EPEC szuka wykonawcy farmy fotowoltaicznej. Ruszył przetarg
Inntu
ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl
Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej opublikowało zapytanie ofertowe na budowę farmy fotowoltaicznej w Elblągu. Oferty przyjmowane są za pośrednictwem platformy zakupowej EPEC do 23 lutego br. do godz. 10:00.
Budowa farmy fotowoltaicznej jest jednym z celów strategicznych wynikającym ze Strategii Rozwoju EPEC do roku 2025. Inwestycja jest częścią modelu zaopatrzenia Miasta Elbląg w energię elektryczną i ciepło. Powstanie w części Elbląga zwaną Terkawką.
- Nasza firma konsekwentnie przeobraża się w firmę zdolną również oferować zieloną energię - mówi Andrzej Kuliński, prezes Zarządu Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. - Ogłoszenie przetargu to kolejny krok w tym projekcie. Mamy już podpisaną umowę na dzierżawę działki. Sama inwestycja będzie dodatkowym źródłem dochodów dla naszej spółki, poprzez sprzedaż energii elektrycznej.
Przedmiot zamówienia
Postępowanie zostało ogłoszone na platformie zakupowej EPEC w trybie zapytania ofertowego. Przedmiotem zamówienia jest budowa farmy fotowoltaicznej o mocy około 2 MW w formule” zaprojektuj i wybuduj”. W ramach zadań znajduje się m.in. wykonanie kompleksowej dokumentacji farmy fotowoltaicznej umożliwiającej realizację inwestycji oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową.
Zamawiający określił również przedmioty dodatkowe, m.in. usługi elektryczne, roboty instalacyjne, usługi geodezyjne. Szczegółowe informacje znajdują się w dokumencie Specyfikacje Warunków Zamówienia, który dostępny jest na platformie zakupowej EPEC.
Planowany termin uruchomienia farmy to koniec roku 2023.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.