Komunikaty PR

Z energią do pracy – Stoen Operator zaprasza na WAT

2024-04-18  |  23:00
Do pobrania i.prasowa ( 0.04 MB )

Dlaczego warto rozwijać karierę w energetyce? Mogli się o tym przekonać uczestnicy Targów Pracy na Wojskowej Akademii Technicznej (WAT). Podczas pierwszego dnia wydarzenia odbywającego się 17 i 18 kwietnia br. Stoen Operator zaprezentował odwiedzającym możliwości zawodowe, jakie oferuje praca w strukturach operatora systemu dystrybucyjnego.

 

Talenty poszukiwane

Stołeczny operator był partnerem WAT na targach adresowanych do wszystkich studentów i absolwentów, którzy chcieliby poznać specyfikę pracy w zawodach związanych z dystrybucją energii elektrycznej. Targi to dla odwiedzających także dobra okazja, by poznać plany i ofertę rekrutacyjną operatora.

-Tegoroczny udział w Targach Pracy to nasz pierwszy tego rodzaju projekt w ramach współpracy z Wojskową Akademią Techniczną. Jednak na podstawie naszych wcześniejszych doświadczeń wiemy, że to niezwykle skuteczna forma rekrutacji i wzajemnej wymiany informacji. Dzięki współpracy z uczelnią dotyczącej m.in. programów nauczania, studenci WAT posiadają wiedzę i kompetencje, które są poszukiwane na rynku pracy. Liczymy na utalentowaną młodzież, która w niedalekiej przyszłości może rozwijać się w ramach naszej spółki i razem z nami zmieniać oblicze polskiego sektora energetycznego – mówi mgr inż. Piotr Dukat, Menadżer Wydziału Planowania i Rozwoju Sieci w Stoen Operator.

W ramach targów Stoen Operator zapewnił studentom możliwość rozmowy z pracownikami firmy. Przekazywali oni uczestnikom wydarzenia wszystkie niezbędne informacje na temat procesu rekrutacji, programu praktyk i staży oraz specyfiki pracy w energetyce. Uczestnicy mogli także wziąć udział w konkursach Biura Karier.

Obustronne korzyści

Wydarzenia kierowane do studentów, w których udział biorą eksperci i specjaliści z wybranych sektorów rynku, niosą ze sobą wiele możliwości. Młodzież zyskuje wiedzę na temat swoich szans i kierunków rozwoju ścieżki zawodowej, natomiast dla Stoen Operator jest to okazja do pozyskania najzdolniejszych młodych specjalistów technicznych kierunków.

Spółka ma dla takich osób szeroką ofertę. Studentom i absolwentom, którzy chcą zyskać doświadczenie w branży elektronergetycznej oferuje udział w programie stażowym „#Z energią na staż”. Ich młodsze koleżanki i koledzy, po ukończeniu technikum, mogą spróbować sił w zawodzie elektromontera w ramach programu „#MOCny start”. Natomiast kierowany do szerokiego grona program praktyk zapewnia odpowiednie miejsce dla każdego chętnego. Wystarczy się do niego zgłosić, a firma przedstawi aplikującym propozycję zgodną z ich zainteresowaniami.

- Dziś energetyka rozwija się tak dynamicznie, jak mało który sektor. Warto więc korzystać z każdej okazji, która pozwala poznać potencjał tej branży i przekonać się, czy i dla nas będzie to miejsce wieloletniej, ciekawej kariery – podsumowuje Natalia Bodziony z działu HR w Stoen Operator.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów Biuro prasowe
2024-07-12 | 12:00

Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów

Wykorzystywanie bezemisyjnych źródeł energii w całej działalności, obniżenie całkowitego śladu węglowego oraz poziomu emisji dwutlenku węgla, a także wyeliminowanie
Energetyka Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce
2024-07-12 | 11:00

Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce

Polski oddział Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam
Energetyka Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?
2024-07-08 | 10:25

Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?

Od początku lipca zostały wprowadzone podwyżki cen gazu. Oznacza to, że w drugiej połowie 2024 r. rachunki konsumentów wzrosną nawet o 50-60% w porównaniu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.