Komunikaty PR

Schneider Electric wyróżniony jako lider rynku wartego 105 mld USD

2020-05-15  |  01:00
Kontakt

Według analiz rynek inteligentnych budynków będzie rósł w najbliższych latach o 32 procent rocznie. Prognozy przewidują, że w 2026 roku sam segment oprogramowania i usług będzie generował 2 miliardy dolarów przychodów.[1]

W ciągu ostatnich tygodni wszyscy zdaliśmy sobie sprawę z wagi posiadania elastycznych systemów, które można dostosować do każdej sytuacji. To szczególnie ważne w obiektach należących do infrastruktury krytycznej – komentuje Anna Nowak-Jaworska, Wiceprezes Pionu Budynków Schneider Electric Polska. ­­– Zdalny monitoring, platformy do obsługi serwisu, które potrafią przewidzieć i zapobiec potencjalnym awariom oraz koordynacja działań na odległość – to tylko wybrane zalety cyfryzacji budynków.

Rozwiązania z zakresu inteligentnych budynków pozwalają na łatwą integrację danych z wielu systemów i dzięki temu dostarczają paliwa do analizy, która pozwala znacząco poprawić efektywność zarządzania budynkiem.

Technologie wykorzystują Internet Rzeczy, procesy związane z Cloud i Edge Computing oraz zaawansowane narzędzia, m.in. analitykę danych, sztuczną inteligencję czy uczenie maszynowe. Wszystko to w celu osiągnięcia zupełnie nowych poziomów oszczędności energetycznych
i efektywności procesów w danym budynku.

To szczególnie istotne w czasach, gdy sytuacja oraz zapotrzebowanie zmienia się z dnia na dzień. Jednego dnia możemy dostać bardzo duże zamówienie do realizacji, a kolejna doba może już być znacznie bardziej spokojna. To wymaga nie tylko elastyczności w podejmowaniu decyzji, ale też równie elastycznej technologii, która zoptymalizuje wszystkie procesy – wskazuje Anna Nowak-Jaworska, Wiceprezes Pionu Budynków Schneider Electric Polska..

W najnowszym raporcie Guidehouse Insights Leaderboard on Intelligent Building Software, przeanalizowane zostały rozwiązania od 14 dostawców oprogramowania dla inteligentnych budynków. Każdy był oceniany w 10 kategoriach, w tym pod kątem wizji, strategii rynkowej, partnerów, technologii, cyberbezpieczeństwa, możliwości produktu, usług komplementarnych, integracji sprzętu, szerokiej oferty oraz cen.

Najwyższy całkowity wynik wśród badanych firm uzyskał Schneider Electric z platformą EcoStruxure,  Scheider Electric był też liderem w dwóch kategoriach: technologii i wizji.

Pełna wersja raportu do pobrania: tutaj.

 


[1] Źródło: https://www.smartcitiesworld.net/news/news/next-gen-smart-building-solutions-market-worth-2-billion-4978

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.