WPIP Green Energy i agriKomp Polska z umową o współpracy

Jakub Ziębka
Grupa WPIP
ul. Poznańska 31
62-020 Jasin
jakub.ziebka|wpip.pl| |jakub.ziebka|wpip.pl
+48 510 654 159
wpip.pl
– Podpisanie umowy z tak renomowaną marką ma na celu umocnienie pozycji naszej spółki na rynku odnawialnych źródeł energii – mówi Dariusz Stasik, prezes zarządu WPIP Green Energy. – Liczę na to, że klienci będą chętnie korzystali z nowoczesnych oraz wydajnych rozwiązań technologicznych z zakresu wytwarzania biogazu oraz biometanu oferowanych przez agriKomp.
– Współpraca z uznaną firmą, jaką jest WPIP Green Energy, otwiera przed nami nowe horyzonty i możliwość dotarcia do nowych grup klientów. Widzimy ogromny potencjał w realizacji projektów – zarówno dla sektora ciepłowniczego, jak i również tych wielkoskalowych nastawionych nie tylko na wytwarzanie energii elektrycznej, ale również biometanu czy bioLNG – dodaje Przemysław Krawczyk, prezes zarządu spółki agriKomp Polska.
W ramach umowy, którą podpisali prezesi zarządu spółek, obie strony deklarują chęć współpracy przy prowadzeniu projektów związanych z budową biogazowni rolniczych i biometanowni. Do obowiązków WPIP Green Energy należałaby m.in. kompleksowa obsługa inwestorów zainteresowanych realizacją inwestycji budowlanych, w tym również w zakresie koniecznych analiz, pozwoleń, prac projektowych i budowlanych oraz doradztwo. Z kolei agriKomp Polska ma zająć się dostawą rozwiązań technologicznych z zakresu wytwarzania biogazu i biometanu.
WPIP Green Energy – spółka specjalizująca się w realizacji projektów pozwalających na pozyskiwanie energii odnawialnej. Działa w czterech segmentach rynku OZE (biogazownie, fotowoltaika, magazyny energii, przemysłowe pompy ciepła). Oferuje kompleksową obsługę zielonych inwestycji, zapewnia fachowe doradztwo. Jest jedną ze spółek należących do Grupy WPIP.
agriKomp Polska – spółka należąca do niemieckiego koncernu agriKomp GmbH, lidera w budowie biogazowni rolniczych na świecie. Firma kompleksowo prowadzi inwestycje – od projektowania i finansowania, po usługi biologiczne i technologiczne. Polski oddział koncernu ma na swoim koncie kilkadziesiąt realizacji.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.