Stoen Operator we współpracy z Politechniką Warszawską promuje elektroenergetykę
Dlaczego warto rozwijać się w elektroenergetyce i studiować na tym kierunku? Na to pytanie będzie można znaleźć odpowiedź podczas zbliżających się Studenckich Dni Elektroenergetyki 2023. Spółka Stoen Operator, warszawski operator systemu dystrybucyjnego, w ramach wieloletniej, ścisłej współpracy z Politechniką Warszawską po raz kolejny zaprezentuje szerokie możliwości rozwoju zawodowego w tym sektorze.
Podczas wydarzenia, które odbędzie się w dniach 16-17 listopada na Kampusie Centralnym Politechniki Warszawskiej odwiedzający wezmą udział w targach pracy. Będą one okazją do uzyskania interesujących informacji o stażach, praktykach czy wsparciu, jakiego Stoen Operator może im udzielić w opracowywaniu prac dyplomowych. Studenci dowiedzą się także więcej o pracy w sektorze energetyki bezpośrednio od inżynierów głównego warszawskiego operatora systemu dystrybucyjnego (OSD). Na uczestników czekać będą również bezpłatne warsztaty i wykłady otwarte nauczycieli akademickich i specjalistów z sektora elektroenergetyki. Chętni wezmą udział w Elektroenergetycznej Grze Networkingowej.
- Jednym z naszych celów w ramach współpracy z Politechniką Warszawską jest promocja elektroenergetyki wśród utalentowanej młodzieży, przyszłych inżynierek i inżynierów. To niezwykle przyszłościowy, innowacyjny i atrakcyjny obszar techniki, który umożliwia znaczący rozwój zawodowy i osobisty - mówi Piotr Dukat, menadżer wydziału planowania, rozwoju i analiz sieciowo-majątkowych w Stoen Operator, który koordynuje również współpracę z uczelnią.
Branża w duecie z nauką
Promocja studiów elektroenergetycznych to kolejny obszar współpracy stołecznego operatora z jedną z największych i najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Od lat studenci Politechniki Warszawskiej korzystają z realizowanych w Stoen Operator praktyk oraz płatnych stażów. Warszawski OSD udziela także merytorycznego wsparcia przy pisaniu prac inżynierskich oraz magisterskich. Co roku operator zaprasza studentów ostatniego semestru studiów pierwszego stopnia na jednodniową wizytę w swojej siedzibie. W jej trakcie mogą oni poznać specyfikę pracy w firmie, która odpowiada za bezpieczeństwo energetyczne ponad miliona odbiorców energii elektrycznej w stolicy.
Oba podmioty sukcesywnie dzielą się doświadczeniami i pracują nad projektami z różnych obszarów energetyki, wydając wspólne ekspertyzy oraz publikacje naukowe. Dzięki współpracy PW i Stoen Operator pojawiło się wiele artykułów w naukowych i branżowych czasopismach, takich jak IEEE Transactions on Power Delivery, Przegląd Elektrotechniczny, Rynek Energii czy Wiadomości Elektrotechniczne.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.