Z energią do pracy – Stoen Operator zaprasza na WAT
Dlaczego warto rozwijać karierę w energetyce? Mogli się o tym przekonać uczestnicy Targów Pracy na Wojskowej Akademii Technicznej (WAT). Podczas pierwszego dnia wydarzenia odbywającego się 17 i 18 kwietnia br. Stoen Operator zaprezentował odwiedzającym możliwości zawodowe, jakie oferuje praca w strukturach operatora systemu dystrybucyjnego.
Talenty poszukiwane
Stołeczny operator był partnerem WAT na targach adresowanych do wszystkich studentów i absolwentów, którzy chcieliby poznać specyfikę pracy w zawodach związanych z dystrybucją energii elektrycznej. Targi to dla odwiedzających także dobra okazja, by poznać plany i ofertę rekrutacyjną operatora.
-Tegoroczny udział w Targach Pracy to nasz pierwszy tego rodzaju projekt w ramach współpracy z Wojskową Akademią Techniczną. Jednak na podstawie naszych wcześniejszych doświadczeń wiemy, że to niezwykle skuteczna forma rekrutacji i wzajemnej wymiany informacji. Dzięki współpracy z uczelnią dotyczącej m.in. programów nauczania, studenci WAT posiadają wiedzę i kompetencje, które są poszukiwane na rynku pracy. Liczymy na utalentowaną młodzież, która w niedalekiej przyszłości może rozwijać się w ramach naszej spółki i razem z nami zmieniać oblicze polskiego sektora energetycznego – mówi mgr inż. Piotr Dukat, Menadżer Wydziału Planowania i Rozwoju Sieci w Stoen Operator.
W ramach targów Stoen Operator zapewnił studentom możliwość rozmowy z pracownikami firmy. Przekazywali oni uczestnikom wydarzenia wszystkie niezbędne informacje na temat procesu rekrutacji, programu praktyk i staży oraz specyfiki pracy w energetyce. Uczestnicy mogli także wziąć udział w konkursach Biura Karier.
Obustronne korzyści
Wydarzenia kierowane do studentów, w których udział biorą eksperci i specjaliści z wybranych sektorów rynku, niosą ze sobą wiele możliwości. Młodzież zyskuje wiedzę na temat swoich szans i kierunków rozwoju ścieżki zawodowej, natomiast dla Stoen Operator jest to okazja do pozyskania najzdolniejszych młodych specjalistów technicznych kierunków.
Spółka ma dla takich osób szeroką ofertę. Studentom i absolwentom, którzy chcą zyskać doświadczenie w branży elektronergetycznej oferuje udział w programie stażowym „#Z energią na staż”. Ich młodsze koleżanki i koledzy, po ukończeniu technikum, mogą spróbować sił w zawodzie elektromontera w ramach programu „#MOCny start”. Natomiast kierowany do szerokiego grona program praktyk zapewnia odpowiednie miejsce dla każdego chętnego. Wystarczy się do niego zgłosić, a firma przedstawi aplikującym propozycję zgodną z ich zainteresowaniami.
- Dziś energetyka rozwija się tak dynamicznie, jak mało który sektor. Warto więc korzystać z każdej okazji, która pozwala poznać potencjał tej branży i przekonać się, czy i dla nas będzie to miejsce wieloletniej, ciekawej kariery – podsumowuje Natalia Bodziony z działu HR w Stoen Operator.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.