Komunikaty PR

SICK i Endress+Hauser podpisują strategiczne partnerstwo

2024-08-20  |  16:00

Firmy połączą swoje siły w automatyce procesów na przełomie roku i utworzą wspólną spółkę.

Niemiecka firma SICK, ceniony dostawca zaawansowanych systemów pomiarowych, oraz Endress+Hauser, szwajcarski lider w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej, usług i rozwiązań dla procesów przemysłowych, zawarły strategiczne partnerstwo. Endress+Hauser przejmie globalną sprzedaż i serwis technologii analityki procesowej i pomiaru przepływu gazów SICK, a do produkcji i dalszego rozwoju zostanie utworzona wspólna spółka. Celem partnerstwa jest udoskonalenie wsparcia klientów w zwiększaniu efektywności i zrównoważonego rozwoju.

W październiku 2023 roku SICK i Endress+Hauser podpisały wspólne memorandum o porozumieniu w sprawie strategicznego partnerstwa. Od tego czasu dokładnie przeanalizowano projekt oraz opracowano plany wdrożenia współpracy. Po uzyskaniu zgody odpowiednich organów nadzorczych, przedstawiciele obu firm podpisali w ostatnich dniach odpowiednią umowę. Zakończenie transakcji planowane jest na przełomie roku 2024/2025 pod warunkiem uzyskania zgody organów antymonopolowych.

Endress+Hauser włączy w swoje struktury sieć sprzedaży i serwisu firmy SICK

Kluczowym elementem strategicznego partnerstwa jest włączenie w struktury Endress+Hauser sprzedaży oraz serwisu technologii analityki procesowej i pomiaru przepływu gazów SICK. Około 800 doświadczonych pracowników z 42 krajów dołączy do zespołu Endress+Hauser, co umożliwi klientom dostęp do szerszej gamy produktów i usług z jednego, zaufanego źródła. Globalna sieć sprzedaży i serwisu Endress+Hauser otworzy kolejne możliwości pozyskiwania nowych klientów, wejście na rynki dotychczas niedostępne oraz rozwój innowacyjności.

Wspólne przedsięwzięcie na rzecz rozwoju i produkcji

Od 2025 roku produkcja i dalszy rozwój analizatorów procesowych oraz przepływomierzy do gazów będzie realizowana przez wspólne przedsięwzięcie, w którym obie firmy będą miały po 50% udziałów. Nowa spółka zatrudni około 730 pracowników w kilku niemieckich lokalizacjach. Bliska współpraca z centrami kompetencyjnymi Endress+Hauser umożliwi dynamiczne wprowadzanie innowacji produktowych.

Komplementarne oferty w zakresie automatyzacji procesów 

Oferty obu firm w technologii procesowej doskonale się uzupełniają. Produkty SICK są wykorzystywane w szczególności w spalarniach odpadów, elektrowniach i elektrociepłowniach, hutach i cementowniach, w przemyśle naftowym i gazowym, w zakładach chemicznych i petrochemicznych oraz w stoczniach. SICK jest światowym ekspertem m.in. w analizach jakościowych emisji po oczyszczeniu spalin oraz w pomiarach przepływu gazu ziemnego i wodoru w aplikacjach, w których dotychczas rozwiązania techniczne Endress+Hauser uzyskiwały niesatysfakcjonujące wyniki.

Wspólne korzyści na pierwszym planie

- To strategiczne partnerstwo stwarza nowe perspektywy wzrostu i rozwoju dla obu firm – SICK i Endress+Hauser. Wybraliśmy tę ścieżkę, ponieważ współpracując i łącząc nasze zasoby, możemy osiągnąć znacznie więcej w krótszym czasie, niż moglibyśmy indywidualnie, co przyniesie korzyści naszym klientom, pracownikom oraz obu przedsiębiorstwom - mówi dr Peter Selders, dyrektor generalny Grupy Endress+Hauser.

Wspólne działania na rzecz zrównoważonej transformacji

- Naszym celem jest przyspieszenie zrównoważonej transformacji przemysłu procesowego oraz wsparcie klientów w maksymalnym wykorzystaniu szans związanych z dekarbonizacją. Dlatego SICK i Endress+Hauser łączą swoje doświadczenie technologiczne i rynkowe. Z myślą o naszych klientach i pracownikach, cieszymy się ze strategicznego partnerstwa i wspólnego kształtowania przyszłości automatyzacji procesów - mówi dr Mats Gökstorp, prezes zarządu SICK AG.

Partnerstwo oparte na wspólnych wartościach

Obie firmy dostrzegają w zrównoważonej transformacji szansę biznesową. Wspólnie dążą do jeszcze skuteczniejszego wspierania klientów w kluczowych obszarach, takich jak efektywność energetyczna i zarządzanie zasobami, ochrona klimatu i środowiska, a także dekarbonizacja procesów produkcyjnych. SICK i Endress+Hauser od lat współpracują przy realizacji zamówień, projektów i obsłudze klientów. Obie firmy, będące przedsiębiorstwami rodzinnymi, wyznają również długoterminową strategię działania na światowych rynkach.

Ludzie w centrum uwagi  

Endress+Hauser i SICK zobowiązują się do utrzymania atrakcyjnych warunków pracy dla wszystkich pracowników. - Z radością witamy nowych kolegów, którzy wniosą swoją cenną wiedzę do zespołu Endress+Hauser. Przemyślana i starannie zaplanowana transformacja pozwoli nam wspólnie rozwijać się od samego początku - mówi Peter Selders.

Obszar automatyzacji fabryk i logistyki pozostanie bez zmian 

Firma SICK jest jednym ze światowych liderów w gronie dostawców rozwiązań do aplikacji bazujących na czujnikach, przeznaczonych do zastosowań przemysłowych. SICK jest obecny na całym świecie dzięki 60 spółkom zależnym oraz holdingom, a także licznym przedstawicielstwom. Firma zatrudnia ponad 12 000 pracowników i w roku obrachunkowym 2023 osiągnęła skonsolidowaną sprzedaż na poziomie 2,3 miliarda EUR. Kluczowy biznes automatyzacji fabryk i logistyki, który stanowi ponad 80 procent sprzedaży, nie będzie objęty partnerstwem.

Zachowanie ciągłości operacyjnej

Obie strony starannie przygotowują się do planowanego przejścia, jednocześnie nadal dostarczając wysokiej jakości produkty i usługi. Do momentu finalizacji transakcji, SICK i Endress+Hauser będą kontynuować swoją działalność całkowicie niezależnie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds Biuro prasowe
2025-06-25 | 10:00

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Spółka Ocean Winds oraz należąca do PGE i Ørsted spółka Elektrownia Wiatrowa Baltica-2 podpisały umowę rezerwacyjną, która umożliwi wykorzystanie
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.

Bankowość

RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.

Handel

Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.