Supreme Energy stawia na termomodernizację
Nowa usługa dopełnia kompleksową ofertę spółki
Supreme Energy, jedna z największych w Polsce firm sprzedażowych z sektora OZE, rozszerzyła swoją ofertę, aby wspierać klientów w zwiększaniu efektywności energetycznej domów. W odpowiedzi na rosnące koszty paliw oraz czerwcowe zmiany w programie „Czyste Powietrze”, spółka dodała do portfolio 2 rodzaje termomodernizacji i ma już na koncie pierwsze realizacje.
- Widzimy, że zainteresowanie klientów tą usługą jest bardzo duże, co potwierdza słuszność decyzji o rozszerzeniu naszej oferty. Mamy już za sobą pierwsze realizacje w obszarze termomodernizacji i kolejne zamówienia na horyzoncie. Spodziewamy się, że liczba zamówień na termomodernizację będzie w najbliższych miesiącach wykładniczo rosnąć – mówi Mateusz Wróbel, Prezes Supreme Energy.
Rozszerzona oferta spółki obejmuje 2 rodzaje termomodernizacji – izolację stropu lub poddasza pianą poliuretanową PUR oraz ocieplenie styropianem, otynkowanie i pomalowanie ścian domu. Klienci uzyskają najlepsze efekty, łącząc obydwa warianty, ale już samo ocieplenie poddasza pozwala zatrzymać uwalnianie ciepła przez dach, przekładając się na istotne oszczędności.
Niewystarczająca efektywność energetyczna polskich budynków to nadal palący problem. Z raportu opracowanego przez Polski Alarm Smogowy oraz Instytut Ekonomii Środowiska wynika, że 1/3 budynków jednorodzinnych w Polsce nie jest w ogóle ocieplona. Większość, bo aż 4 mln domów wymaga natomiast poprawy efektywności energetycznej. Dla ich mieszkańców termomodernizacja stanowi szansę na obniżenie rachunków za ogrzewanie oraz jest sposobem na efektywną walkę ze smogiem.
- Prosumenci są już świadomi, że wymiana źródeł ogrzewania na efektywne rozwiązania nie pozwoli znacząco obniżyć rachunków, jeśli ciepło nadal będzie ulatywało przez nieszczelny strop lub ściany. W odpowiedzi na potrzeby rynku wprowadziliśmy więc termomodernizację – komplementarny element naszej oferty, w którym widzimy duży potencjał – dodaje Mateusz Wróbel, Prezes Zarządu Supreme Energy.
Właściciele domów mogą uzyskać dofinansowanie na kompleksową termomodernizację budynków oraz wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła w ramach gminnych programów dotacji oraz rządowego „Czystego Powietrza”. Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem prosumentów – od początku 2024 r. złożono w nim już 73 710 wniosków, z których zdecydowana większość dotyczy termomodernizacji.
- W czerwcu wprowadzono nowe zasady programu „Czyste Powietrze”, które zobowiązują przyszłych beneficjentów dofinansowań na pompy ciepła do przeprowadzenia audytu energetycznego. Ten wymóg sprawia, że prosumenci mogą z wyprzedzeniem ocenić i zwiększyć efektywność energetyczną swojego domu, aby w pełni wykorzystać potencjał nowego urządzenia. Dzięki wprowadzeniu do naszej oferty usługi termomodernizacji możemy zaoferować im kompleksowe rozwiązania, które przełożą się na niższe rachunki, jednocześnie zapewniając większy komfort cieplny – podsumowuje Mateusz Wróbel z Supreme Energy.
Usługa termomodernizacji stanowi dopełnienie kompleksowej oferty spółki, która obejmuje instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii i pompy ciepła, a także wprowadzone niedawno piece na pellet i piece zgazowujące drewno.
***
O spółce:
Supreme Energy to spółka z sektora OZE, która specjalizuje się w sprzedaży systemów fotowoltaicznych, pomp ciepła, magazynów energii, pieców na pellet, pieców zgazowujących drewno oraz usługi termomodernizacji. Obszerny portfel klientów spółki, obejmujący ponad 10 tys. osób, przekłada się na bardzo dobre wyniki finansowe. Supreme Energy znajduje się obecnie na podium firm sprzedażowych z sektora OZE w Polsce, docelowo zamierza jednak stać się krajowym liderem sprzedaży produktów z perspektywicznego obszaru odnawialnych źródeł energii oraz zająć miejsce w TOP 3 wiodących firm na rynkach Unii Europejskiej.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.