Supreme Energy stawia na termomodernizację
Nowa usługa dopełnia kompleksową ofertę spółki
Supreme Energy, jedna z największych w Polsce firm sprzedażowych z sektora OZE, rozszerzyła swoją ofertę, aby wspierać klientów w zwiększaniu efektywności energetycznej domów. W odpowiedzi na rosnące koszty paliw oraz czerwcowe zmiany w programie „Czyste Powietrze”, spółka dodała do portfolio 2 rodzaje termomodernizacji i ma już na koncie pierwsze realizacje.
- Widzimy, że zainteresowanie klientów tą usługą jest bardzo duże, co potwierdza słuszność decyzji o rozszerzeniu naszej oferty. Mamy już za sobą pierwsze realizacje w obszarze termomodernizacji i kolejne zamówienia na horyzoncie. Spodziewamy się, że liczba zamówień na termomodernizację będzie w najbliższych miesiącach wykładniczo rosnąć – mówi Mateusz Wróbel, Prezes Supreme Energy.
Rozszerzona oferta spółki obejmuje 2 rodzaje termomodernizacji – izolację stropu lub poddasza pianą poliuretanową PUR oraz ocieplenie styropianem, otynkowanie i pomalowanie ścian domu. Klienci uzyskają najlepsze efekty, łącząc obydwa warianty, ale już samo ocieplenie poddasza pozwala zatrzymać uwalnianie ciepła przez dach, przekładając się na istotne oszczędności.
Niewystarczająca efektywność energetyczna polskich budynków to nadal palący problem. Z raportu opracowanego przez Polski Alarm Smogowy oraz Instytut Ekonomii Środowiska wynika, że 1/3 budynków jednorodzinnych w Polsce nie jest w ogóle ocieplona. Większość, bo aż 4 mln domów wymaga natomiast poprawy efektywności energetycznej. Dla ich mieszkańców termomodernizacja stanowi szansę na obniżenie rachunków za ogrzewanie oraz jest sposobem na efektywną walkę ze smogiem.
- Prosumenci są już świadomi, że wymiana źródeł ogrzewania na efektywne rozwiązania nie pozwoli znacząco obniżyć rachunków, jeśli ciepło nadal będzie ulatywało przez nieszczelny strop lub ściany. W odpowiedzi na potrzeby rynku wprowadziliśmy więc termomodernizację – komplementarny element naszej oferty, w którym widzimy duży potencjał – dodaje Mateusz Wróbel, Prezes Zarządu Supreme Energy.
Właściciele domów mogą uzyskać dofinansowanie na kompleksową termomodernizację budynków oraz wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła w ramach gminnych programów dotacji oraz rządowego „Czystego Powietrza”. Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem prosumentów – od początku 2024 r. złożono w nim już 73 710 wniosków, z których zdecydowana większość dotyczy termomodernizacji.
- W czerwcu wprowadzono nowe zasady programu „Czyste Powietrze”, które zobowiązują przyszłych beneficjentów dofinansowań na pompy ciepła do przeprowadzenia audytu energetycznego. Ten wymóg sprawia, że prosumenci mogą z wyprzedzeniem ocenić i zwiększyć efektywność energetyczną swojego domu, aby w pełni wykorzystać potencjał nowego urządzenia. Dzięki wprowadzeniu do naszej oferty usługi termomodernizacji możemy zaoferować im kompleksowe rozwiązania, które przełożą się na niższe rachunki, jednocześnie zapewniając większy komfort cieplny – podsumowuje Mateusz Wróbel z Supreme Energy.
Usługa termomodernizacji stanowi dopełnienie kompleksowej oferty spółki, która obejmuje instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii i pompy ciepła, a także wprowadzone niedawno piece na pellet i piece zgazowujące drewno.
***
O spółce:
Supreme Energy to spółka z sektora OZE, która specjalizuje się w sprzedaży systemów fotowoltaicznych, pomp ciepła, magazynów energii, pieców na pellet, pieców zgazowujących drewno oraz usługi termomodernizacji. Obszerny portfel klientów spółki, obejmujący ponad 10 tys. osób, przekłada się na bardzo dobre wyniki finansowe. Supreme Energy znajduje się obecnie na podium firm sprzedażowych z sektora OZE w Polsce, docelowo zamierza jednak stać się krajowym liderem sprzedaży produktów z perspektywicznego obszaru odnawialnych źródeł energii oraz zająć miejsce w TOP 3 wiodących firm na rynkach Unii Europejskiej.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.