Trinasolar i A*STAR współpracują nad rozwojem technologii magazynowania energii
Katarzyna Matczuk
Planet Partners sp.z.o.o.
Grodzka, 42/1
31-044 Kraków
k.matczuk|planetpartners.pl| |k.matczuk|planetpartners.pl
+48 666 300 014
https://planetpartners.pl/
Trinasolar, globalny lider sektora inteligentnych rozwiązań fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii, ogłosił nawiązanie współpracy badawczej z Agencją Nauki, Technologii i Badań (A*STAR). Celem tej współpracy jest optymalizacja i rozwój przemysłowych technologii produkcji baterii, mające wesprzeć zieloną i niskoemisyjną transformację energetyczną w Chinach, Singapurze oraz na całym świecie.
Jak będzie wyglądała współpraca Trinasolar z A*STAR?
W ramach trzyletniego partnerstwa obie strony skupią się na wspólnych badaniach oraz rozwoju zaawansowanych technologii akumulatorowego magazynowania energii, a także na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań przemysłowych. Dzięki wykorzystaniu mocnych stron A*STAR w obszarach energii, materiałów i inteligentnej produkcji, partnerzy zamierzają sprostać głównym wyzwaniom technicznym, jakie niesie ze sobą komercjalizacja baterii do magazynowania energii.
Instytut Badań nad Materiałami i Inżynierii (IMRE) A*STAR planuje wykorzystać swoje doświadczenie w materiałoznawstwie i inżynierii, aby opracować innowacyjne rozwiązania magazynowania energii, koncentrując się na tworzeniu nowych materiałów i zwiększaniu efektywności baterii poprzez zaawansowane metody badawcze.
Laboratorium Trinasolar jako wiodące centrum badawcze
Laboratorium Trinasolar jest uznawane za jedno z najbardziej zaawansowanych centrów badawczych w dziedzinie fotowoltaiki oraz technologii magazynowania energii. Zawsze było otwarte na współpracę i partnerstwa z innymi wiodącymi ośrodkami nauki i technologii, aby tworzyć przełomowe rozwiązania oraz nowatorskie produkty solarne.
Helena Li, Prezes Wykonawcza Trinasolar, wyraziła swoją wdzięczność dla singapurskiego rządu za aktywne zaangażowanie w tworzenie platformy wspierającej rozwój nowej energii i zielonej transformacji. Podkreśliła również znakomite kompetencje zespołu A*STAR IMRE w dziedzinie nowych materiałów i elektroniki, jednocześnie wyrażając swój entuzjazm dla współpracy z tym nowatorskim zespołem badawczym.
Budowanie przyszłości z zerową emisją netto
Partnerstwo przyjmie otwarty, inkluzywny i oparty na współpracy mechanizm innowacji, który umożliwi wspólne opracowywanie nowoczesnych technologii akumulatorowego magazynowania enegii. Współpraca będzie skupiać się na ciągłym zwiększaniu zdolności produkcyjnych w tym sektorze oraz przyczynianiu się do wysokiej jakości rozwoju globalnego rynku magazynowania energii, dążąc ostatecznie do budowy przyszłości o zerowej emisji.
"Ta współpraca łączy mocne strony badawcze IMRE z doświadczeniem Trinasolar w dziedzinie magazynowania energii. Razem dążymy do osiągnięcia wartościowych postępów technologicznych, które pozwolą zastosować naukowe badania w praktyce w Singapurze oraz do przyczynią się do wzrostu technologicznego i gospodarczego, przynosząc korzyści wszystkim" - powiedział Profesor Xian Jun Loh, Dyrektor Wykonawczy A*STAR IMRE.
Trinasolar liderem innowacji
Innowacja zawsze była kluczową strategią rozwoju Trinasolar oraz główną siłą napędową firmy. Trinasolar stworzyła cztery platformy badawczo-rozwojowe w dziedzinie magazynowania energii, które obejmują: instytut badawczy zaawansowanych technologii magazynowania energii, centrum inżynierii magazynowania energii, instytut badawczy energii cyfrowej oraz centrum badawczo-rozwojowe elektroniki mocy. Zdeterminowana, aby stać się globalnym liderem w inteligentnych rozwiązaniach fotowoltaicznych i magazynowania energii, Trinasolar dąży do realizacji swojej misji "Energia Słoneczna dla Wszystkich". W przyszłości firma będzie nadal wspierać zarówno samodzielne, jak i wspólne innowacje. Dzięki temu chce przyspieszać badania i rozwój technologii magazynowania energii, co z kolei ma prowadzić do dynamicznego rozwoju nowej branży energetycznej oraz przyczyniać się do osiągnięcia przyszłości z zerową emisją netto.
Zdjęcie: https://bit.ly/3WVfDwc
Podpis: Na zdjęciu z ceremonii podpisania umowy o współpracy pomiędzy Trinasolar a A*STAR widoczni są (od lewej do prawej): Prof. Loh Xian Jun, Dyrektor Wykonawczy w A*STAR IMRE; Helena Li, Prezes Wykonawcza Trinasolar; oraz dr Chiam Sing Yang, Zastępca Dyrektora Wykonawczego IMRE.
Źródło: Trinasolar
O Trinasolar
Trinasolar została założona w 1997 roku. Jako wiodący światowy dostawca modułów fotowoltaicznych (PV) i inteligentnych rozwiązań energetycznych, Trinasolar dostarcza produkty, aplikacje i usługi PV w celu promowania globalnego zrównoważonego rozwoju. Poprzez ciągłe innowacje, Trinasolar kontynuuje rozwój branży fotowoltaicznej, tworząc większy parytet sieciowy energii fotowoltaicznej i popularyzując energię odnawialną. Misją Trinasolar jest stymulowanie globalnego rozwoju energii odnawialnej na całym świecie.
Do tej pory firma Trinasolar dostarczyła ponad 205 GW modułów fotowoltaicznych na całym świecie. Ponadto działalność firmy Trina obejmuje rozwój projektów fotowoltaicznych, finansowanie, projektowanie, budowę, eksploatację i zarządzanie oraz kompleksowe rozwiązania w zakresie integracji systemów dla klientów. W 2018 r. firma Trinasolar po raz pierwszy wprowadziła na rynek markę Energy IoT i obecnie dąży do osiągnięcia pozycji globalnego lidera w dziedzinie inteligentnej energii. W czerwcu 2020 r. firma Trinasolar zadebiutowała na STAR Market Giełdy Papierów Wartościowych w Szanghaju. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.trinasolar.com.
Kontakt dla mediów:
Katarzyna Matczuk
k.matczuk@planetpartners.pl
tel.: +48 666 300 014
Trina Solar Europe
Michael Katz
michael.katz@trinasolar.com
Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.