Stoen Operator we współpracy z Politechniką Warszawską promuje elektroenergetykę
Dlaczego warto rozwijać się w elektroenergetyce i studiować na tym kierunku? Na to pytanie będzie można znaleźć odpowiedź podczas zbliżających się Studenckich Dni Elektroenergetyki 2023. Spółka Stoen Operator, warszawski operator systemu dystrybucyjnego, w ramach wieloletniej, ścisłej współpracy z Politechniką Warszawską po raz kolejny zaprezentuje szerokie możliwości rozwoju zawodowego w tym sektorze.
Podczas wydarzenia, które odbędzie się w dniach 16-17 listopada na Kampusie Centralnym Politechniki Warszawskiej odwiedzający wezmą udział w targach pracy. Będą one okazją do uzyskania interesujących informacji o stażach, praktykach czy wsparciu, jakiego Stoen Operator może im udzielić w opracowywaniu prac dyplomowych. Studenci dowiedzą się także więcej o pracy w sektorze energetyki bezpośrednio od inżynierów głównego warszawskiego operatora systemu dystrybucyjnego (OSD). Na uczestników czekać będą również bezpłatne warsztaty i wykłady otwarte nauczycieli akademickich i specjalistów z sektora elektroenergetyki. Chętni wezmą udział w Elektroenergetycznej Grze Networkingowej.
- Jednym z naszych celów w ramach współpracy z Politechniką Warszawską jest promocja elektroenergetyki wśród utalentowanej młodzieży, przyszłych inżynierek i inżynierów. To niezwykle przyszłościowy, innowacyjny i atrakcyjny obszar techniki, który umożliwia znaczący rozwój zawodowy i osobisty - mówi Piotr Dukat, menadżer wydziału planowania, rozwoju i analiz sieciowo-majątkowych w Stoen Operator, który koordynuje również współpracę z uczelnią.
Branża w duecie z nauką
Promocja studiów elektroenergetycznych to kolejny obszar współpracy stołecznego operatora z jedną z największych i najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Od lat studenci Politechniki Warszawskiej korzystają z realizowanych w Stoen Operator praktyk oraz płatnych stażów. Warszawski OSD udziela także merytorycznego wsparcia przy pisaniu prac inżynierskich oraz magisterskich. Co roku operator zaprasza studentów ostatniego semestru studiów pierwszego stopnia na jednodniową wizytę w swojej siedzibie. W jej trakcie mogą oni poznać specyfikę pracy w firmie, która odpowiada za bezpieczeństwo energetyczne ponad miliona odbiorców energii elektrycznej w stolicy.
Oba podmioty sukcesywnie dzielą się doświadczeniami i pracują nad projektami z różnych obszarów energetyki, wydając wspólne ekspertyzy oraz publikacje naukowe. Dzięki współpracy PW i Stoen Operator pojawiło się wiele artykułów w naukowych i branżowych czasopismach, takich jak IEEE Transactions on Power Delivery, Przegląd Elektrotechniczny, Rynek Energii czy Wiadomości Elektrotechniczne.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.