Supreme Energy stawia na termomodernizację
Nowa usługa dopełnia kompleksową ofertę spółki
Supreme Energy, jedna z największych w Polsce firm sprzedażowych z sektora OZE, rozszerzyła swoją ofertę, aby wspierać klientów w zwiększaniu efektywności energetycznej domów. W odpowiedzi na rosnące koszty paliw oraz czerwcowe zmiany w programie „Czyste Powietrze”, spółka dodała do portfolio 2 rodzaje termomodernizacji i ma już na koncie pierwsze realizacje.
- Widzimy, że zainteresowanie klientów tą usługą jest bardzo duże, co potwierdza słuszność decyzji o rozszerzeniu naszej oferty. Mamy już za sobą pierwsze realizacje w obszarze termomodernizacji i kolejne zamówienia na horyzoncie. Spodziewamy się, że liczba zamówień na termomodernizację będzie w najbliższych miesiącach wykładniczo rosnąć – mówi Mateusz Wróbel, Prezes Supreme Energy.
Rozszerzona oferta spółki obejmuje 2 rodzaje termomodernizacji – izolację stropu lub poddasza pianą poliuretanową PUR oraz ocieplenie styropianem, otynkowanie i pomalowanie ścian domu. Klienci uzyskają najlepsze efekty, łącząc obydwa warianty, ale już samo ocieplenie poddasza pozwala zatrzymać uwalnianie ciepła przez dach, przekładając się na istotne oszczędności.
Niewystarczająca efektywność energetyczna polskich budynków to nadal palący problem. Z raportu opracowanego przez Polski Alarm Smogowy oraz Instytut Ekonomii Środowiska wynika, że 1/3 budynków jednorodzinnych w Polsce nie jest w ogóle ocieplona. Większość, bo aż 4 mln domów wymaga natomiast poprawy efektywności energetycznej. Dla ich mieszkańców termomodernizacja stanowi szansę na obniżenie rachunków za ogrzewanie oraz jest sposobem na efektywną walkę ze smogiem.
- Prosumenci są już świadomi, że wymiana źródeł ogrzewania na efektywne rozwiązania nie pozwoli znacząco obniżyć rachunków, jeśli ciepło nadal będzie ulatywało przez nieszczelny strop lub ściany. W odpowiedzi na potrzeby rynku wprowadziliśmy więc termomodernizację – komplementarny element naszej oferty, w którym widzimy duży potencjał – dodaje Mateusz Wróbel, Prezes Zarządu Supreme Energy.
Właściciele domów mogą uzyskać dofinansowanie na kompleksową termomodernizację budynków oraz wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła w ramach gminnych programów dotacji oraz rządowego „Czystego Powietrza”. Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem prosumentów – od początku 2024 r. złożono w nim już 73 710 wniosków, z których zdecydowana większość dotyczy termomodernizacji.
- W czerwcu wprowadzono nowe zasady programu „Czyste Powietrze”, które zobowiązują przyszłych beneficjentów dofinansowań na pompy ciepła do przeprowadzenia audytu energetycznego. Ten wymóg sprawia, że prosumenci mogą z wyprzedzeniem ocenić i zwiększyć efektywność energetyczną swojego domu, aby w pełni wykorzystać potencjał nowego urządzenia. Dzięki wprowadzeniu do naszej oferty usługi termomodernizacji możemy zaoferować im kompleksowe rozwiązania, które przełożą się na niższe rachunki, jednocześnie zapewniając większy komfort cieplny – podsumowuje Mateusz Wróbel z Supreme Energy.
Usługa termomodernizacji stanowi dopełnienie kompleksowej oferty spółki, która obejmuje instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii i pompy ciepła, a także wprowadzone niedawno piece na pellet i piece zgazowujące drewno.
***
O spółce:
Supreme Energy to spółka z sektora OZE, która specjalizuje się w sprzedaży systemów fotowoltaicznych, pomp ciepła, magazynów energii, pieców na pellet, pieców zgazowujących drewno oraz usługi termomodernizacji. Obszerny portfel klientów spółki, obejmujący ponad 10 tys. osób, przekłada się na bardzo dobre wyniki finansowe. Supreme Energy znajduje się obecnie na podium firm sprzedażowych z sektora OZE w Polsce, docelowo zamierza jednak stać się krajowym liderem sprzedaży produktów z perspektywicznego obszaru odnawialnych źródeł energii oraz zająć miejsce w TOP 3 wiodących firm na rynkach Unii Europejskiej.
Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.