Schneider Electric wyróżniony jako lider rynku wartego 105 mld USD
Według analiz rynek inteligentnych budynków będzie rósł w najbliższych latach o 32 procent rocznie. Prognozy przewidują, że w 2026 roku sam segment oprogramowania i usług będzie generował 2 miliardy dolarów przychodów.[1]
– W ciągu ostatnich tygodni wszyscy zdaliśmy sobie sprawę z wagi posiadania elastycznych systemów, które można dostosować do każdej sytuacji. To szczególnie ważne w obiektach należących do infrastruktury krytycznej – komentuje Anna Nowak-Jaworska, Wiceprezes Pionu Budynków Schneider Electric Polska. – Zdalny monitoring, platformy do obsługi serwisu, które potrafią przewidzieć i zapobiec potencjalnym awariom oraz koordynacja działań na odległość – to tylko wybrane zalety cyfryzacji budynków.
Rozwiązania z zakresu inteligentnych budynków pozwalają na łatwą integrację danych z wielu systemów i dzięki temu dostarczają paliwa do analizy, która pozwala znacząco poprawić efektywność zarządzania budynkiem.
Technologie wykorzystują Internet Rzeczy, procesy związane z Cloud i Edge Computing oraz zaawansowane narzędzia, m.in. analitykę danych, sztuczną inteligencję czy uczenie maszynowe. Wszystko to w celu osiągnięcia zupełnie nowych poziomów oszczędności energetycznych
i efektywności procesów w danym budynku.
– To szczególnie istotne w czasach, gdy sytuacja oraz zapotrzebowanie zmienia się z dnia na dzień. Jednego dnia możemy dostać bardzo duże zamówienie do realizacji, a kolejna doba może już być znacznie bardziej spokojna. To wymaga nie tylko elastyczności w podejmowaniu decyzji, ale też równie elastycznej technologii, która zoptymalizuje wszystkie procesy – wskazuje Anna Nowak-Jaworska, Wiceprezes Pionu Budynków Schneider Electric Polska..
W najnowszym raporcie Guidehouse Insights Leaderboard on Intelligent Building Software, przeanalizowane zostały rozwiązania od 14 dostawców oprogramowania dla inteligentnych budynków. Każdy był oceniany w 10 kategoriach, w tym pod kątem wizji, strategii rynkowej, partnerów, technologii, cyberbezpieczeństwa, możliwości produktu, usług komplementarnych, integracji sprzętu, szerokiej oferty oraz cen.
Najwyższy całkowity wynik wśród badanych firm uzyskał Schneider Electric z platformą EcoStruxure, Scheider Electric był też liderem w dwóch kategoriach: technologii i wizji.
Pełna wersja raportu do pobrania: tutaj.
[1] Źródło: https://www.smartcitiesworld.net/news/news/next-gen-smart-building-solutions-market-worth-2-billion-4978
Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.