspertami w dziedzinie centrów danych i ma pomóc Digital Realty w zmniejszeniu o 50-70% emisji dwutlenku węgla w urządzeniach niskiego i średniego napięcia oraz trójfazowych zasilaczach UPS w ciągu najbliższych 3-5 lat, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości e-odpadów i emisji zakresu 3. Ponadto współpraca Schneider Electric z firmą NVIDIA ma na celu optymalizację infrastruktury centrów danych i przyspieszenie postępów w dziedzinie wykorzystania sztucznej inteligencji oraz technologii cyfrowego bliźniaka.
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność

Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.

Polityka

Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.

Transport

Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.