Stoen Operator we współpracy z Politechniką Warszawską promuje elektroenergetykę
Dlaczego warto rozwijać się w elektroenergetyce i studiować na tym kierunku? Na to pytanie będzie można znaleźć odpowiedź podczas zbliżających się Studenckich Dni Elektroenergetyki 2023. Spółka Stoen Operator, warszawski operator systemu dystrybucyjnego, w ramach wieloletniej, ścisłej współpracy z Politechniką Warszawską po raz kolejny zaprezentuje szerokie możliwości rozwoju zawodowego w tym sektorze.
Podczas wydarzenia, które odbędzie się w dniach 16-17 listopada na Kampusie Centralnym Politechniki Warszawskiej odwiedzający wezmą udział w targach pracy. Będą one okazją do uzyskania interesujących informacji o stażach, praktykach czy wsparciu, jakiego Stoen Operator może im udzielić w opracowywaniu prac dyplomowych. Studenci dowiedzą się także więcej o pracy w sektorze energetyki bezpośrednio od inżynierów głównego warszawskiego operatora systemu dystrybucyjnego (OSD). Na uczestników czekać będą również bezpłatne warsztaty i wykłady otwarte nauczycieli akademickich i specjalistów z sektora elektroenergetyki. Chętni wezmą udział w Elektroenergetycznej Grze Networkingowej.
- Jednym z naszych celów w ramach współpracy z Politechniką Warszawską jest promocja elektroenergetyki wśród utalentowanej młodzieży, przyszłych inżynierek i inżynierów. To niezwykle przyszłościowy, innowacyjny i atrakcyjny obszar techniki, który umożliwia znaczący rozwój zawodowy i osobisty - mówi Piotr Dukat, menadżer wydziału planowania, rozwoju i analiz sieciowo-majątkowych w Stoen Operator, który koordynuje również współpracę z uczelnią.
Branża w duecie z nauką
Promocja studiów elektroenergetycznych to kolejny obszar współpracy stołecznego operatora z jedną z największych i najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Od lat studenci Politechniki Warszawskiej korzystają z realizowanych w Stoen Operator praktyk oraz płatnych stażów. Warszawski OSD udziela także merytorycznego wsparcia przy pisaniu prac inżynierskich oraz magisterskich. Co roku operator zaprasza studentów ostatniego semestru studiów pierwszego stopnia na jednodniową wizytę w swojej siedzibie. W jej trakcie mogą oni poznać specyfikę pracy w firmie, która odpowiada za bezpieczeństwo energetyczne ponad miliona odbiorców energii elektrycznej w stolicy.
Oba podmioty sukcesywnie dzielą się doświadczeniami i pracują nad projektami z różnych obszarów energetyki, wydając wspólne ekspertyzy oraz publikacje naukowe. Dzięki współpracy PW i Stoen Operator pojawiło się wiele artykułów w naukowych i branżowych czasopismach, takich jak IEEE Transactions on Power Delivery, Przegląd Elektrotechniczny, Rynek Energii czy Wiadomości Elektrotechniczne.
Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.