Komunikaty PR

Envirly rozpoczyna współpracę z Polskim Funduszem Rozwoju

2023-04-17  |  12:00
Biuro prasowe

Envirly, polski start-up zajmujący się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie redukcji śladu węglowego, rozpoczął współpracę z Polskim Funduszem Rozwoju oraz Krajową Agencją Poszanowania Energii w ramach szkolenia „Raportowanie ESG. Warsztaty obliczania śladu węglowego organizacji”. Uczestnicy warsztatów zyskują dostęp do cyfrowego narzędzia wspierającego wyliczenie śladu węglowego organizacji oraz na własnym przykładzie mogą się przekonać o korzyściach wynikających z automatyzacji procesu pozyskiwania danych w organizacji i wyliczeń emisyjności.

Obowiązek raportowania ESG wcześniej lub później dotknie każdą polską firmę. Obliczanie śladu węglowego organizacji jest częścią składową całego raportu niefinansowego.

- Cieszymy się, że na przykładzie rozwiązania Envirly będziemy mogli dostarczyć przedsiębiorcom wiedzę oraz narzędzie niezbędne do redukcji śladu węglowego i osiągnięcia zrównoważonego rozwoju. Wierzymy, że nasza współpraca z Envirly pomoże organizacjom sprawnie wywiązać się z obowiązku raportowania ESG poprzez cyfryzację procesów związanych z raportowaniem niefinansowym. Tym samym, chcemy dołożyć cegiełkę do zmniejszenia wpływu biznesów na środowisko i realizacji ich celów zrównoważonego rozwoju - podkreśla Magda Gajownik de Vries z Polskiego Funduszu Rozwoju.

Dzięki warsztatom Polskiego Funduszu Rozwoju i Krajowej Agencji Poszanowania Energii z udziałem Envirly przedsiębiorcy zyskają narzędzie, które pozwoli na dokładne określenie poziomu emisji gazów cieplarnianych w ich działalności oraz wskazanie obszarów wymagających poprawy. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak przedstawić ślad węglowy w zakresie I i II w raporcie ESG i jakie podjąć działania, aby go zminimalizować. Wiedza ta będzie przydatna nie tylko w codziennej pracy, ale również wpłynie na zwiększenie konkurencyjności firm, poprawę wizerunku w oczach klientów oraz wzmocnienie pozycji na rynku.

Warsztaty odbywają się w ramach zespołu i programu Sieć Firm Przyszłości PFR, skierowanego do dużych firm, który udziela wsparcia w obszarach cyfryzacji, rozwoju innowacji i dążeniu do neutralności klimatycznej przez dostarczenie wiedzy, narzędzi i kompetencji. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Unijny cel klimatyczny do 2040 roku komentują organizacje pozarządowe Biuro prasowe
2025-07-07 | 06:00

Unijny cel klimatyczny do 2040 roku komentują organizacje pozarządowe

2 lipca Komisja Europejska zaproponowała redukcję emisji gazów cieplarnianych o 90 % do 2040 roku (w stosunku do 1990 r.). Taki cel ma wejść do Prawa Klimatycznego Unii
Ochrona środowiska Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym
2025-06-11 | 11:30

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

Już 1 października rusza w Polsce system kaucyjny. Aby odzyskać kaucję doliczoną do zakupu napoju w puszcze, konsumenci będą musieli spełnić kilka warunków. Inicjatywa
Ochrona środowiska „Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol
2025-05-23 | 13:00

„Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol

Trwa dyskusja nad kwestiami związanymi z gospodarką odpadami opakowaniowymi, w tym nad przyszłym systemem Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta. Cały czas mamy do czynienia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.